PDA

Zobacz pełną wersję : Pompa CO w kotle kondensacyjnym Junkers - niedogrzewanie



yarx
27-03-2018, 11:29
Witam,

Dom: wubydowany w 2017r dom, ok 200m uzytkowych, z belitu 24cm brak jeszcze docieplenia. trwaja prace, wszedzie podlogówka.

Instalacja: kociol gazowy kondensacyjny 14kW Junkers Cerapur Smart 5C + sterownik CW400 zamontowany w kotle, CWU wylaczone, pompka obiegowa sterowowana zenetrznym sterownikiem tech(wlacz/wylacz) od 25st,opcji celsjusza czujnik na wyjsciu z kotła. 1 obieg, 2 rozdzielacze (góra i dół) 16 petli

Ustawienia: Ustawione na sterowanie pogodowe Temperatura wewnetrzna nie wplywa. Ustawienie manuale 17 stopni caly czas. Krzywa: temp max - 45 stopdni, projektowa 40stopni.


Problem: instalator stweirdzil ze ten piec w przeciwienstwie do poprzednika nie ma sterownika dla pompki CO, dlatego potrzebny byl dodatkowy sterownik. Ma on minimalna temp pracy na 25st. BArdzo rzadko sie włacza, wydaje mi sie ze pomieszczenia sa niedogrzane. Ten sterownik chyba ma niewielii sens. Czy piec nie glupieje? Dosc duze wydaje mi sie zuzycie gazu.

W domu jest okolo 13-15 - zaleznie od pomieszczenia/ gora -dol oraz pogody ( w ostatnie mrozy - 10st spadalo ponizej do 7-10 st) Kociol pracuje od miesiąca. Pracuje praktycznie non stop - nie wylacza sie, czy to cieplej czy zimniej na dworze. Zasilanie na sterowniku 22-27stopni

Na 2 dni wlaczylem pompke by chodzila caly czas, w domu temperatura podniosla się.

W 32 dni od uruchomienia piec zuzyl 500m3 gazu ziemnego.


Co sadzicie o tej instalacji? Czy rzeczywiscie nie da sie zrobic by to piec decydowal kiedy ma dzialac pompka? Czy to ze kociol pracuje non stop to naprade wynika z zapotrzebowania czy moze ew jakiegos bledu w konfoiguracji/instalajcji?

GraMar
28-03-2018, 07:17
To nowy model kotła i nowy sterownik, niewiele osób ma te modele.

Nieźle się nażarł gazu na podłogówce...

gersik
28-03-2018, 09:06
A dla czego cw 400 nie jest na ścianie tylko w kotle?

yarx
29-03-2018, 21:12
Tylko dlatego ze jeszze trwaja prace wykonczeniowe. Gdy sie juz zakoncza to przeniesiemy do pomiesczenia mieszkalnego. Na ten moment ustawione jest tylko sterowanie z zewnetrznego czujnika.

fachman19
30-03-2018, 06:05
A izolacja dachu zakończona ,dziury pozatykane? Błedów może być cała lista .A może pracownicy pracują przy otwartych oknach ,żeby szybciej schło.

yarx
30-03-2018, 08:34
Tak, izolacja dachu zakonczona. Fakt ze pracwonicy pewnie troche wietrzą.
Wiadomo ze to taki etap ze ciezko cos powiedziec na temat kosztów, natomiast bardziej chodzilo mi o instalację, czy nie jest ona niepoprawnie podłączona co moze powodowac pewne marnotrwastwo. kociol wiecej pracuje a mniej efektywnie.
Moze jednak ma lub podlaczal ktos ten model i da sie to zrobic lepiej.

teres
30-03-2018, 19:30
Nie wiem co to za dodatkowy sterownik. Masz może jakiś schemat instalacji albo zdjęcia? Ja takie podłogówki robię już obowiązkowo ze sprzęgłem hydraulicznym i dodatkową pompą. Kocioł bardzo ładnie sobie tym wszystkim steruje.
Jeżeli Ci nie przegrzewa pomieszczeń to raczej pracuje optymalnie. Niestety rozgrzanie budynku + wilgoć technologiczna powoduje bardzo duże zużycie gazu w pierwszym sezonie.

Pytajnick
31-03-2018, 09:06
To nowy model kotła i nowy sterownik, niewiele osób ma te modele.

Nieźle się nażarł gazu na podłogówce...

Ja miał nie żreć, skoro "brak jeszcze docieplenia" na ścianach?

fachman19
31-03-2018, 09:28
Tak, izolacja dachu zakonczona. Fakt ze pracwonicy pewnie troche wietrzą.
Wiadomo ze to taki etap ze ciezko cos powiedziec na temat kosztów, natomiast bardziej chodzilo mi o instalację, czy nie jest ona niepoprawnie podłączona co moze powodowac pewne marnotrwastwo. kociol wiecej pracuje a mniej efektywnie.
Moze jednak ma lub podlaczal ktos ten model i da sie to zrobic lepiej.

Skończ budowę . Nie szukaj dziury w całym . Kocioł tyle spali ile potrzebuje budynek . Fizyka z podstawówki

Konsultant marki Junkers
05-06-2018, 14:49
Witam,

Przyczyną Pana problemu jest prawdopodobnie błędnie wykonana instalacja. Regulator pogodowy CW 400 umożliwia sterowanie czteroma obiegami grzewczymi z mieszaczami (obiegi podłogowe). Ma możliwość odczytywania temperatury pomieszczenia – jeżeli jest zamontowany w pomieszczeniu reprezentującym cały budynek (nie na kotle). Stosowanie regulatora pokojowego włącz/wyłącz i regulatora CW 400 jest błędem. Regulator CW 400 umożliwia sterowanie pompami co.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers - Bosch