PDA

Zobacz pełną wersję : Remont tarasu nad pomieszczeniem ogrzewanym ZRÓB TO SAM??



tabakook
10-04-2018, 15:43
Witam

Przeprowadziłem się do domu po teściach i mam problem z tarasem, z którego to zerwałem płytki...

Kilka lat wstecz na tarasie od nowa robiona była izolacja wodna nowe rynny oraz kafelki. W skład izolacji wchodziła papa, folia podwójnie, styropian, folia podwójnie oraz wylewka betonowa są również okapniki do rynny. Do pomieszczenia nie dostawała się woda.

Najwidoczniej ktoś zrobił coś nie tak bo niestety większość kafelek nie trzymała się podłoża (były głuche) oraz widoczne były śladu mchu na fudze, postanowiłem więc je zerwać. Poszło mi bardzo łatwo - odchodziły rękoma razem z klejem i warstwą wylewki. Po prawej stronie tarasu ok. 1m od krawędz znajduję się pęknięcie biegnące wzdłuż tarasu co wydaję mi się jest łączeniem płyty stropowej....?

Taras ma powierzchnie 4x5,2m i nie zauważyłem ani na kafelkach ani na betonie żadnej dylatacji co spowodowało, że pomyślałem ze to może być przyczyną uniesienia kafelek i wpłynięcia wody pod nie... Dobrze myślę?

Chciałbym wyrównać podłoże oraz pomalować je farbą do betonu aby zrobić to szybko, tanio i dość estetycznie.

Teraz pytanie czym wyrównać te oto podłoże - myślałem o kleju elastycznym do kafelek? Czy może lepszym pomysłem byłaby jakaś normalna zaprawa betonowa lub chuda wylewka? Jaką polecacie farbę? Może jakieś inne rozwiązanie?? Sądzę, że jak woda nie dostawała się do pomieszczenia to izolacja działa i woda wpływała wyłącznie pod kafelki...

Zdjęcia planowanego terenu prac
410859
410860
410861
410862
410863