PDA

Zobacz pełną wersję : Mieszkanie 70m2 termet vs buderus



yros
19-03-2018, 20:27
Witam wszystkich,
zwracam się z prośbą do Was o nakierowanie mnie w temacie kotła gazowego. Jestem obecnie na etapie remontu mieszkania - budownictwo lata 1970-1980 - cegła, ocieplone 4 lata temu. Mieszkanie znajduje się na 2 piętrze w dwupiętrowym budynku. Powierzchnia całkowita to 70m2. 3 pokoje. Stoję obecnie przed wyborem pieca gazowego. Wytypowałem sobie wstępnie 2 typy pieców kondensacyjnych z zamkniętą komorą spalania. Jest o Termet ECOcondens Silver oraz Buderus Logamax Plus GB012-25K V2. Jeśli chodzi o sytuację serwisu wymienionych kotłów to w mojej lokalizacji nie ma problemu z serwisem. Jednak na tym etapie moja wiedza się kończy. Kotły ogólnie są w podobnym przedziale cenowym. Ważne dla mnie jest, aby piec obsługiwał technologię "rura w rurze". Na co szczególnie zwrócić uwagę ? Informacji na temat Termetów w internecie jest sporo, natomiast o Buderusie nie wiele wiem, a przyznam szczerze, że bardziej do mnie ten piec przemawia, jednak nie mogę tego podeprzeć żadną rzeteleną argumentacją. Na co szczególnie zwrócić uwagę w tych piecach, a może znacie jakieś szczególne plus lub bloączki tych modeli ?

Dzięki z góry za informacje i pozdrawiam :-)

teres
20-03-2018, 22:49
Buderus w tej wersji to szajs.
Termet Silver taki średni.
Rozważ Termet Gold Plus - fajne kociołki do mało wymagających instalacji.

mazi07
28-03-2018, 22:14
Buderus w tej wersji to szajs.
Termet Silver taki średni.
Rozważ Termet Gold Plus - fajne kociołki do mało wymagających instalacji.

skąd takie wnioski??

Konsultant marki Buderus
24-04-2018, 11:53
Witam,

Zachęcam do wyboru kotła Buderus Logamax Plus GB012-25K V2. Kocioł cechuje się wysoką jakością wykonania, łatwym w obsłudze panelem sterowania z wyświetlaczem LCD oraz bardzo cichą pracą. Jak już Pan wspomniał, kocioł posiada technologię "rura w rurze", która pozwala na zwiększenie intensywności kondensacji. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o kotle, wyceny oraz pomocy w montażu zachęcam do kontaktu z naszym Autoryzowanym Instalatorem. Na stronie internetowej www.buderus.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów wraz z ich miejscem zamieszkania. Można również skorzystać z infolinii pod numerem telefonu: 801 777 008.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus

gersik
26-04-2018, 12:56
"Konsultant". Jaka jest moc minimalna tego kociołka?
Minimalna moc tego kotła znacznie przewyższa potrzeby maksymalne tego mieszkania. Ja wiem że chcesz sprzedać "swoje" ale troszku się zastanów.

Konsultant marki Buderus
05-06-2018, 09:26
Witam,

Minimalna moc cieplna kotła GB062wynosi 3,6 kW. Oczywiście moc nominalna kotła przekracza potrzeby budynku o powierzchni 55m2, lecz należy pamiętać, że jest to kocioł dwufunkcyjny. Ze względu na przygotowanie c.w.u. oraz zapewnienie użytkownikom należytego komfortu c.w.u. wymagany jest wybór urządzenia o większej mocy niż w przypadku kotłów jednofunkcyjnych.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus

Nix
13-09-2018, 20:38
Odświeżę... jaki kocioł w końcu został zainstalowany ? Czy już grzeje ? Jak się sprawuje ?

yros
13-09-2018, 21:09
Odświeżę... jaki kocioł w końcu został zainstalowany ? Czy już grzeje ? Jak się sprawuje ?

Jeszcze przed montażem. Zdecydowałem się na buderusa jednak po tej zimie będę mógł się cokolwiek wypowiedzieć...

Nix
13-09-2018, 21:33
Ok, a jaki model konkretnie, jaka moc ?

yros
14-09-2018, 21:08
Ok, a jaki model konkretnie, jaka moc ?

Logamax Plus GB012-25K V2
Moc: 25 kW

Konsultant marki Buderus
25-09-2018, 13:38
Witam,

Gratuluję dobrego wyboru sprawdzonego kotła marki Buderus. Czy mogę w czymś jeszcze Panu pomóc?
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus

eliks
25-09-2018, 16:18
Ja też gratuluję kotła modulujacego od 8KW do ogrzania 70m2