PDA

Zobacz pełną wersję : Odkurzacz centralny do kuchni



Tomek@gmail
08-03-2018, 01:11
Witam.
Są jakieś systemy tańsze w wykonaniu by zainstalować OC lub coś na jego wzór wyłącznie do kuchni ?

Cena zainstalowania OC w całym domu niestety mocno mnie przeraża, a po głębszych analizach to w głównej mierze zależy mi właśnie na systemie wyłącznie w kuchni (np. montaż samego Vroom-a)

CityMatic
08-03-2018, 06:03
Vroom to jedynie niewielki element odkurzacza jak szczotka, czy szufelka. Do jednego pomieszczenia , a szczególnie kuchni to nie wyobrażam sobie opłacalności OC
Dobry odkurzacz, znanej marki będzie najlepszym rozwiązaniem.
Widziałem raz OC w jednym pomieszczeniu .....ale był to garaż warsztatu mechanicznego.

Tomek@gmail
08-03-2018, 09:04
Wiem wiem, dlatego szukam innego rozwiązania wyłacznie do kuchni z zastosowaniem np. VROOMA

CityMatic
08-03-2018, 09:10
A może tylko część instalacji? np instalacja tylko do kuchni z garażu a w garażu jednostka centralna np z odkurzacza przemysłowego dobrej jakości?

Tomek@gmail
11-03-2018, 13:42
Bardzo ciekawa opcja.
Pytanie tylko czy jeśli po najprostszej linii oporu (rury prowadzone pionowo - z kuchni do piwnicy) ciśnienie z takiego odkurzacza przemysłowego będzie wystarczające (w sumie to będzie myślę, że z 3max4m rury)

Ponadto pytanie jaką funkcję musiałby mieć taki odkurzacz przemysłowy by można go włączać np. na końcówce ssaka/vrooma.

p.S.
Czy może warto by rozważyć opcję zakupu najtańszego profi OC i podłaczyć np. tylko kuchnię i garaż.
Wtedy koszt całości nie powinien być duży.

przemo1
11-03-2018, 13:56
Bardzo ciekawa opcja.
Pytanie tylko czy jeśli po najprostszej linii oporu (rury prowadzone pionowo - z kuchni do piwnicy) ciśnienie z takiego odkurzacza przemysłowego będzie wystarczające (w sumie to będzie myślę, że z 3max4m rury)

Ponadto pytanie jaką funkcję musiałby mieć taki odkurzacz przemysłowy by można go włączać np. na końcówce ssaka/vrooma.

p.S.
Czy może warto by rozważyć opcję zakupu najtańszego profi OC i podłaczyć np. tylko kuchnię i garaż.
Wtedy koszt całości nie powinien być duży.

Opcja z p.s. jest sensowna, np z zastosowaniem Polskiego produktu na P - nie będzie kłopotu ze sterowaniem.

Jeśli chodzi o sterowanie odkurzaczem warsztatowym z rękojeści, to pewnie bez pomocy elektronika się nie obejdzie - albo kupisz droższy model z gniazdkiem na obudowie, które posiada funkcję włączania odkurzacza po uruchomieniu osprzętu do niego podłączonego (np wiertnica, bruzdownica itp), albo ktoś Ci dorobi sterowanie niskim napięciem np przez przekaźnik (230V raczej nie powinno się ciągnąć do rękojeści).

A może wystarczy Ci najprostsze rozwiązanie - podłączenie odkurzacza do czegoś takiego:
408986

Gniazdko 230V sterowane pilotem - pilota możesz trzymać w kuchni na półce.

CityMatic
11-03-2018, 19:18
Czy może warto by rozważyć opcję zakupu najtańszego profi OC i podłaczyć np. tylko kuchnię i garaż.
Wtedy koszt całości nie powinien być duży.
To dobre rozwiązanie, tak jak kolega wspomniał, sterowanie podłączenie i ewentualnie wyrzut powietrza byłoby łatwiej skonfigurować.

miłowonki 3
13-04-2018, 14:47
Witam, też ostanio zainteresował mnie odkurzacz centralny, ale faktycznie koszt jest spory i nie wiem czy aż potrebuję rozwiązania w całym domu. Myślę, ze kluczowy jest wiatrołap i kuchnia. Czy ten VROOM polega na tym, że ma jakiś pojemnik, który co jakiś czas opróżniamy? Czy on jest tylko elementem OC i musi być podłączony do czegoś większego? To samo pytanie do szufelek automatycznych, czy można znaleźć coś takiego z pojemnikiem na oprónianie? W internecie jak szukam to zawsze mi pokazuje, e to jest element OC...

CityMatic
13-04-2018, 17:40
To jest element OC, nie spotkałem się z elementami OC, aby działały bez jednostki centralnej jako samodzielne urządzenia.