PDA

Zobacz pełną wersję : Witam forumowiczów



Filemon_Wroc
31-03-2018, 11:12
Zaczynam..
Co mam na chwilę obecną:
- jestem właścicielem działki 10 ar
-działka przylega do drogi gminnej
-w drodze jest woda i prad
-mam wydane przez Tauron warunki na prad docelowy za tydzien beda warunki na prad budowlany (umowy do podpisu)
-w roku 2017 wydana decyzja o warunkach zabudowy decyzja wydana na zbywce dzialki mojego sasiada posiadam podpisane upowaznienie do przepisania warunków na mnie
-działka ma wydany nr porzadkowy posesji
-na tej posesji jestem zameldowany
-nie ma kanalizacji na sasiednich dzialkach sa szamba
-na dzialce jest postawiona altana o powierzchni 12 m kwadrat niezwiazana z gruntem stoi na bloczkach

Obecnie szukamy z architektem realnej metody na wybudowanie malego domku np opcja do 35 metrow kwadrat bez pozwolenia. Domek ma byc w przyszlosci rozbudowany.
Fundament albo wylewka betonowa zbrojona albo klasyczna ława fundamentowa
Oczywiscie warunkiem jest mozliwosc mieszkania w tym domu podłaczenia docelowego pradu wody i wybudowanie i podłaczenie szamba.
Bede wdzieczny za wszelkie sugestie
Pozdrawiam

Elfir
31-03-2018, 14:35
na czym polega problem "realnej" metody?

Filemon_Wroc
31-03-2018, 21:23
Mam na mysli to ze domek wg koncepcji architekta ma byc wybudowany w oparciu o zapis prawa budowlanego zezwalajacy na budowe obiektow do 35 m bez pozwolenia na budowe.
Ja chce w tym domu mieszkac, podlaczyc do domu szambo podlaczyc prad docelowy (nie budowlany) i oczywiscie w przyszlym roku domek powiekszyc.
Pan architekt nie mial pojecia czy dostane numer posesji i czy gmina mnie zamelduje ... A ja to zalatwilem.
O czym jeszcze nie wie pan architekt ? Nie chcialbym za pare miesiecy dowiedziec sie ze np nie moge podlaczyc szamba bo domek jest budowany bez pozwolenia na budowe, albo ze nie moge zrobic czegos tam co jest istotne bo domek bez pozwolenia na budowe .... etc

przemo1
31-03-2018, 21:49
Ale przecież wg obecnego prawa bez pozwolenia na budowę możesz postawić normalnym dom mieszkalny, bez ograniczenia do 35m2:
Prawo Budowlane:
"...Art. 29. 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:
...
1a) wolno stojących budynków mieszkalnych jednorodzinnych, których obszar oddziaływania mieści się w całości na działce lub działkach, na których zostały zaprojektowane;
..."

Chyba, że nie mieścisz się na działce z obszarem oddziaływania.

jajmar
01-04-2018, 00:02
Szambo się raczej nie mieści z obszarem oddziaływania

przemo1
01-04-2018, 05:55
Szczelne powinno. Oczyszczalnia przydomowa już pewnie nie.