PDA

Zobacz pełną wersję : Mało ciepłej wody w bojlerze elektrycznym



garrax
11-03-2018, 16:31
Witam.
Jestem posiadaczem bojlera elektrycznego Galmet Norman 60L. Problem polega na tym, że w bojlerze jest bardzo mało ciepłej wody, na tyle że normalnie umyć może się tylko jedna osoba, druga będzie już miała wodę letnią. Problem zaczął się od kiedy moja mama samodzielnie postanowiła zwiększyć ciśnienie ciepłej wody lecącej z kranu, przekręcają zarówno jeden zawór jak i drugi. Wcześniej ciepła woda leciała powoli ale można każdy mógł umyć się w bardzo ciepłej wodzie, teraz ciepła woda leci większym strumieniem, ale tak jak mówiłem jest jej bardzo mało. Zimna woda natomiast "strzela" takim strumieniem że może urwać rękę. W czym może tkwić problem i jak go rozwiązać ?
Z góry dziękuję za pomoc. 409011

jasiek71
11-03-2018, 17:47
Zmniejszyć ciśnienie a termostat ustawić na wyższą temperaturę...:yes:

coulignon
11-03-2018, 18:32
jeśli ciepła woda ma ciśnienie dużo mniejsze niż zimna, a bojler jest mało wydajny to pierwsze skojarzenie jakie mam że jest podłączony odwrotnie.
Czy jak puscisz ciepłą wode to ten zawór po prawej jest ciepły czy zimny?

garrax
11-03-2018, 18:48
Po lewej z czerwona naklejka jest ciepły, po prawej z niebieską zimny.

coulignon
11-03-2018, 19:03
czyli podłaczenie jest ok. Temperatura za niska na bojlerze albo bojler wykonany tak że zimna woda zbyt szybko miesza się (nie uwarstwia) z ciepła.

garrax
11-03-2018, 19:09
Da się jakoś zaradzić na to, żeby się tak szybko nie mieszała? Przekręcic kurek od zimnej wody, żeby zmniejszyć pobór zimnej?