PDA

Zobacz pełną wersję : Zapytanie o ustawienie kotla



Lucasso
01-04-2018, 21:43
Witam, mam pociol reiter-Heiztrchnik 15kw, podajnik 150kg, na chwile obecną mam włączony fuzzy logic i pogodowe, na piecu jest 58-60 stopni w zależności od pogodówki. Dom jest parterowy ze strychem nieużtykowym, budynek jest ocieplony sytopianem granitowym 15cm strop drewniany wyłożony wełna mineralna w sumie 30cm, w całym domu jest podlogówka 100m2 + jeden grzejnik drabinkowy w łazience, mam 8 pętli podlogówki sterowanych za pomocą termostatów pokojowych.

Chciałbym, zoptymalizować prace kotla aby zwiększyć jego sprawność, oraz mam pewien problem, gdy na dworze zwiększyła się temperatura rzędu 10 stoki w plusie, kocioł zaczął gasnąć, nie utrzymywał żaru na tym samym węglu gdy było np. -5 stopni, bardzo proszę o pomoc, chętnie do pisze inne parametry jeszcze są potrzebne mogę zrobić zdjęcia samego paleniska oraz popiołu, z góry dziękuje za pomoc

Pozdrawiam

czp01
03-04-2018, 17:38
Skróć czas przerwy w trybie podtrzymania.

Lucasso
04-04-2018, 22:41
W nadzorze, miałem 47min, dziś zmniejszyłem do 35min, na dworze temperatura wzrosła i zaczęły się problemy z przykazaniem, tez pomyślałem o tej przerwie miedzy cyklami, zobaczymy czy pomoże, tak się zastanawiał nad tym nadzorem, czy rzeczywiście wpływami na wydłużenie tego procesu, bo wydaje mi się ze komputer sam ustala nadzór poprzez czujniki temperatury, co w ogóle uwarzasz na temat pogodówki i fuzzy logic, ma być wlaczone , czy to podnosi sprawność kotla? Przy tem w okolicach zera kocioł spalał ok 130kg na 12-13 dni, czy to dobry wynik ?

czp01
05-04-2018, 13:45
Czyli w okolicach zera spalasz po 11 kg ekogroszku dziennie - to jak dla mnie to dobry wynik na moje 240 m2 po podłogach.

Kłopoty zaczeły się dlatego gdy zrobiło się cieplej bo kocioł wtedy szybciej osiągał zadaną i się odstawiał czyli przechodził w nadzór bo zapotrzebowanie na ciepło było małe (no a nadzorze kocioł ma główne zadanie aby nie zgasnąć to też musi tu być dobrze ustawiony, czyli trzeba ustawić przerwę w nadzorze oraz pozostałe parametry pracy w tym trybie) Głównie jednak przerwa w nadzorze decyduje o tym czy kocioł zgaśnie czy też nie. Można też w nadzorze wydłużyć czas podawania ekogroszku - zwłaszcza jeżeli palnik w tym trybie się zapada.

Kiedyś przy jednym ekogroszku miałem przerwę w podtrzymaniu na 16 minut bo tak szybko na palniku wygasał. Ustawienie tej przerwy w podtrzymaniu czy nadzorze zależy głownie od właściwości ekogroszku - jak długo potrafi sie żarzyć i nie zgasnąć.

Lucasso
06-04-2018, 22:44
Ja mam 100 m2, wiec duzo spala? A co z pozostałymi parametrami np czas podawania, moc nadmuchu, jaka tem. na piecu, funkcja sterowania standard czy fuzzy logics ? Chodzi mi o to aby wyregulowac go najlepiej jak tylko się da

Pozdrawiam