PDA

Zobacz pełną wersję : Jak położyć tynk na styropian



marcinx00
01-04-2018, 08:26
Będę wewnątrz budynku w dwóch miejscach potrzebował zrobić zgrubienie ściany i na to tynk CW nie chcę robić zabudowy z KG chcę to pogrubić styropianem (obudować rurę która będzie izolację też miała ze styropianu)*

Jak to prawidłowo wykonać myślałem o przyklejeniu styropianu na piankę montażową* jak do elewacji zewnętrznych na wszelki wypadek zakołkować na to siatka wzmacniająca.

Ale co na to czy naciągać klej ? czy może iść na to bezpośrednio tynk CW ? jak będą*tynkować*

E-Rzecznik Śnieżka
25-04-2018, 10:04
Będę wewnątrz budynku w dwóch miejscach potrzebował zrobić zgrubienie ściany i na to tynk CW nie chcę robić zabudowy z KG chcę to pogrubić styropianem (obudować rurę która będzie izolację też miała ze styropianu)*

Jak to prawidłowo wykonać myślałem o przyklejeniu styropianu na piankę montażową* jak do elewacji zewnętrznych na wszelki wypadek zakołkować na to siatka wzmacniająca.

Ale co na to czy naciągać klej ? czy może iść na to bezpośrednio tynk CW ? jak będą*tynkować*

Szanowny Panie,
Przede wszystkim proszę pamiętać o zagruntowaniu powierzchni. Rekomenduję zastosować grunt ACRYL-PUTZ® GU40. Styropian lepiej przykleić na klej elastyczny i zakołkować, całość powierzchni powinna być również zabezpieczona siatką, która ograniczy ryzyko powstawania pęknięć. Siatkę elewacyjną powinien Pan wtopić w klej, a dopiero później nakładać tynk.

zorro128
25-04-2018, 18:06
Styropian przykleić na klej,następnie siatka +klej i śmiało można tynkować,nic nie odpadnie...