PDA

Zobacz pełną wersję : Ściany wewnątrz



DANIEL1111
07-04-2018, 07:02
Witam, buduję ściany zewnętrzne nośne z cegły ceramicznej a czy wewnątrz działowe mogę zrobić z betonu komórkowego? Czy są jakieś przeciwwskazania?

CityMatic
09-04-2018, 13:51
Witam, buduję ściany zewnętrzne nośne z cegły ceramicznej a czy wewnątrz działowe mogę zrobić z betonu komórkowego? Czy są jakieś przeciwwskazania?

Nie ma przeciwwskazań do budowy takich ścian.

Lukasz11
09-04-2018, 14:23
Nie ma przeciwwskazań do budowy takich ścian.

No nie do końca tak jest. Ściany wewnętrzne lepiej, aby posiadały większą zdolnosc akumulacji ciepła oraz lepszą izolację akustyczną. W obu przypadkach beton komórkowy jest słaby. Lepszą akumulację i dźwiekochlonnosc ma ceramika lub silikat.
Podsumowujac: beton komórkowy może być, ale są lepsze materiały.

Andrzej733
09-04-2018, 16:01
Jak chcesz mieć studio nagrań to ma znaczenie (ale wtedy pomieszczenie jest izolowane akustycznie) a normalnie nie ma znaczenia

CityMatic
09-04-2018, 19:26
No nie do końca tak jest. Ściany wewnętrzne lepiej, aby posiadały większą zdolność akumulacji ciepła
Podsumowujac: beton komórkowy może być, ale są lepsze materiały.

Tylko po co ta większą zdolność akumulacji ciepła wewnątrz domu? A , że są lepsze materiały to owszem się z tobą zgodzę.

Lukasz11
10-04-2018, 09:24
W mojej ocenie materiał na ściany wewnętrzne ma znaczenie.
W domu są różne urządzenia generujace hałas. Np włączona pralka lub radio, kociol gazowy itp. W domu z silikatu te dzwieki mniej sie przenosza niz w domu z betonu komorkowego.
Podobnie akumulacyjnosc. W domu o większej akumulacyjnosc cieplnej temperatura jest trochę bardziej stała. Widać w okresach przejściowych, kiedy w dzień jest Ciepło, a w nocy zimno.
Ale to tylko moje zdanie i moje odczucia

Andrzej733
10-04-2018, 16:14
wszystko co jest w tej samej strefie grzewczej ma taką samą temperaturę więc nie ma znaczenia z czego to jest.
Powtórzę się , akumulacja ciepła to nie perpetum mobile. Aby dany materiał się nagrzał to trzeba najpierw włożyć energię im gęstość materiału większa tym więcej energii trzeba na starcie i odwrotnie. Gradient temperatury przy zastosowaniu silikatu jest łagodniejszy niż przy siporeksie ale przy drzwiach wewnętrznych i biorąc pod uwagę grubość materiału nie ma to najmniejszego znaczenia. Akumulację (Bezwładność cieplną) można brać pod uwagę przy ogrzewaniu np. kanadyjczyka do domu murowanego i to różnice w gradiencie temperatur są rzędu 2-3 godzin. A przy termostatach w ogóle to jest pomyłka.
Akumulacja cieplna nie oszczędza energii .No przy opalaniu piecem kaflowym to ma znaczenie ale jeszcze raz...Przy nowoczesnych systemach sterowaniu temperaturą to nie ma znaczenia

Lukasz11
11-04-2018, 13:02
Zgadza sie, akumulacyjnosc ani nie jest perpetuum mobile, ani nie oszczędza energii.
Ale latem dom zbudowany z betonu komórkowego szybciej się nagrzeje od upału i szybciej wieczorem sie wychlodzi. Dom z silikatu przez całą dobę utrzyma bardziej stała temperaturę. I jest to bardziej komfortowe.
Podkreślę jeszcze raz: to tylko moje zdanie