PDA

Zobacz pełną wersję : Co na styropian na poddaszu.



Lestar
21-03-2018, 18:07
Witam, mam w świeżo wybudowanym domu poddasze "nie użytkowe" jest na nim położone ok 20cm styropianu.
Ponieważ w najwyższym miejscu da się nawet stanąć, to chciałbym to przestrzeń wykorzystać do przechowywania różnych rzeczy.

Co mogę położyć na ten styropian, by chodząc po nim się nie poniszczył , a jednocześnie, żeby to było w miarę tanie i łatwe w zrobieniu rozwiązanie.

Myślałem by położyć na niego bezpośrednio jakieś panele i jakoś je do niego przykręcić lub przykleić. (nie musi to wyglądać ładnie, ma być bardziej praktyczne).
Czy ktoś mógłby podpowiedzieć czym najlepiej to przymocować do takiego styropianu?

Chyba że możecie podpowiedzieć inne rozwiązanie?

Dodam że wyjście na strych to zwykłe schody strychowe wiec nie jest ono za duże.

Albo może położyć tam jakaś dużą wykładzinę tylko wystarczy? I zszywkami przymocować do styropianu w kilku miejscach?

grachi
21-03-2018, 18:34
Jak dasz dechy, boazerie to będziesz miał steropian w środku, wiem z własnego doświadczenia , a jak dojdą do tego gryzonie to już wogóle, może płyta osb ?
Bo KG odpada pomieszczenie nie użytkowe , rozumiem że nie ogrzewane ?

Lestar
21-03-2018, 19:04
Tak nie ogrzewane pomieszczenie. Płyta OSB by mogła być, tylko problem byłby z jej pocięciem żeby ją tam przetransportować.

Może faktycznie wystarczy tanią remontową wykładzinę tylko położyć?

grachi
21-03-2018, 21:07
Zrobią Ci na wymiar w sklepie typu Leroy, jakiś skład itp, ja tak robiłem i było ok.

CityMatic
21-03-2018, 21:20
Tak nie ogrzewane pomieszczenie. Płyta OSB by mogła być, tylko problem byłby z jej pocięciem żeby ją tam przetransportować.

Dziwne mnie się zmieściła płyta bez cięcia.....po przekątnej wkładałem 2 palety płyt.
1m25cm ma płyta

Arturo72
21-03-2018, 21:37
Witam, mam w świeżo wybudowanym domu poddasze "nie użytkowe" jest na nim położone ok 20cm styropianu.
Ponieważ w najwyższym miejscu da się nawet stanąć, to chciałbym to przestrzeń wykorzystać do przechowywania różnych rzeczy.

Co mogę położyć na ten styropian, by chodząc po nim się nie poniszczył , a jednocześnie, żeby to było w miarę tanie i łatwe w zrobieniu rozwiązanie.

Myślałem by położyć na niego bezpośrednio jakieś panele i jakoś je do niego przykręcić lub przykleić. (nie musi to wyglądać ładnie, ma być bardziej praktyczne).
Czy ktoś mógłby podpowiedzieć czym najlepiej to przymocować do takiego styropianu?

Chyba że możecie podpowiedzieć inne rozwiązanie?

Dodam że wyjście na strych to zwykłe schody strychowe wiec nie jest ono za duże.

Albo może położyć tam jakaś dużą wykładzinę tylko wystarczy? I zszywkami przymocować do styropianu w kilku miejscach?
Najtańsze palene nawet wybrakowane zdadzą egzamin.

Lestar
22-03-2018, 17:04
Dzięki za podpowiedzi.

A czym najlepiej przytwierdzić taką płytę OSB czy panele do tego styropianu?

CityMatic
22-03-2018, 18:50
Ja płytę przykleiłem pianką :)

E-Rzecznik Śnieżka
06-04-2018, 08:17
Szanowny Panie,
rozwiązaniem może być montaż płyty OSB – można ją przymocować długimi wkrętami lub przykleić na piankę montażową. Płyty można następnie zabezpieczyć z użyciem modyfikowanej emalii Śnieżka Podłoga. Produkt należy aplikować zgodnie z zaleceniami producenta.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka