PDA

Zobacz pełną wersję : Połączenie ocieplenia dachu z ociepleniem elewacji.



bobim
09-04-2018, 20:48
Chciałem prosić Was o radę w jaki sposób łączycie ocieplenie dachu z elewacją. Na dachu mam styropian 20 cm, na ścianach będzie 15 cm. Ocieplenie dochodzi do murłaty, która prawie leży na murze, w sumie to z 2 cm nad nim tą szparę zapiankowałem. Teraz jak przykleję styropian to chce to zrobić aż pod membranę ale co zastosować nad murłatą, która od góry będzie nie ocieplona. Myślałem, żeby pomiędzy krokwy nad murłatę wcisnąć z 50 cm wełny żeby dolegała do styropianu, który będę kleił do elewacji. Myślicie że to dobry pomysł? Macie jakieś inne rozwiązania? Zastanawiam się też czy nie przykleić od góry na piance czy kleju piankowym styropianu do tego ocieplenia na dachu i murłaty ale nie mam pojęcia, które rozwiązanie da mi lepszy efekt.

Drugie pytanie mam odnośnie firemurów, otóż od zewnątrz będą ocieplone aż po dach a wewnątrz tylko dach jest ocieplony nad użytkowym poddaszem. Ściana z betonu komórkowego, czy potrzeba tą ścianę jeszcze ocieplać od zewnątrz lub co gorsza od góry? Nie sądzę żeby z samego szczytu przemarzło ale tam gdzie wysokość nad stropem jest najniższa czy ocieplanie od góry ma sens? Nad stropem będzie to więc 20 cm, styropianu jak na to jeszcze wrzucę przy końcach 50 cm, grubości 15cm wełny to te najniższe punkty będą gdzieś na wysokości 30 cm ocieplone przynajmniej 50 cm od dołu a co wyżej?