PDA

Zobacz pełną wersję : Brama dwuskrzydłowa - dane techniczne



ee0090
02-04-2018, 22:07
Witam,
Chcę zrobić samodzielnie bramę wjazdową, proszę o porady co do wymiarów tak, żeby stosunek ceny do jakości wyszedł jak najkorzystniejszy.
Brama ma mieć 5 m w świetle (czasem będą musiały wjechać przez nią samochody ciężarowe więc mniej pewnie nie może być, nie wiem, czy 5 m to nie za mało?).Furtki nie planuję.
Jakie wymiary słupków? 100 x 100 wystarczą? Jak osadzone, żeby były stabilne?
Wysokość skrzydła max 150 cm, jaki profil stalowy będzie wystarczający? Nie wiem jeszcze czym będą wypełnione skrzydła, załóżmy że deskami.
Automatyka - jakie przewody muszę pociągnąć do centrali z domu, a jakie między słupkami? Chciałbym przy bramie założyć domofon, może chodzić po sieci LAN czy trzeba ciągnąć osobny kabel?

Bepo
02-04-2018, 23:24
Domofon lepiej kablowy.

yaris
18-04-2018, 15:44
W zasadzie nie potrzebujesz bardzo mocnej automatyki. Zgadzam się poprzednikiem - nie polegaj na sieci LAN jeśli chodzi o domofon. :)

olafu80
23-04-2018, 21:46
Jakoś wybitnie mocna nie musi być, ale jednak pamiętać należy o tym, aby odpowiednio dobrać moc siłownika do rodzaju skrzydła. Wtedy będzie bardzo ładnie działać. No i nie kupować pierwszej lepszej tańszej automatyki

olafu80
27-04-2018, 15:03
W BFT obowiązuje taka zasada, że masa bramy + 30% i według takiego schematu można wybrać odpowiednią moc. Chodzi o to, że brama to nie jedyny opór do pokonania, bo silny wiatr również utrudnia pracę siłownika.


A tak, to prawda z tym wiatrem. Obserwowałem to u siebie przez kilka dni właśnie. Jak się dobra automatykę to też trzeba brać to pod uwagę. Więc złaszając się np. dajmy na to do BFT warto liczyć na pomoc speca, bo sam człowiek prawidłowo tego nie dobierze.

yaris
29-04-2018, 21:13
A tak, to prawda z tym wiatrem. Obserwowałem to u siebie przez kilka dni właśnie. Jak się dobra automatykę to też trzeba brać to pod uwagę. Więc złaszając się np. dajmy na to do BFT warto liczyć na pomoc speca, bo sam człowiek prawidłowo tego nie dobierze.

Moc to zresztą nie tylko radzenie sobie z masą bramy konieczną do jej przesuwania, ale także ilość możliwych cykli uruchomienia napędu w ciągu doby. Są takie napędy jak Ares, które wysoko stawiają poprzeczkę w tym aspekcie. Ja to używam bramy po domowemu, ale właściciel jakiejś firmy dostawczej na pewno docienia takie zalety.