PDA

Zobacz pełną wersję : Szpadel, czy szpadel



Sertes
22-03-2018, 18:09
Witam. Mam pytanie. Jestem dość zielony w tych sprawach. Potrzebuje wykopać kilkadziesiat metrowy rowek pod kabel srednica okolo 3mm. Jest multum szpadli. Jaki szpadel polecacie pod taką robote? Widzialem, ze sa jakies super wąskie na oko z 15-20cm szerokosci. Według was takibylby lepszy, czy standardowy? Prosty, czy spiczasty? PoZdrawiam

gnago
22-03-2018, 18:20
Witam. Mam pytanie. Jestem dość zielony w tych sprawach. Potrzebuje wykopać kilkadziesiat metrowy rowek pod kabel srednica okolo 3mm. Jest multum szpadli. Jaki szpadel polecacie pod taką robote? Widzialem, ze sa jakies super wąskie na oko z 15-20cm szerokosci. Według was takibylby lepszy, czy standardowy? Prosty, czy spiczasty? PoZdrawiam

A potrzebujesz wykopać w jakim gruncie? Bo jak w urozmaiconym to bierz całą paletę takiego sprzętu z jedną łopatę tez, bo grunty sypkie lubią się osypywać. Jak humus to nawet kitajec starczy. Glina to jak najwęższy i dobrej jakości. No i jak nie zwyczajny taki sprzęt trzymać zainwestuj w rękawice dobre. Aby odciski czy pęcherze się nie robiły

Slawko123
22-03-2018, 18:35
..........Prosty, czy spiczasty? PoZdrawiamszpiczasty o prostym trzonku, cos takiego 409775

Sertes
22-03-2018, 18:50
A potrzebujesz wykopać w jakim gruncie? Bo jak w urozmaiconym to bierz całą paletę takiego sprzętu z jedną łopatę tez, bo grunty sypkie lubią się osypywać. Jak humus to nawet kitajec starczy. Glina to jak najwęższy i dobrej jakości. No i jak nie zwyczajny taki sprzęt trzymać zainwestuj w rękawice dobre. Aby odciski czy pęcherze się nie robiły


W gruncie... hm... wokół dziadka domu. Podejrzewam, że znajde tam wszystko, ziemie gline, gruz... jeszcze do tego zmrozone, taka pora. Nie chce kupowac pełno sprzętu, da sie kupic jakis jeden dobry, do wiekszosci gruntow? I glownie mi chodzi o szerokość, czy standardowy, czy ten super waski. Wydaje mi sie ze pod taki kabel byloby tym waskim lepiej, bo nie wykopie szerokiej dziury i lzej byloby ze wzgledu na mniejsza ilosc ziemi na szpadlu. Ale to moja czysta teoria dlatego pytam Państwa.

Sertes
22-03-2018, 18:54
Jakby ktos nie rozumial o co mi chodzi:


https://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/narzedzia-ogrodowe/narzedzia-trzonowane/szpadle-i-lopaty/szpadel-waski-true-temper-uchwyt-d.html?&gclid=EAIaIQobChMIw-mr_syA2gIVV80bCh1RLQ5hEAQYASABEgIOlPD_BwE

Czy


https://m.ceneo.pl/35919055

Sertes
22-03-2018, 18:57
...No i jak nie zwyczajny taki sprzęt trzymać zainwestuj w rękawice dobre. Aby odciski czy pęcherze się nie robiły

A moglbys jakies polecic? Cena nie gra roli..

CityMatic
22-03-2018, 18:58
Ja , akurat nie kopałem pod kabel ale pod nawodnienie i rewelacyjnie kopie się właśnie wąskim szpadlem. Kupiłem go w markecie budowlanym ale zapewne są dostępne wszędzie(foto) rewelacja w kopaniu wąskiego głębokiego i prostego rowka w każdym gruncie.

Bertha
22-03-2018, 19:48
Witam. Mam pytanie. Jestem dość zielony w tych sprawach. Potrzebuje wykopać kilkadziesiat metrowy rowek pod kabel srednica okolo 3mm. Jest multum szpadli. Jaki szpadel polecacie pod taką robote? Widzialem, ze sa jakies super wąskie na oko z 15-20cm szerokosci. Według was takibylby lepszy, czy standardowy? Prosty, czy spiczasty? PoZdrawiam

Kabelek zakopiesz bez peszla? Uszkodzisz go stawając drabinę... słaby pomysł.