PDA

Zobacz pełną wersję : Impregnacja bez rozcieńczania impregnatu



hudy8
04-04-2018, 08:25
Cześć. Idzie wiosna, budowy można zacząć wierzyć. Chciałbym wykorzystać ten moment i zaimpregnować ponownie więźbę oraz deskowanie przed tym jak na jesień ocieplę poddasze. Impregnaty są zazwyczaj rozcieńczalne w wodzie np 1:9 czy nie lepszym wyjściem było by użycie impregnatu bez rozcieńczania lub w dużo mniejszej proporcji? Czy efekt impregnacji, zabezpieczenie więźby nie byłby skuteczniejszy? Co o tym myślicie?

Kamil30cm
05-04-2018, 18:19
U mnie więźba stoi ponad 20 lat i bez żadnej impregnacji. Podstawą jest to żeby nigdzie nie było kory, wtedy masz pewność że nie ma robaka .

sokratis
29-05-2018, 10:35
Rozumiem Twój tok myślenia. Ja używałem Vidaronu do drewna konstrukcyjnego i korzystałem w pełni w zgodzie z tym co było napisane w części sposób użycia na karcie produktu. Jeśli już liczysz się z większymi wydatkami niż planowałeś to lepiej już wybrać natryskową metodę impregnacji, skuteczniejszą niż malowanie.

3rav
09-10-2019, 12:16
Zdałem ostatnio podobne pytanie firmie Vidaron dotyczącego ich koncentratu (1:9), ich odpowiedź:

"Impregnat Konstrukcyjny Vidaron można stosować w mniejszym rozcieńczeniu. Stosunek 1:1 również jest dopuszczalny."

Andrzej Wilhelmi
20-10-2019, 21:14
Można stosować również sam koncentrat tylko po co? Ważne aby nie przekraczać zalecanych proporcji czyli nie dolewać więcej wody! Pozdrawiam.

3rav
22-10-2019, 13:54
Można stosować również sam koncentrat tylko po co? Ważne aby nie przekraczać zalecanych proporcji czyli nie dolewać więcej wody! Pozdrawiam.

W moim przypadku, dlatego że zostanie mi sporo tego koncentratu (nie mam jak tego dobrze zutylizować) więc wolę zastosować mniejsze rozcieńczenie.