PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do dziennika Redwalda.



Redwald
23-04-2005, 15:41
Jeśli ktoś byłby łaskawy to się polecam.

Whisper
23-04-2005, 16:15
Zdjęcia! Zdjęcia! Zdjęcia! :)

Redwald
23-04-2005, 17:04
Oki, jadę na działkę i zaraz jak się nauczę to zapodam :).

nurni
23-04-2005, 17:30
Whisper mnie uprzedził ale powtórzę:
zdjęcia i jeszcze raz zdjęcia :D
A domek ładniutki. To kiedy zdejmowanie hunusu i start?

Pozdrawiam

Aga J.G
23-04-2005, 17:42
To ja tylko powitam w naszym gronie :)
Bo o obrazki to już koledzy poprosili :wink: :)

Martka
23-04-2005, 18:03
A ja pogratuluję.
Trzymam kciuki, życzę odwagi i stalowych nerwów i pozdrawiam bardzo serdecznie.

Magnolia jest śliczna :)

Redwald
23-04-2005, 19:34
Zdjęcia będą jutro :). Bo mi baterie siadły w aparacie.


To kiedy zdejmowanie hunusu i start?
Zdejmowanie humusu w czwartek, łącznie z kopaniem pod fundamenty.


Magnolia jest śliczna
Też tak mam.

Bardzo miłe przyjęcia, a przyznam, że miałem stracha, że się nikt nie odezwie.

nurni
23-04-2005, 19:41
No to Panie do tej pory szedłeś pod górę, teraz stanąłeś na jej szczycie i w czwartek się mocno odepchniesz......i z górki :D :D :o :wink:
Powodzenia

anSi
23-04-2005, 21:57
Magnolia zapowiada się ciekawie, a sosenki bliziutko granicy mogą dodawać Twojej posesji uroku (i to gratis 8) )

ara
24-04-2005, 13:35
Noo, na razie jest ściernisko, ale będzie sanfrancisko ... :lol:

czego ci życzę na przyszłość
:)

andrzejka
24-04-2005, 14:08
Redwald fajny projekt wybraleś :P Powiem ci po cichu, że też na niego spoglądalam ale - kosztyyyyyyyyyy :cry: :cry: i wybralam bardziej prosty ale też z Horyzontu. Pozdrawiam i czekam na cd budowlanych przygód. :P

bip
28-04-2005, 20:01
i bede uważnie czytał wpisy, bo Magnolia to nasz faworyt.
Czy cos zmianiales w projekcie i ktory wariant robisz ?

Pozdrawiam
bip

bip
28-04-2005, 20:01
Redwald fajny projekt wybraleś :P Powiem ci po cichu, że też na niego spoglądalam ale - kosztyyyyyyyyyy :cry: :cry: i wybralam bardziej prosty ale też z Horyzontu. Pozdrawiam i czekam na cd budowlanych przygód. :P

Który ?

Redwald
28-04-2005, 20:23
i bede uważnie czytał wpisy, bo Magnolia to nasz faworyt.
Czy cos zmianiales w projekcie i ktory wariant robisz ?

W projekcie zmieniłem jedynie ogrzewanie z gazowego na drewniane ;) no i zlikwidowałem zaokręglenie ganku z tyłu domu bo mi się na działce nie mieściło.
Co do wariantu to robię Magnolię (http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=26&id_autora=1&spacer=2&proj=MAGNOLIA) zwykłą. Jedyne w lustrzanym odbiciu.
Cieszy mnie, że ktoś się tym projektem jescze interesuje. Sam mam ochotę dowiedzieć się coś od kogoś kto już ma stan surowy.

bip
28-04-2005, 21:49
[/quote]
W projekcie zmieniłem jedynie ogrzewanie z gazowego na drewniane ;) no i zlikwidowałem zaokręglenie ganku z tyłu domu bo mi się na działce nie mieściło.
Co do wariantu to robię Magnolię (http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=26&id_autora=1&spacer=2&proj=MAGNOLIA) zwykłą. Jedyne w lustrzanym odbiciu.
Cieszy mnie, że ktoś się tym projektem jescze interesuje. Sam mam ochotę dowiedzieć się coś od kogoś kto już ma stan surowy.[/quote]

Niestety na razie nie ode mnie na temat stanu surowego. Widziales , ze na stronie Horyzontu jest wypowiedz kogos, kto wybudowal za 220 tys.
Masz miejsce na dzialce na garaz wolno stojący ? Jakie masz usytuowanie budynku w stosunku do stron swiata ?

andrzejka
28-04-2005, 21:49
Redwald fajny projekt wybraleś :P Powiem ci po cichu, że też na niego spoglądalam ale - kosztyyyyyyyyyy :cry: :cry: i wybralam bardziej prosty ale też z Horyzontu. Pozdrawiam i czekam na cd budowlanych przygód. :P

Który ?
A ten :P
http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=69&id_autora=9&spacer=2&proj=MARYSIA#sytuacje
:roll: :wink:

bip
28-04-2005, 21:55
[quote="bip"][quote=andrzejka]Redwald fajny projekt wybraleś :P Powiem ci po cichu, że też na niego spoglądalam ale - kosztyyyyyyyyyy :cry: :cry: i wybralam bardziej prosty ale też z Horyzontu. Pozdrawiam i czekam na cd budowlanych przygód. :P

Z czego wywnioskowałeś, że koszty Marysi bedą niższe i o ile niższych
kosztow sie spodziewasz ?

andrzejka
28-04-2005, 22:16
Wystarczy zajżeć w zestawienie materialowe i tam przy Marysi jest kwota lączna 113 226 PLN a przy Magnolii z garażem dostalam materialy z Horyzontu i wycenili wartość budowy na 151 727 PLN. Niby nie duża różnica ale jednak.
:roll: poza tym Marysia jest zncznie latwiejsza w budowie a przy systemie gospodarczym prowadzenia budowy ma to znaczenie :(
A i Magnoli miala też dla mnie zle polożenie kotlowni bo zamierzam grzać opalem stalym. Ale oczywiście każdy ma swoje zdanie i gust. :wink:
A :roll: i jeszce schody nie takie jak chcialam.
Bardzo mi sie podoba z zewnątrz ale i rozmieszczenie pomieszczeń na patrerze też jest fajne.
I to by bylo chyba na tyle :wink:

bip
29-04-2005, 14:11
Wystarczy zajżeć w zestawienie materialowe i tam przy Marysi jest kwota lączna 113 226 PLN a przy Magnolii z garażem dostalam materialy z Horyzontu i wycenili wartość budowy na 151 727 PLN.

Przeglądam rozne projekty na stronach internetowych pracowni i mam wrazenie, ze niektore wyceny to sa od czapy, po to, zeby zachecic do zakupu
projektu "bo tani bedzie". Nie bierz tego akurat do MARYSI ale mam taką ogólną refleksję ze wyceny ze stron projektantow sa troche zaniżone.
Poza tym ceny w skali kraju sie bardzo roznią. Tak sie sklada, ze budujecie domy o podobnym metrazu, wiec bedzie mozna na biezaco ocenic jak sie sprawdzaja w budowie oba projekty.
Pozdrawiam bip.

bip
03-05-2005, 20:47
Redwaldzie,

tez interesuje mnie Magnolia w lustrzanym odbiciu, tzn. garaż na prawo od wejscia. Mam dzialke z wejsciem od poludnia i chce miec salon z oknami od zachodu zeby byl dobrze doswietlony. Przesylam Ci ma priv arkusz excela mojego autorstwa z wyliczeniem wskaźnika zapotrzebowania E dla Magnolii wg. metody opisanej w Muratorze. Z tym, że mam tylko dokumentację z katalogu to szereg danych wpisałem orientacyjnie. Obejrzyj sobie ten arkusz i wpisz tam faktyczne dane, jakie
Ci wynikają z projektu i założonych materiałów. Ciekaw jestem co Ci wyjdzie. W arkuszu uwzględniam też rekuperację powietrza (u mnie bedzie) i na końcu przeliczam na koszty energii.
Pozdrawiam
bip

Redwald
03-05-2005, 21:18
Z przyjemnością sprawdzę co wyjdzie i Ci odeślę.

bip
06-05-2005, 19:19
Czesc, jak tam coś wyliczałeś ? Zdjęc w albumie coś nie przybywa 8)
Nic nie piszesz ale to znaczy, ze robota idzie na całego ! Będziesz ocieplac fundamenty ?
bip

Redwald
07-05-2005, 05:30
Czesc, jak tam coś wyliczałeś ? Zdjęc w albumie coś nie przybywa 8)
Nic nie piszesz ale to znaczy, ze robota idzie na całego ! Będziesz ocieplac fundamenty ?
bip
Jak spojrzałem w te tabelę, to mnie zamroczyło :D , tyle danych i tego. W poniedziałek Ci odeśle mam nadzieję, ze dobrze ją wypełnię.
Na razie robota stanęła, u nas był istny potop. Murarze przenieśli się do wylewania posadzek, obiecali że od poniedziałku startujemy, więc dla tego zdjęć nie przybywa :).
Nad ociepleniem fundamentów się zastanawiam, na razie chyba jednak ocieple, ale jeszcze nie wiem.

bip
07-05-2005, 10:30
Co do tej tabelki to moge ja sam wypelnic.
potrzebuje tylko taie dane jak:

- powierzchnia okien z podziałem na strony swiata [m2]
- wsp. k dla okien (wg. producenta)
- powierzchnia drzwi [m2}
- współczynnik k dla drzwi
- powierzchnia stropu i podłogi jest mi znana, ściany policzę jako różnicę
między całkowitą a oknami i drzwiami.
- otrzebuje jeszcze współczynnik przenikania k dla podłogi (z posadzką włącznie) i stropu.

- z której strony świata jest wejście do budynku
- ile osób będzie mieszkać ,
Pozdrawiam
bip

Redwald
07-05-2005, 11:51
Mam nadzieję, że wszystkie dane -
- powierzchnia okien z podziałem na strony świata [m2]
E 2 okna
2*150*120
S 3 okna
3*120*150
W 2 okna + drzwi balkonowe
2*120*150
1500*2300
N – bez okien
7 okien w dachu 78*160
- wsp. k dla okien (wg. producenta)
Mniejsze równe 2,6
- powierzchnia drzwi [m2}
1000*2300
- współczynnik k dla drzwi
Mniejsze równe 2,6
- potrzebuje jeszcze współczynnik przenikania k dla podłogi (z posadzką włącznie) i stropu.
k = 0,25
- z której strony świata jest wejście do budynku
wejście od E
- ile osób będzie mieszkać ,
4 osoby

bip
07-05-2005, 20:50
Czesc, wpisałem te dane i wyslalem Ci na priva. Wychodzi E=61 , tj. wiecej
niz E0=37 za które obecnie sie uwaza granice ponizej ktorej dom jest energooszczedny. Masz 7 okein w dachu o lacznej pow. 9 m2 i przy wsp. przenikania ciepla k=2,60 przenika przez nie tyle ciepla co przez 100 m2 dachu o wsp. k=0,26. Ja planuje robic tylko parter z ociepleniem na stropie
wiec kubatura ogrzewana jest nizsza. Nie napisales jakie k dla scian, wiec zalozylem k=0,30 czyli minimum wg. normy. Co do strat wentylacji, to przyjąlem wg. norm strate z wentylacji grawitacyjnej w stosunku do liczby pomieszczen. Z grubsza obliczeniowo wynika, ze przy ogrzewanej kubaturze
potrzeba bedzie 30100 kWh/rok do uniknięcia niedogrzania budynku.
Tyle tylko, ze na razie czekam na wyliczenie kol. Jeziera, zeby je skonfrontowac z rzeczywistoscia bo on juz mieszka.
Jakiej mocy cieplnej piec zakladasz ?
pozd.
bip

Redwald
08-05-2005, 07:06
Będą delikatne zmiany, więc:
- w moim przypadku k dla ścian jest takie jak przyjąłeś,
- w dachu zrobię tylko 3 okna, na przyszłoś. Bo chwilowo też zamkniemy góre i ocieplimy strop,
- strop będzie terriva, ale z dodatkiem karamzytu, jest podobno dużo cieplejszy niż normalnie,
- ogrzewanie, jeszcze nie myślałem o mocy cieplnej pieca. Nie mam pojęcia.
Wg projektu zapotrzebowanie na ciepło wynosi Q = 10700 W, ale to tylko projekt ;).
A kolegoa Jezier co wybudował? Też Magnolię?

bip
08-05-2005, 07:45
Witaj ranny ptaszku !
Jezeli wg. projektu Q jest ok 10kW to roznica jest za duża, zeby sprawy nie wyjasniać. Nie twierdze, ze model wyliczen z Muratora jest idealny ale nie moze byc takiej roznicy. Przydalyby sie kompletne wyliczenia z pracowni projektowej żeby porownac gdzie jest roznica. Chyba ze te 10kW jest wyliczone tylko na parter bez poddasza. Piec bedzie w pomieszczeniu CO ?
Czy tam jest nie za malo miejsca na piec na drewno ?
bip

bip
08-05-2005, 07:52
Kol. Jezier nie wybudowal Magnolii, tylko inny parter 130 m2 bez mieszkalnego poddasza. Pisal na forum, ze uzyskal E = 17 , wiec go nękam
żeby przyslal wyliczenia, bo chce wiedziec jak taką niską energochłonność uzyskal. Z czego masz sciany ?

Czy widziales ten spis spraw do odhaczenia ?
http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=16256&highlight=harmonogram

Kawał dobrej roboty ten Bartt odstawił !

pozdrawiam
bip

Redwald
08-05-2005, 08:10
Jak mawiają starozytni - Kto rano wstaje ten leje jak z cebra.
W projekcie nic nie pisze o tym czy wyliczyli tylko dla parteru, schematu instalacji CO są dla parteru i poddasza.
Tak, piec będzie w pomieszczeniu CO, jest ono małe, drewno trzeba będzie donośić z pomieszczeń gospodarczych. Teraz też tak mam i mi nie przeszkadza. No fakt w tym domu będzie go szło więcej. Ale taczki i jazda.
W przyszłości bedzie szedł tam gazociąg więc na "stare lata" pomyslę o ogrzewaniu gazowym.
Ściany mam (znaczysię będą) z Maxa, ocieplone wełną mineralną.

Ten spis, który zrobił Bartt był pierwszą żeczą jaką wydrukowałem po znalezieniu się na forum.

bip
08-05-2005, 19:09
A co dajesz na posadzke ? Pod wylewką piasek czy keramzyt ? Ile cm ocieplenia i jaka izolacja przeciwwilgociowa ?
Czy od razu robisz peszle pod media, czy bedziesz kuł później. A jak tam u Ciebie wygląda z kanalizacją ?
bip

Redwald
08-05-2005, 21:21
Pod posadzkę daję piasek bo najtaniej mnie wyniesie - własny. Całą działkę mam na piasku.
Miałem zamiar ocieplić wełną mineralną, ale jeszcze się waham, przeczytałem parę negatywów o wełnie i jeżeli nie wełna to dam styropian 15cm. Co do izolacji przeciwwilgotnościowej to ze względu na piasek niema problemu, poziomo dałem papę 3 warstwy + jakiś lepik (nie wiem nawet jaki), a pionowo fundament też pociągne tym wynalazkiem.
W miarę możliwosci i wiedzy staram się przygotować pod media, na razie to sa dwa dopływy powietrza do pieca i kominka oraz odpływ do szamba. W tym tygodniu ma też się spotkać z panem, od centralnego odkurzacza. Chyba rozmieszczę go przed wylaniem posadzek.
No a kanalizacji niema jako takiej, bedzie szambo, juz mam sprawę umówioną :).

bip
09-05-2005, 13:06
Ile u Was kosztuje wywóz szamba ? Nie masz miejsca na małą oczyszczalnię np. trzecinową ?

Redwald
09-05-2005, 16:53
Ostatnio płaciłem 69 zł za 5,5m3.
Co do oczyszczalni przydomowych, jakoś tak niemam zaufania. Niewiem czy chciałbym chodzić po podwórku, do którego są wylewane nieczystości. Nie wgryzałem się w temat, ale jakos tak nie. Chociaż miejsca by się znalazło bo działkę ma dużą. Może masz jakiś ciekawe info dotyczące tych oczyszczalni?

bip
09-05-2005, 17:08
Jedyne wiadomosci to forum i niechęć do wizyt szambiarki co miesiąc.
Czytalem w "Budujemy Dom" o oczyszczalni trzcinowej bez rozsączania do gruntu. Uzytkownik pisal, ze latem musi wody do poletka trzcinowego dolewac i nic sie nie rozsącza do gruntu. Z założenia ścieki są tak doczyszczone, że ich rozsączenie nie stanowi obciążenia dla środowiska.
W każdym razie wolałbym mieć sąsiada z oczyszczalnią przydomową niż
z szambem, bo praktyką jest delikatne "rozszczelnianie" szamba w polskich warunkach. Na razie sobie to rozważam. Nie bede Ci nic doradzał, bo od tego są ci, którzy już się budowali. Ja na razie zbieram informacje. Pozdrawiam - bip

bip
09-05-2005, 17:09
Jedyne wiadomosci to forum i niechęć do wizyt szambiarki co miesiąc.
Czytalem w "Budujemy Dom" o oczyszczalni trzcinowej bez rozsączania do gruntu. Uzytkownik pisal, ze latem musi wody do poletka trzcinowego dolewac i nic sie nie rozsącza do gruntu. Z założenia ścieki są tak doczyszczone, że ich rozsączenie nie stanowi obciążenia dla środowiska.
W każdym razie wolałbym mieć sąsiada z oczyszczalnią przydomową niż
z szambem, bo praktyką jest delikatne "rozszczelnianie" szamba w polskich warunkach. Na razie sobie to rozważam. Nie bede Ci nic doradzał, bo od tego są ci, którzy już się budowali. Ja na razie zbieram informacje. Pozdrawiam - bip

bip
12-05-2005, 14:43
http://www.pref-dom.pl/oferta/magnolia.asp

Redwald
12-05-2005, 18:18
Całkiem sporo sobie wołaja jak za stan surowy otwarty, mam nadzieję, że zmieszczę się w mniejszczej kwocie.
Widziałeś te zdjęcia z realizacji Magnoli, ten kolor jest paskudny, zniszczył by chyba każdy dom.

bip
12-05-2005, 20:13
A ile zakładasz na poszczególne etapy i całość do zamieszkania ?
Te kolory to dopiero przed ociepleniem.

Redwald
13-05-2005, 21:56
Z każdym następnym etapem aż się boję myśleć, ale po przeanalizowaniu mam nadzieję, że z dużym wkładem własnej pracy zmieszczę sie w 150PLN.

ara
13-05-2005, 22:01
Myśl, myśl tak jak najdłużej. Otymiści mają z górki...
pozdro

bip
15-05-2005, 17:16
Redwald,
wg. katalogu Magnolia ma sciane jednowarstwową a Ty masz Max + wełnę. Czy taka zmiana wymagała akceptacji Horyzontu ? Czy gdybym chciał robić 3-warstwową to da się Magnolie do tego dostosować.
pozdrawiam

Redwald
15-05-2005, 19:43
Redwald,
wg. katalogu Magnolia ma sciane jednowarstwową a Ty masz Max + wełnę. Czy taka zmiana wymagała akceptacji Horyzontu ? Czy gdybym chciał robić 3-warstwową to da się Magnolie do tego dostosować.
pozdrawiam
Nic mi nie wiadomo o jakimś staraniu się o akceptację Horyzontu. Niemam projektu, ale choć jest zrobiony pod ytonga to chyba cos pisało o maxie.
Ściana 3 warstowa chyba by zmniejszyła wymiary domu, a szczerze powiedziawszy niemam pojęcia.

nurni
15-05-2005, 19:52
Rozumiem, że to czym zasypywaliście fundamenty było ubijane, coby potem podłoga się nie zapadała.
Domek bardzo fajny tylko zwróć uwagę na jedną rzecz, która mnie też uderzyła w niektórych projketach gotowych:
- czy te okiennice pokazane na elewacji nie maskują za małych okien?
Wyobraź sobie ten dom bez okiennic. Może warto się zastanowić nad powiększeniem okien - naprzykład.

Pozdrawiam

Redwald
15-05-2005, 21:02
Rozumiem, że to czym zasypywaliście fundamenty było ubijane, coby potem podłoga się nie zapadała.
Domek bardzo fajny tylko zwróć uwagę na jedną rzecz, która mnie też uderzyła w niektórych projketach gotowych:
- czy te okiennice pokazane na elewacji nie maskują za małych okien?
Wyobraź sobie ten dom bez okiennic. Może warto się zastanowić nad powiększeniem okien - naprzykład.
Pozdrawiam
Mam to szczęśćie :), że całą działkę mam piaszczystą, więc zasypywaliśmy piaskiem z działki. Jest tak, że przez niedogadanie :evil: z mojej strony murarz stwierdził, że wylanie chudziaka nie wliczone było w robociznę. Tłumaczy mi ze to sie lepiej uchodzi, uleży, ble, ble, ble. Pogodziłem się z tym, zrobiłem tak, że po zasypaniu wlałem w ławy wody na maksa, ktos opisywał już taki sposób że to lepiej pomoże się ubić. No i jak postawia ściany a ja potem przykryję, to albo w tym roku, albo juz w przyszłym wezme ubijarke. ubiję to co jest, dosypię żwiru i ubiję znów, wtedy dopiero wyleję chudziaka. Mimo, że wylanie bedzie pewnie droższe.
Co do okien to bardzo ciekawe spostrzeżenie, ale w praktyce zobaczę to już pewnie w tym tygodniu. Nie planuje poszerzania okien. Jak przyglądałem się zdjęciom z realizacji w Horyzoncie, właśnie bez okiennic to wydają mi się te okna w sam raz. No ale możesz mieć rację z tym poszerzaniem prze okiennice :). Też się przymierzam zrobic okiennice w przyszłości.

bip
18-05-2005, 08:52
Redwaldzie,
jaka jest w Magnolii konstrukcja dachu i na czym jest oparty ? Czy na stropie, czy na jakiejś ścianie ?
pozdrawiam

Redwald
18-05-2005, 11:31
No tak dach to jest kosmos. Cieśla po wstępnej analizie wymiekł, bo wychodzi na to, ze żadnego podparcia niema.
Dałem projekt inspektorowi nadzoru i go analizuje, ma sie zapoznać i powiedzieć co i jak. Dam Ci znać co wymyślił.

bip
18-05-2005, 20:18
Nie znam sie na dachach ale mozesz zapewnic ciesle, ze jednak ma jakies podparcie :D bo inaczej byłby na stropie na płask. Z tego tez powodu zastanawiam sie nad zmianą dachu na dwuspadowy. Jest tez inny, wazniejszy powod: zobacz sobie projekt Marysi z Horyzontu.
Przy podobnej powierzchni stropu, powierzchni dachu i zblizonym kącie nachylenia 36-40 stopni w Magnoli na górze będzie 27 m2 (obliczeniowej powierzchni wg. norm) a w Marysi ok. 55m2. To oznacza, ze jesli ktos bedzie potrzebowal wiecej powierzchni niż tylko parter sensowniejsze jest
robienie innego dachu, bo przybędzie więcej miejsca na poddaszu. Zwłaszcza, że przypuszczam, ze koszt dachu bedzie podobny.
pozdrawiam

bip
18-05-2005, 20:26
Redwaldzie,
jak sie uklada/ukladala wspolpraca z pracownią Horyzont np. w zakresie zmiany konstrukcji sciany z jednowartswowej na dwuwarstwową.
Czy od razu sobie takiej zazyczyles ?
Musze Ci sie przyznac, ze zastanawiam sie nad projektem indywidualnym.
Idealny dla mnie bylby rozklad pomieszczen na dole taki jak Magnolia, tylko szersza po 0,5 w lewo i prawo. W ten sposób kuchnia i salon mają bardziej kwadratowy kształt. A pokoje po lewej stronie też mają lepszy kształt kwadratu i łazienka jest o ok. 1 m2 wieksza. Problem polega tez na tym, ze kupujac projekt gotowy kupuje sie tez technologie wykonania a
ja chcialbym projekt energooszczedny w eksploatacji. No i kwestia dachu i poddasza. W pierwszym etapie nie zamierzam go w ogole robic ale jak corka dorosnie to moge potrzebowac ok 50 m2 wiecej a przy dachu namiotowym sa duze skosy i stosunkowo mala powierzchnia uzytkowa w stosunku do nakładów inwestycyjnych.
pozdrawiam

Redwald
19-05-2005, 07:44
Też się wcześniej przyglądałem Marysi, ale jakoś tak magnolia do mnie "przemówiła" :).
Z tym podparciem to chodziło mi, nie o podparcie na samym stropie, tylko podparcie w okolicy środka dachu :). Tam niema podparcie, dach stoi sam.

W Horyzoncie zamówiłem projekt gotowy, bez zmiany ścian z jedno na dwuwarstwową. Tym się nie zajmowałem. Nie wiem czy to błąd, ale po prostu sam po dokonaniu ustaleń z murarzem dokonałem zmiany technologi. Czy ktoś się mnie może czepiać?
Mam już zarys kuchni i ściany (fundamenty). wygląda wg mnie bardzo ładnie. No jeżeli poszerzysz o 0,5 z każdej strony, to napewno skorzysta na tym łazienka bo jest po prostu mała :).
My też nie zamierzamy robić na razie poddasza. Ale wychodzi coś około 25m2 w przyszłości do zabudowy. Jeżeli masz możliwość zmiany na 50m2 to by było pewnie lepsze rozwiązanie - chociaż, jaką będzie miała intymność wchodząc do siebie przez twoje mieszkanie. No bo dla samej dziewczyny to w zupełności wystarczy pokoik 25m2.

bip
20-05-2005, 09:01
Wiem, ze dla jednej osoby wystarczy 25 m2 ale zakladam, ze moze zalozyc rodzine i chciec mieszkac z nami (wiem, jestem naiwny) za 20 lat. Mam w dalszej rodzinie takie przyklady, ze wiekszy dom , postawiony z zapasem
umozliwia teraz nastepnym pokoleniom mieszkanie w godziwych warunkach za niewielkie pieniadze. Inaczej mowiąc przy obecnych dochodach mieszkania na pewno ci młodzi by sobie nie kupili a tak mieszkają na gorze na ok 100 m2 po adaptacji poddasza (z dwojką swoich dzieci).

Redwald
26-05-2005, 09:41
No tak załozyć można :).
Z doświadczenia wiem jednak, że trzeba stawiać dla siebie, a nie liczyć, że dzieci będą chciały mieszkać w przyszłości.
W Magnoli, w tym przypadku, jest słabe rozwiązanie wejścia na górę, kręcone schody. Wózek, dzieci, niewidzę szans - chyba że dzieci na dole a rodzice na górze. Tylko czy będzie się chciało chodzić po schodach. Budowanie na miarę, to jest chyba sposób.
Przy myśleniu o dzieciach w przyszłości wybrałbym inny projekt np - Kraba. ALe to tylko moje.

bip
26-05-2005, 20:39
Czesc,
jeszcze pomysle o tej "wielopokoleniowosci". Zdjecia byś moze jakies zapodal jak rte sciany wygladają , no i czesciowy strop.
Pozdrawiam

Redwald
27-05-2005, 07:00
Wrzuciłem na razie jedno dodatkowe. Zaraz jadę na budowę i zrobię kilka ujęć :D. Trochę się zaniedbałem, ale mieliśmy jeszcze na głowie w tym tygodniu komunię i tak trochę porozrywany byłem między budową a domem. Ale już po wczorajszym grilowaniu wszystko wraca do normy.

nurni
01-06-2005, 20:24
W ramach gratulacji zalewam strop razem z Tobą.
Zdrófko :wink:

Pozdrawiam

Redwald
01-06-2005, 21:41
No to zdrófko :wink:

Aggi
02-06-2005, 15:54
Ale masz imponujace tempo - gratuluje!

Redwald
02-06-2005, 20:22
Samo się robi :).
Tylko nadzór. Jeżeli ekipie zalezy, to robią jak potrzeba, a do mnie należało tylko przpilnowanie, aby wykonali swoją pracę conajmniej dobrze :).

Aggi
03-06-2005, 09:48
Życzę Ci nieodmiennego trwania dobrej passy! :D

bip
06-06-2005, 21:04
Witam Pana Inwestora !
Napisz co z tym dachem i jaka konstrukcja dachu i co Panowie cieslowie powiedzieli o wycenie. No i co bedzie na pokrycie dachu.
pozdrawiam
bip

Redwald
09-06-2005, 15:13
Dach drewniany ;).
Co do konstrukcji - cieśla stwierdził, że dach jest bez podpórek w środku, że stolec wisi w powietrzu, więc zaproponował podpory. Zgodziłem się, bo bedzie to wokół schodów - może wyjść fajnie. Wycena - za więźbę standard w naszych warunkach - 10 zł za m2, + pełne odeskowanie i opapowanie. Troche negocjacji i doszlismy do konsensusu. Widzialem jego prace, powinno byc OK.
Narazie tyle, wiezbe robie pod dachowke, moze w przyszlosci bedzie czlowieka stac na dachowke to sie zapoda.

Aggi
09-06-2005, 20:30
... stolec wisi w powietrzu...
:o :o :o
A to aby na pewno terminologia budowlana :wink: ? Chyba, że jestem niedouczona i myśl moja błądzi niebezpiecznie ... :oops: :oops:

ara
09-06-2005, 20:54
... stolec wisi w powietrzu...
:o :o :o
A to aby na pewno terminologia budowlana :wink: ? Chyba, że jestem niedouczona i myśl moja błądzi niebezpiecznie ... :oops: :oops:

Hmm, ...taka dość twarda metafora, jeśli chodzi o katastrofę, co wisi w powietrzu... 8) :D

Aggi
10-06-2005, 10:56
W tym wypadku chyba lepsza twarda, niż miękka... :wink:

Redwald
10-06-2005, 14:01
Uwaga cytuję:
Stolec (budownictwo) - słup drewniany w konstrukcji wiązara płatwiowo-kleszczowego, element ustroju (konstrukcji) ramy nośnej (stolcowej). Rama składa się z dwóch lub więcej słupków ustawionych na belkach stropowych lub płatwi leżacej na stropie w kierunku prostopadłym do wiązarów. Płatew ta jest często nazywana podwaliną. Słupki połączone są ze sobą płatwią, na której opierają się krokwie. Rama usztywniona jest w kierunku podłużnym mieczami a w kierunku poprzecznym kleszczami.

ara
10-06-2005, 15:38
No i wszystko jasne! Jaka barwna, (czasami upstrzona) 8) jest ta nasza Ojczyzna-polszczyzna.

Onegdaj był sobie jeszcze jeden STOLEC. I to nie byle jaki, ale wytworny, czasami złocony, inkrustowany i wyściełany drogocenną tkaniną. Był to zazwyczaj stolec królewski :) =fotel, krzesło władcy.

Ten staropolski rdzeń zachowało wiele słów związanych ze stol-arstwem.

Potem STOLEC oznaczał już władzę, panowanie( stolec papieski).

A drugim, jakby niezależnym nurtem przeszedl ten rdzeń do fizjologii.
No i porobiło się trochę zamienszania :)

Redwald
10-06-2005, 18:32
Onegdaj był sobie jeszcze jeden STOLEC. I to nie byle jaki, ale wytworny, czasami złocony, inkrustowany i wyściełany drogocenną tkaniną. Był to zazwyczaj stolec królewski :) =fotel, krzesło władcy.
To ja poproszę ten zestaw STOLCA :D.