PDA

Zobacz pełną wersję : Jak położyć przyłącze wodne pod ulicą



anpi
24-04-2005, 09:42
Mam taki problem - wodociąg jest po przeciwnej stronie ulicy. Ulica ma szerokość ok. 6 m, nawierzchnię asfaltową, ale bardzo zniszczoną. Mam 2 możliwości - albo wynająć firmę, która "przeciska" rury pod ulicą, albo rozkopać ulicę i normalnie położyć rurę. Z tego co się zdążyłem zorientować - pierwsza opcja jest bardzo kosztowna (powyżej 3 tys. zł). Dlatego zaczynam rozważać drugą. Może ktoś z Was wie, co i jak trzeba załatwić, żeby dostać zgodę na rozkopanie ulicy i położenie przyłącza?

marcin_budowniczy
24-04-2005, 09:53
witam
Mam w tym troszkę doświadczenia, moze nie kładłem wody ale kable telekomunikacyjne.
a więc
1. Przecisk nie jest taki drogi! Z tego co pisałes to chca 500 zł za metr (skad ludzie biora te ceny).
2. Na wykop otwarty nie masz szans tzn. zalezy jaka to jest droga np. gmianna, miejska, wojewódzka, krajowa itp.
Musisz miec zezwolenie w zaleznosci do kogo nalezy droga, opórcz tego projekt zabezpieczenia ruchu, pozatym opłaty za zajęcie pasa drogowego przez urzadzenia i rure itp.
Później musisz dokonac odbioru.
W cholere biurokracji, na przecisk tez musisz miec te papiery.
Pozdrawiam

anpi
24-04-2005, 10:14
W takim razie jaka cena za przecisk jest atrakcyjna? Może jeszcze poszukam.

Co do kopania ulicy - zacząłem o tym myśleć, gdy dowiedziałem się, że w tym roku mają remontować nawierzchnię. Myślałem, że można by się jakoś dogadać z firmą która by to robiła, i "przy okazji" położyć rurę.

Droga jest gminna, ale jeżdżą po niej ciężkie samochody, bo niedaleko jest skład węgla. Nie ma raczej możliwości objazdu.

ALF
24-04-2005, 10:56
Miałem taką samą sytuację jak Ty tzn. jezdnia asfaltowa w mieście. Firma która robiła mi przyłącze wykonała przecisk pod jezdnią ok. 6 metrów a następnie wykopała rów długości około 12 m ułożyła rurę założyła wodomierz i zawór kulowy ( czyli wszystko żeby lała sie woda z kranu). Firmie tej zapłaciłem 3000 zł, oczywiscie doszły jeszcze koszty związane z zajęciem pasa drogowego , nawiertem na wodociągu.
pozdro.

ALF
24-04-2005, 10:59
Zapomniałem doszedł jeszcze koszt naprawy nawierzchni, czyli zalanie asfaltem tego miejsca w jezdni gdzie był wodociąg, (chociaż nie pamiętam to już chyba było w tych 3000 zł.)

gazio
28-01-2009, 15:21
Przyłaczam się do opinii maricna_budowniczego. Zajęcie pasa drogowego na całej szerokości może byc dość kosztowne. Dodatkowo zarządca drogi może zarządać wykonanie projektu organizacji ruchu i zatwierdzenie go w Komendzie Policji i u zarządcy drogi. Zdecydownie znajdź rozsądną firme z małym "Krecikiem" i nie powinno wyjść za drogo. Telekomunikacja czasem nawet na długości pod chodnikiem robi przewierty bo jest to tańsze niż odtwarzanie nawierzchni, a przy nowej nawierzchni zarządca drogi wogule może nie wyrazićć na to zgody.
Kiedyś chciliśmy iść pod asfaltem gazociągiem przez 100m. Zarządca w warunkach napisał : "odtwarzanie nawierzchni na całej szerokości jezdni - asfalt. Sprawa załatwiona - szukaliśmy innej drogi.

JarekKRK45
28-01-2009, 16:12
Witam , coś duże ceny za te przeciski pod drogą . Też mam przejść z rurą na wodę pod droga gminną w Krakowie . Ale z tego co sie dowiadywałem na naszym terenie to cena za metr 150 pln. Pozdrawiam

bladyy78
28-01-2009, 20:38
Mi do działki przeciskali rurę takim kretem. Koszt był nawet niższy niż bym rozkopywał cała drogę. Jak chcesz znaleźć tanią ekipę z doświadczeniem to szukaj jej w wodociągach, mi właśnie robiła ekipa która robi w wodociągach.