PDA

Zobacz pełną wersję : Kogo polecacie do montażu?



wopi
10-04-2018, 21:03
Kogo może polecić do montażu pompy ciepła (powietrze-woda)?
Rejon zachodniej małopolski. Zastanawiam się pomiędzy LG a Panasonic. Chyba, że jakaś inny producent w przystępnej cenie i dobrych parametrach?

okobar
10-04-2018, 21:34
Kogo może polecić do montażu pompy ciepła (powietrze-woda)?
Rejon zachodniej małopolski. Zastanawiam się pomiędzy LG a Panasonic. Chyba, że jakaś inny producent w przystępnej cenie i dobrych parametrach?

polecam Franka, chociaż Romek też jest dobry :P

jest pełno produktów w przystępnej cenie i dobrych parametrach


wystarczy?

TwojPan
10-04-2018, 22:08
polecam Franka, chociaż Romek też jest dobry :P

jest pełno produktów w przystępnej cenie i dobrych parametrach


wystarczy?

A ja zawsze Krakola.

okobar
11-04-2018, 08:03
no na serio ja też :P

wopi
11-04-2018, 09:46
Bardzo wam dziękuję za merytoryczne i wyczerpujące informacje.
Mam nadzieję, że wam też tak inni pomagają.

CNC_POMPY_CIEPLA
11-04-2018, 10:02
Bardzo wam dziękuję za merytoryczne i wyczerpujące informacje.
Mam nadzieję, że wam też tak inni pomagają.

Też mnie to forum czasem irytuje :-)
podeślij co potrzebujesz na meila, zobaczę co dam radę Ci zaproponować: [email protected]

wopi
11-04-2018, 10:08
Też mnie to forum czasem irytuje :-)
podeślij co potrzebujesz na meila, zobaczę co dam radę Ci zaproponować: [email protected]

Wczoraj wysłałem do Was na: [email protected], niemniej wyślę jeszcze bezpośrednio do Ciebie.

A co do poprzedników, wiadomo, że nie każdy "fachowiec" zna się na tym, co robi, ale widocznie koledzy z forum jeszcze na takich nie trafili.

okobar
11-04-2018, 11:17
wopi: jakie pytanie taka odpowiedź

wiesz ze na forum jest od groma podobnych tematów? czytałeś chociaż jeden podobny topik?
firm producenckich PW jest od groma, nie jesteśmy wróżkami żeby wiedzieć o jakie dokładnie modele ci się rozchodzi, o jakiej mocy itp :P
poniewaz nie jestem handlowcem a użytkownikiem, mogę polecić ci tylko swojego instalatora :P
normalny użytkownik tylko w bardzo niewielu przypadkach zna więcej niż jednego :P jak ktoś ci na forum pisze "ten jest taki a tamten owaki" to handlowiec szkalujący konkurencję :P

Konsultant Viessmann
11-04-2018, 20:07
Kogo może polecić do montażu pompy ciepła (powietrze-woda)?
Rejon zachodniej małopolski. Zastanawiam się pomiędzy LG a Panasonic. Chyba, że jakaś inny producent w przystępnej cenie i dobrych parametrach?

Witaj, to może ja pomogę? Kogo polecam do montażu? Otóż nie polecę z nazwy firmy, ale mogę doradzić, że wybór firmy zależy od rodzaju pompy ciepła - split, czy monoblok. Wielu inwestorów nie ma świadomości, że urządzenia SPLIT mocy ponad 10 kW wymagają założenia tzw. karty produktu i regularnych kontroli szczelności, które musi wykonać odpowiednio przygotowana osoba, ze stosownymi uprawnieniami i narzędziami. Wiąże się to niezaprzeczalnie z dodatkowym kosztem.
Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady nr 517/2014 nakłada obowiązek certyfikacji osób, które zajmują się instalowaniem, serwisowaniem, konserwacją, naprawą, likwidacją lub kontrolą szczelności urządzeń zawierających fluorowane gazy cieplarniane, czyli zawierających czynniki stosowane w pompach ciepła.
Z tego rozporządzenia wynika, że osoba, która chce wykonać układ chłodniczy typu SPLIT, musi posiadać odpowiednie kwalifikacje potwierdzone certyfikatem.
To tak dla wyjąsnienia na co zwrócić uwagę...
A ty na jaki typ stawiasz? Split czy monoblok?
Może mógłbym zaproponować rozwiązania z rodziny Vitocal?

Pozdrawiam!

wopi
13-04-2018, 11:34
Witaj, to może ja pomogę? Kogo polecam do montażu? Otóż nie polecę z nazwy firmy, ale mogę doradzić, że wybór firmy zależy od rodzaju pompy ciepła - split, czy monoblok. Wielu inwestorów nie ma świadomości, że urządzenia SPLIT mocy ponad 10 kW wymagają założenia tzw. karty produktu i regularnych kontroli szczelności, które musi wykonać odpowiednio przygotowana osoba, ze stosownymi uprawnieniami i narzędziami. Wiąże się to niezaprzeczalnie z dodatkowym kosztem.
Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady nr 517/2014 nakłada obowiązek certyfikacji osób, które zajmują się instalowaniem, serwisowaniem, konserwacją, naprawą, likwidacją lub kontrolą szczelności urządzeń zawierających fluorowane gazy cieplarniane, czyli zawierających czynniki stosowane w pompach ciepła.
Z tego rozporządzenia wynika, że osoba, która chce wykonać układ chłodniczy typu SPLIT, musi posiadać odpowiednie kwalifikacje potwierdzone certyfikatem.
To tak dla wyjąsnienia na co zwrócić uwagę...
A ty na jaki typ stawiasz? Split czy monoblok?
Może mógłbym zaproponować rozwiązania z rodziny Vitocal?

Pozdrawiam!

Ja raczej jestem za splitem.
Przy -20 potrzebuję jakieś 7,5kW. Do jakiej temperatury zewnętrznej będzie pracować Viessmann?
Zakładam w domu temp. 21 stopni. Temperatura wody grzewczej 40-45 (max. przy największych mrozach miałem 50).

fachman19
16-04-2018, 15:49
. Wielu inwestorów nie ma świadomości, że urządzenia SPLIT mocy ponad 10 kW wymagają założenia tzw. karty produktu i regularnych kontroli szczelności, które musi wykonać odpowiednio przygotowana osoba, ze stosownymi uprawnieniami i narzędziami. Wiąże się to niezaprzeczalnie z dodatkowym kosztem.
Pozdrawiam!

Czy pompy firmy Viessman nie wymagają corocznych przeglądów ???

boldix
16-04-2018, 21:09
U mnie pompa będzie montowana za pare tyg. Wybralem panasonic T-cap, firma montująca ze śląska ghs polska