PDA

Zobacz pełną wersję : Komponenty instalacji fotowoltaicznej



maciuspala
26-03-2018, 10:00
Witam
Planuje w najbliższym czasie zamontować panele PV na dachu.Wysłałem kilka zapytań aby spradzić co konkurencja oferuje i trochę "liznąc tematu".
Z najlepszych ofert wybrałem panele EXE 280W plus inwerter Fronius Symo lub panele Q Cells plus inwerter Fronius.Cena indentyczna, ceny paneli na podobnym poziomie, co jest lepsze?
I innych propozycji zaproponowano mi panele Sunrise 270W z inwerterem Afore,
Proponowano również wersje 300W,315W ale cena trochę odstrasza, tak jak i inwerter Sofar Solar mimo 10 letniej gwarancji.
Na czym się skupić, nie chce mieć problemów za kilka lat ale jest jakaś granica opłacalności i za 8 kW nie chciałbym przekroczyć 35 tyś,.mam tez mały problem z doborem ilości paneli, skoro wg OZC potrzebuje 6400 kW na ogrzewanie i 3000 kW na CWU i to grzejąc pompa dzielimy na 3 daje 3133 kW plus ok 3000 kW na cele bytowe daje w sumie 6133 kW czy zestaw 7,84/8,4 będzie optymalny?

Tojek84
26-03-2018, 10:22
35tys. to chyba dobra cena, bo mi wycenili tak:
Instalacja fotowoltaiczna wraz z montażem
Oferta zawiera:
- 35 sztuk paneli fotowoltaicznych
- montaż
- okablowanie i konstrukcje
- falownik.
Łączna moc instalacji fotowoltaicznej wynosi 9,45 kW.
Ma to wystarczyć na prąd bieżący(agd, rtv itd.) oraz ogrzewanie aby zminimalizować rachunki.
Koszt 47250zł

maciuspala
26-03-2018, 10:51
Na razie najniższa cena to 32000 netto czyli 34560 zł brutto za 28 paneli Qcells 285 W plus inwerter Fronius 8,0.
Ale miałem mieć super hruper cenę specjalnie dla mnie i mojej firmy u zaprzyjaźnionej firmy fotowoltaicznej, okazało się ze cena była lekko mówiąc mało konkurencyjna, zadzwoniłem do gościa powiedziałem co o nim myślę i......ma przebić tą ofertę...będzie kasa w ręce pomacham plikami banknotów to coś z tego udrę:-)

maciuspala
26-03-2018, 11:25
W ostatnim czasie poszły w dół panele monokrystaliczne, czy jest sens dopłacać 2-3 tys do całej instalacji? Jedni twierdzą że poli lepsze drudzy że mono w naszych warunkach, za mono przemawia tylko że są czarne, a poli takie.....niebieskie nie pasujące do dachu.

Konsultant Viessmann
26-03-2018, 13:53
Witam
Planuje w najbliższym czasie zamontować panele PV na dachu.Wysłałem kilka zapytań aby spradzić co konkurencja oferuje i trochę "liznąc tematu".
Z najlepszych ofert wybrałem panele EXE 280W plus inwerter Fronius Symo lub panele Q Cells plus inwerter Fronius.Cena indentyczna, ceny paneli na podobnym poziomie, co jest lepsze?
I innych propozycji zaproponowano mi panele Sunrise 270W z inwerterem Afore,
Proponowano również wersje 300W,315W ale cena trochę odstrasza, tak jak i inwerter Sofar Solar mimo 10 letniej gwarancji.
Na czym się skupić, nie chce mieć problemów za kilka lat ale jest jakaś granica opłacalności i za 8 kW nie chciałbym przekroczyć 35 tyś,.mam tez mały problem z doborem ilości paneli, skoro wg OZC potrzebuje 6400 kW na ogrzewanie i 3000 kW na CWU i to grzejąc pompa dzielimy na 3 daje 3133 kW plus ok 3000 kW na cele bytowe daje w sumie 6133 kW czy zestaw 7,84/8,4 będzie optymalny?

Witaj, a sprawdzałeś może ofertę na instalację fotowoltaiczną pod klucz Viessmann? Mamy w ofercie pakiet rozmiarów XXL o mocy 7,8 kW - może będziesz zainteresowany.
Koszt, wprost ze strony to dokładnie 36 210 zł już z montażem.
Oferta firmy Viessmann to oferta brutto z montażem, a ceny dokładnie zawierają:
- Profesjonalne doradztwo
- Montaż instalacji fotowoltaicznej
- Opieka serwisowa
- Panele fotowoltaiczne wraz z niezbędnym wyposażeniem dodatkowym

Więcej szczegółów TUTAJ. (https://www.viessmann.pl/pl/budynki-mieszkalne/instalacja-fotowoltaiczna/pakiety-fotowoltaiczne/zestawy-pv.html?utm_source=Link&utm_source=Link&utm_medium=ZestawyPV&utm_campaign=HP)

Pozdrawiam i czekam na ewentualne zapytania.

maciuspala
26-03-2018, 14:43
Widziałem ten cennik, cena jak na Viessman ma atrakcyjną, tylko pierwszy raz słyszę o inwerterze Kostal, a panele to raczej starsza konstrukcja skoro mają 260W teraz królują 285-300-315.
Akurat na miejscu mam firmę instalacyjną:-)

maciuspala
28-03-2018, 07:05
Na fotowoltaice muszą być ładne marże skoro dostałem ofertę na 7,41 kW za 38500 zł a po kilkuminutowych telefonicznych negocjacjach i po uzmysłowieniu sprzedawcy iż jest dobry ale za drogi, ma przygotować ofertę na tych samych komponentach ale 8,55 kW z mocniejszym inwerterem poniżej ceny 34500 zł :-)
Większość firm wycenia panele Q Cells oraz inwertery Fronius, czasami którys wyskoczy z Growattem czy Sofar Solarem:-)