PDA

Zobacz pełną wersję : Murowane ogrodzenie



Fugaz
05-04-2018, 09:25
Witam,
Mam takie pytanie - sąsiad ma plan wymurować ogrodzenie. Dla Nas to w sumie żaden problem - się coś ładnego wymyśli z naszej strony. Tylko martwi mnie jeden temat - nie jestem budowlańcem - ale chyba jakiś fundament trzeba wykonać. Martwię się tym, że nasza działka delikatnie opada w jego kierunku i kiedy postawimy takie ogrodzenie to co z deszczówką? Boje się, że się wszystko nie wchłonie (ziemia jest piskowo gliniasta) i będzie mi stać woda.
Żeby nie zakręcić tematu to dziłałka z 2 stron ma już murowane / betonowe ogrodzenie ( z lewej i prawej strony) i teraz po środku ma powstać kolejny mur (taka litera U) Żeby mi się naturalny basen nie zrobił :).
Murek sąsiad chce zrobić tak na około 1.8 metra - i wogóle nam to nie przeszkadza z wyjątkiem tej wody.
Może macie jakieś pomysły co zrobić? Może jakąś "szparę" jakieś otwory?
Z góry dziękuję za pomysły!

Pod
05-04-2018, 12:03
Przepusty sie robi drenarskie pod ziemią, tylko nie za duże przerwy miedzy nimi. Jak robi podmurówkę na kilkadziesiat cm to woda i tak wsiaknie i pojdzie tam gdzie niżej. Gorzej jak ten fundmanet bedzie taki jak pod dom :)

brylekpl
05-04-2018, 13:07
Sasiad co bedzie chciał to i tak zrobi. Wybuduje ogrodzenie na granicy działki i może zrobic fundament nawet na 2m.
Wody opadowe na swojej działce musisz sam zagodpodarowac (np studnia chlonna)

Briksdal
07-04-2018, 20:46
Zgodnie z prawem wodnym zabrania się ingerencji w spływ powierzchniowy wody oraz zmian stosunków wodnych na terenach przyległych.

Bertha
07-04-2018, 21:35
Zgodnie z prawem wodnym zabrania się ingerencji w spływ powierzchniowy wody oraz zmian stosunków wodnych na terenach przyległych.

:lol2::lol2::lol2::lol2::lol2:

Fugaz
11-04-2018, 06:28
Dziękuję za odpowiedzi. Czy ktoś może zna jakąś metodę jak sprawdzić chłonność na działce? Może się nie potrzebnie martwię i okaże się że woda znika jak kamfora :)
Myślałem żeby wykopać dziurę i lać wodę - może ktoś coś podpowie?