PDA

Zobacz pełną wersję : Wygłuszenie ściany zewnętrznej przydomowego warsztaciku



Mikuda
09-03-2018, 10:17
Witam! Jak w temacie. Chcę dobudować mały stolarsko-majsterkowiczowy warsztacik. Jest to osiedle domków jednorodzinnych stosunkowo blisko siebie położonych.
Nie chcę być uciążliwy dla sąsiadów, jak od czasu do czasu (2-3 razy w tygodniu) poużywam niedużej piły stołowej, frezarki lub innego narzędzia.
Ściany chcę zrobić z grubej OSB od wewnątrz i "zewnętrznego" regipsu lub OSB + regips na zewnątrz. czy 12-15cm dobrej akustycznej wełny wystarczy?
Okna nie są tam konieczne, choć jeśli nie wpłynie to na "uciekanie" hałasu to jakieś jedno małe mogę przewidzieć.
Druga sprawa to wentylacja. Też nie wiem jak to pogodzić z dźwiękoszczelnością :D

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie :)

CityMatic
09-03-2018, 17:24
Niezwykle ważne np. jest to, by podkleić profile przyłączeniowe – taśmą wygłuszającą samoprzylepną. oraz nie przykręcać profili pionowych do poziomych. Między profile dać proponowaną wełnę, Wypełnić każdą płaszczyznę i będzie dobrze, nie powinno zakłócać to spokoju Twoim sąsiadom.

Mikuda
09-03-2018, 22:11
Dzięki! Tutaj sytuacja jest trochę inna bo będę zabudowywał istniejącą wiatę opartą na drewnianych słupach 15x15cm. Mam już więc sufit i dwie ściany (ściana domu i przylegająca pod kątem prostym ściana garażu). Będę tylko wypełniał przestrzeń między wspierającymi słupami żeby uzyskaćpozostałe dwie ściany. Stoją mniej więcej co 1.2m więc żadnych profili chyba dokładać nie muszę.
Czyli dobrą akustyczną wełnę i mocno poupychać po kątach?
Jakieś sugestie odnośnie okna i wentylacji?

CityMatic
09-03-2018, 22:36
Okno zapewne by się przydało, dobrze zamontowane na pianę rozprężną w ramę z kantówek spełni swoją rolę(naświetlenia"pomieszczenia.
Wentylację jeśli bym zrobił to mechaniczno-grawitacyjną. Dwa wentylatory z oddzielnym sterowaniem nawiewne po obu stronach drzwi(w ścianach z przepustnicami po stronie wewnętrznej), a w dachu świetlik z okna połaci-owego z możliwością uchylania go z poziomu podłogi.
Dodatkowo rurę wentylacji grawitacyjnej z kominkiem na dachu z przepustnicą mechaniczną.To na wypadek zapylenia, wywietrzenia np po lakierowaniu, komfortu pracy latem :)
Koniecznie wyposaż swój garaż w gaśnicę i koc gaśniczy.
Pozdrawiam

kaszpir007
10-03-2018, 09:54
Rozumie że pozwolenie na budowę masz i że miasto/gmina nie widziała żadnych przeciwskazań że chcesz prowadzić uciążliwą dla innych działalność ?

Jeśli sądziś że 12-15cm wełny i to nie w 100% szczelnie połączonej (słupy) , podłoga i itd całkowicie usuną hałas to się mylisz.
Ogranicza na pewno w pewnym stopniu ale nie całkowicie.

Spodziewaj sie wiec problemów , bo na 100% jakiś sąsiad poinformuje odpowiednie służby ...

Niestety wybierając gestą zabudowę trzeba się liczyć z pewnymi niedogodnościami i ograniczeniami ...

Mikuda
13-03-2018, 17:04
Dziękuję za posty z poradami, na pewno skorzystam! Choć ten ostatni to zabrzmiał bardziej jak groźba.
Myślałem raczej o 15cm. I nigdzie nie pisałem o "całkowitym usunięciu hałasu".
I nie mam też zamiaru prowadzenia żadnej stolarskiej działalności.
Z sąsiadami też nie mam tak źle. Może inni mają pecha do konfidentów...