PDA

Zobacz pełną wersję : Kineta 315 a 425 do przyłącza



coppi
09-04-2018, 07:46
Cześć,
Mam taką sytuację. Zrobili u nas kanalizację (brawo, XXI wiek za płotem) i sam do zrobienia mam przyłącze na mojej działce. Na przykanaliku ma być u mnie studnia rewizyjna. W wodociągach uchwalili sobie standardy, że kineta ma być 425. U mnie warunki na działce są takie, że walcze o każdy centymetr i bardzo by mi pasowało włożyć kinetę 315.
Argument za 425 jest taki, że do czyszczenia odpowiednia, ale pobadałem temat u producentów kinet i wychodzi na to, że wszystkie urządzenia (lub prawie wszystkie) na 315 też się zmieszczą. Z tym czyszczeniem to u mnie podłączenie do studni będzie takie, że od strony domu na głębokości 70cm włączenie w rurę karbowaną "in situ", z do kanału przez kinetę na 1.50m. Więc czyszczenie można też zrobić od strony głównego kanału.
Pierwszą odpowiedź na odstępstwo mam odmowną, więc do prezesa się muszę wybrać i to przegadać.
Dlatego chciałbym się jakoś lepiej przygotować. Macie jakieś rady/ spostrzeżenia. Albo jak to jest u Was??

coppi
26-04-2018, 09:24
Dobra, to sam sobie odpowiem.

Ogólnie jest sukces, mogę 315 po zgodzie wodociągu montować. Oficjalnie samochód do udrażniania (przepychania znaczy się) rur do 315 nie podejdzie podobno. Więc u mnie ewentualne czyszczenie będzie się odbywać od studzienki w głównym kanale, czyli 425mm. W kinecie 315 nie mam przelotu, tylko wejście z budynku w rurze trzonowej na głębokości ok 70cm, w wylot kinetą na 150cm. Więc w domu syfonów nie wywali i fontanna się nie zrobi chyba ;)