PDA

Zobacz pełną wersję : dwa domy jedno przyłacze



kika123
11-04-2018, 08:07
Mam pytanie odnośnie wody....buduję dom za domem rodziców i chciałabym podciągnąć wodę z ich domu do swojego bo to jakieś 20 metrów....tam jest rura fi 32 z tego co wiem, nie mam za bardzo możliwości zrobić oddzielnego przyłącza bo wtedy mjusiałabym przekopać 100 metrów kostki........bardzo duże koszty.....warunków przyłączy jeszcze nie posiadam ale mam mieć właśnie te dwie możliwości z domu albo nowe przyłącze.....zastanawiam się tylko czy ktoś tak ma czy jest taka możliwość że nie będę mała niskiego ciśnienia wody, ja buduję domek parterowy z jedną łazienką.... czy ktoś ma taką sytuację że ma jedno przyłącze wody rozprowadzone do dwóch domów..i to się sprawdza...teren jest delikatnie pod górkę...

jajmar
11-04-2018, 10:13
Wystąp o warunki, aby nie było spadku ciśnienia musiałabyś wpinać się przed ich wodomierzem a tego chyba samemu nie wolno wykonać. Cały wodociąg jest wy kostkowany na całej działce?

kika123
11-04-2018, 10:24
Cały wodociąg jest wykostkowany na całej działce?[/QUOTE] dokładnie, to jest ponad 100 metrów. Finansowo by mnie to zjadło.
Myślałam że dołączę się do rur , bo za domem docelowo miał być wybudowany budynek gospodarczy i rury są już wyprowadzone właśnie przez wodociąg, tylko na mapie nie jest zanaczone trzeba się tylko do nich dokopać i podciągnąc wyżej a wodomierz założą mi w nowym domu. Może jakaś pompa albo coś? Nie jest powiedziane że ciśnienia nie będzie, może być mniejsze, teraz podobno robią rury fi 40, a my mamy 32. O warunki złożyłam, i będę miała dwa wyjścia albo robić zupełnie nowy albo od domu, ale wtedy mogę mieć słabe ciśnienie, i chcę się doardzić czy ktoś tak ma i czy faktycznie ciśnienie jest znikome...

turalyon
11-04-2018, 11:52
Takie coś nie przejdzie że oni mają licznik a ty się podpinasz do nich i korzystasz z jakby ich wody. Wodociągi nie będą się bawić w takie coś że założą ci licznik i będą odejmować rodzicom z rachunku twoje zurzycie

kika123
11-04-2018, 12:57
nie nie ....rodzice mają swój licznik, natomiast ja będę miała swój licznik u siebie w domu, nikt niczego nie będzie odejmował będzie rozdzielnik wody-jeden jest do rodziców a drugi będzie do mnie, i to co będzie zużywane u rodziców będzie wykazywane na ich liczniku, a to co u mnie na moim.

kika123
11-04-2018, 12:59
to będzie jedno przyłacze a dwa liczniki, i dwie umowy.

BlazejZ
06-09-2018, 17:57
Witam
Jak udało się Pani rozwiązać tą sytuację? Ponieważ mam podobny problem

tkaczor123
07-09-2018, 16:57
Możesz się podpiąć za licznikiem rodziców rachunek większy za wodę dostaną rodzice kwestia między wami rozliczenia się.
kika123 takie coś że rodzice mają swój licznik, natomiast ja będę miała swój licznik u siebie w domu, nikt niczego nie będzie odejmował będzie rozdzielnik wody- wątpię żeby ktoś klepnął.