PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy peleciak Defro Alfa



Grajek350
12-03-2018, 10:39
Co powiecie na nowy wyrób firmy Defro ? :) wygląda fajnie :D

eliks
12-03-2018, 11:52
Mogę coś ci o nim powiedzieć, ale co chcesz wiedzieć? Kocioł ze standardowym dla Defro sterownikiem Techa APC2, z pionowym wymiennikiem i zasypem 60kg. W najdroższej odsłonie czyści automatycznie turbulatory więc wymaga minimum obsługi. W takiej wersji kosztuje 16500zł w katalogu za wersję 12KW. A teraz spójrz tutaj http://www.sanitsystem.pl/id,2072/prod,kociol-na-pellet-edilkamin-laguna-p-12-+-montaz

Pello
12-03-2018, 15:42
Mogę coś ci o nim powiedzieć, ale co chcesz wiedzieć? Kocioł ze standardowym dla Defro sterownikiem Techa APC2, z pionowym wymiennikiem i zasypem 60kg. W najdroższej odsłonie czyści automatycznie turbulatory więc wymaga minimum obsługi. W takiej wersji kosztuje 16500zł w katalogu za wersję 12KW. A teraz spójrz tutaj http://www.sanitsystem.pl/id,2072/prod,kociol-na-pellet-edilkamin-laguna-p-12-+-montaz (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.sanitsystem.pl %2Fid%2C2072%2Fprod%2Ckociol-na-pellet-edilkamin-laguna-p-12-%2B-montaz)

To się trzeba bardzo spieszyć, to ostatnie chwile Laguny w takiej cenie.

Symeonvii
12-03-2018, 15:47
Ile ma kosztować po podwyżce?

Pello
12-03-2018, 15:57
To oczywiste - tyle co Alfa;)

eliks
12-03-2018, 16:23
Nie wiem, niech się Pulawiak wypowie, ja myślę że nie będzie to więcej niż 12500zł. Nie oszukujmy się, teraz cena jest po prostu śmieszna. Ja już zaliczkowalem i czekam na kocioł.

Puławiak
12-03-2018, 16:42
Tak ma kosztować tyle co Alfa bo włosi stwierdzili że muszą się dostosować do konkurencji w PL. Niestety jak zobaczyli alfe i jej cenę to stwierdzili że nie mogą dużo lepszego kotła sprzedawać w dużo niższej cenie.

eliks
12-03-2018, 16:49
Ja pier... Z drugiej strony jednak to bardzo zrozumiałe.

Puławiak
12-03-2018, 17:26
Miejmy nadzieję że aż tak tragicznie to nie będzie a do porównywania to trzeba przyjmować wersje alfy z literką F ( czyli kompresja + czyszczenie)

eliks
12-03-2018, 17:32
Tak tak, ja wciąż pisze o tej wersji F oznaczonej w katalogu Full. Kosztuje tyle ile pisałem na początku.

Pello
12-03-2018, 20:40
Tak tak, ja wciąż pisze o tej wersji F oznaczonej w katalogu Full. Kosztuje tyle ile pisałem na początku.

Piszę, bo mam cennik Alfy przed sobą:
Alfa 12 kW w wersji standard (bez automatyki usuwania popiołu z kotła ) z zasobnikiem 82 kg pelletu: 12 200 zł. netto plus VAT.
Wersja F full wypas - 14 200 zł. netto. Jest też wersja jeszcze bardziej ful wypas - czyli z powiększonym zasobnikiem do 156 kg i ta wersja kosztuje 14 850 zł. netto. Co do Vatu to pewnie z 8% trzeba doliczyć jak się będzie kupowało od instalatora z instalacją (co zdecydowanie zalecam).
pzdr

Puławiak
12-03-2018, 21:15
Oglądałem ten kocioł na YT i jakoś mnie nie porwał. Próba skopiowania włoskich i innych konstrukcji ale to niestety jeszcze nie to. No i problem zasadniczy w defro brak doświadczenia w pellecie. Samo palenisko jakoś mnie nie porywa i ten tekst z ulotki że radzi sobie z gorszej jakości pelletem - totalna bzdura nie ma możliwości żeby przy tej konstrukcji palnika i tym systemie czyszczenia sobie poradził z pelletem zanieczyszczonym minerałami.Cena ok nawet przyzwoita. Poczekamy zobaczymy za rok dwa narazie to totalny świeżak

eliks
12-03-2018, 21:17
Zgadza się Pello, ja podawałem ceny brutto. Czyli podsumowując, Alfa z podobnymi możliwościami jak Laguna na 8% kosztuje 15300zł i nadal nie posiada możliwości adaptacji do pelletu, który ma Włoch.
Fajnie że Polacy zrobili jak by nie mówić kocioł głową, ale cena zabija....

Na Delcie też piszą że radzi sobie z gorszą jakością pelletu, na Bio Slimie już że pellet ma być najwyższej jakości a to te same palniki. Patrząc w DTR i tak wyraźnie jest napisane że pellet certyfikowany.

Pello
12-03-2018, 21:32
Nie doceniasz, Puławiak siły pieniędzy Defro. To największa i najbogatsza fabryka kotłów w Polsce i stać ich na najlepszych specjalistów od pelletu z dużym doświadczeniem. Jak będą chcieli to sobie skopiują palnik Windhagera czy innego światowego tuza biomasy, gdzie w palnikach tego rodzaju można spalać pewnie i słomę. Defro naprawdę nie musi kopiować włoskich wzorców - ma lepszych do kopiowania.

Pello
12-03-2018, 21:39
To prawda, że Delta i Slim mają te same palniki. Nie jestem pewien, ale sądzę, że Slim ma małą przestrzeń do gromadzenia się popiołu - Delta ma normalny popielnik, Slim ma komorę spalania z szufladką (jak w olejaku) i pewnie Defro nie chce, aby dużo się zbierało popiołu - może ze względu na zmniejszającą się sprawność Slima, po zasypaniu popiołem fragmentu komory spalania - nie wiem. Ale wiem, że w tym palniku swobodnie można spalać pellet z łuski słonecznika - znam to z praktyki.

Kroitz
12-03-2018, 21:59
Pello, nie muszą a kopiują :)taka Polska droga na skróty. Bez odpowiednich algorytmów nawet palnik Windhagera im nie pomoże( który zresztą jest prosty i niczym się nie wyróżnia). Na dobry kocioł składa sie wiele czynników, a tyu Alfie brakuje. Mi rzuciła się w oczy plątanina przewodów pod zasobnikiem plus moduł sterownika zamontowany na tylnej ściance pod zasobnikiem.
Przy okazji spójrz na charaktarystekę pracy tego kotła https://stokercloud.dk/v3/#/bsbojano/main-page

Puławiak
12-03-2018, 22:00
Znam możliwosci defro kupują kotły ogladają i sprzedają na olx. Chcesz zobaczyć z jakimi kotłami ostatnio pracowali - proszę bardzo ?
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/3dXPR/
Popatrz na ich palniki to kopie palników innych producentów oczywiście skopiowane. Niestety pisz co chcesz ale nie mają konstruktora specjalisty w pellecie. A windhagera skopiować będzie trudno naprawdę trudno na poprawną pracę kotła składa się wiele bardzo wiele czynników i szybko skopiować się tego nie da. Wiem nie raz byłem u producentów w austrii we włoszech i widziałem jak proacują nad urządzeniami jaką wiedzę i jaka praktykę posiadają a też i bywałem na szkoleniach w defro i powiem Ci że to przepaść. Grzegorz Hoffmann którego pewnie znasz z Lechmy obecnie jest w wentorze i jak byłem na pierwszym szkoleniu w lechmie i rozmawialiśmy na temat tych dwóch "konkurencyjnych" produktów (red/Lechma) to też był przekonany że to wcale nic trudnego że te produkty są bardzo podobne a jak z nim rozmawiałem jak przeszedł do reda i zobaczył jak to naprawdę działa jak to jest skonstruowane to niestety przyznał mi rację i potwierdził że to zupełnie różne urządzenia i nawet nie ma do czego porównywać. Diabeł niestety tkwi w szczegółach.

eliks
13-03-2018, 06:24
Pisałem z tym Eko-logiem co kręci firmy od Defro i on potwierdza że włoskie kotły to wyznacznik ale twierdzi że już im dużo nie brakuje :-)
Ja polecam ostatni film eko-loga o Alfie gdzie opisywany jest sterownik i dlatego z uporem maniaka będę twierdził że sterownik jest największą zaletą jak i wadą tych kotłów. Za duże pole manewru ustawień dla Kowalskiego.

Nie hejtuje Defro, moi rodzice mają Sigme grocha i uważam że jest to bardzo dobry kocioł, ale w pellecie jeszcze wszystko przed nimi.

Marian80
21-03-2018, 08:23
Witam. Na przykładzie tego pieca chciałbym się spytać czy jest w tym przypadku sens dopłacać do wersji F z automatycznym odpopielaniem. Czyszczenie wymiennika i palnika jest dostępne już w wersji podstawowej, a podczas wyrzucania popiołu i tak pewnie trzeba oczyścić popielnik. Może ktoś ma jakieś doświadczenia?

eliks
21-03-2018, 08:56
Jeśli miał bym brać Defro, w życiu bym nie dopłacil 2000 netto za tą opcję, za to dopłacil bym za powiekszony zasobnik.

Pello
21-03-2018, 09:09
Jeżeli chcesz Alfę to w tym wypadku warto zapłacić za to co Alfa oferuje. Jeżeli odpopielanie do zasobnika cię nie interesuje, wystarczy oczyszczanie ręcznym poruszaniem spiral od góry, a pompę z zestawem hydraulicznym chroniącym powrót i tak już masz, to może wybierz Betę.
pzdr

Marian80
21-03-2018, 10:51
O ile się orientuje nie ma tam konieczności poruszaniem żadnych spiral od góry bo to odbywa się automatycznie w obu wersjach, standardowej i F. Tak samo jest z czyszczeniem palnika. Jedyna różnica to odpopielanie.

eliks
21-03-2018, 13:08
Tak, ale Pello pisał o Defro Beta. Jeszcze mało informacji jest o tym kotle. Z tego co widziałem to podobny trochę do Termiki co? Masz jakiegoś linka do tego kotła, Pello?

Barliniak
22-03-2018, 10:48
Od cen katalogowych można odjąć 1-2tyś więc cena nie będzie aż taka straszna.No ta rurka przy kotle uroku nie dodaje :)Trochę tak niektórzy piszą że to jeszcze nie to co piece z Włoch czy Austrii ale przecież te zaległości w tej technologii nasi rodzinni producenci muszą nadgonić w krótszym czasie.Natomiast zachodnie firmy mają za sobą kilkudziesięcioletnie doświadczenie w spalaniu peletu.

eliks
22-03-2018, 12:19
Zgoda, ale jeżeli gonisz technologię/kopiujesz (niepotrzebne skreślić) to sprzedajesz kocioł jako nowość w promocyjnej cenie a nie walisz cenę jak za topowe produkty włoskie. Pulawiak kiedyś tłumaczył jaką drogę przechodzi włoski kocioł zanim trafi do szerokiej dystrybucji.

Pello
22-03-2018, 12:46
Włoski kocioł zanim trafi na rynek we Włoszech, trafia najpierw na testy do Polski :stirthepot:
Żartuję, ale coś w tym jest. Jak to jest, że do Polski nie trafił na poważnie żaden włoski palnik na pellety ? Termocabi ma od początku tylko jednego przedstawiciela a B-Maxy to była taka jednorazowa spadająca gwiazda.

Defro Beta nie ma jeszcze folderu ani cen.
pzdr

Barliniak
22-03-2018, 13:25
Te ceny to chyba podyktowane są tymi dopłatami .Podejrzewam jak by ich nie było to raczej było by taniej a tak każdy chce coś ugrać na dopłatach bo to eco a to spełnia wymagania 5klasy itd.Zresztą od kiedy lepsze czytaj wygodniejsze rozwiązania były tańsze?