PDA

Zobacz pełną wersję : izolacja przeciw-wodna fundamentów



byq84
11-04-2018, 19:48
Witam,

Chciałbym lepiej zaizolować fundament niż sam dysperbit.
Aktualnie poziom wód gruntowych jest bardzo wysoko, pierwszy raz od 30 lat na 1,5 m.
Fundament to 10 cm chudziak (na 135 cm od poziomu zero) + ławy fundamentowe beton B25 W8 tzw. przeciw-wodny (125 cm od poziomu zero)
Czy ktoś z was poleci któryś z poniższych środków do zaizolowania bloczków fundamentowych?
Styropian oczywiście będzie hydro, działka została zaopatrzona w drenaż opaskowy z wewnętrznym zbiornikiem.

1. Izoplast B-W
2. Abizol P
3. Izohan WM lub WM2K

Kemotxb
11-04-2018, 20:35
Izohan WM, sąsiad tym paćkał i wg mnie solidnie wyglądało.

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
11-04-2018, 21:19
Witam,

Chciałbym lepiej zaizolować fundament niż sam dysperbit.
Aktualnie poziom wód gruntowych jest bardzo wysoko, pierwszy raz od 30 lat na 1,5 m.
Fundament to 10 cm chudziak (na 135 cm od poziomu zero) + ławy fundamentowe beton B25 W8 tzw. przeciw-wodny (125 cm od poziomu zero)
Czy ktoś z was poleci któryś z poniższych środków do zaizolowania bloczków fundamentowych?
Styropian oczywiście będzie hydro, działka została zaopatrzona w drenaż opaskowy z wewnętrznym zbiornikiem.

1. Izoplast B-W
2. Abizol P
3. Izohan WM lub WM2K

aby nie reklamować produktu na Forum, napisz na priv - podam namiary na bardzo dobrą izolację wodochronną ( z wyższej półki ) przy mega trudnych warunkach dot. wody gruntowej

byq84
12-04-2018, 10:26
Dziękuje za informację, kierownik budowy poleca Sika Igasol 101 i chyba na ten środek się zdecyduję.

fighter1983
12-04-2018, 10:41
nom, to zapraszam po Sika Igasol 101

Zwibel
12-04-2018, 11:12
Czy ta izolacja nadała by mi się na BK. Zastanawiam się jak wybrnąć z sytuacji. fundament kończy mi się praktycznie na wysokości poziomu zero, czyli ziemi.
Mam na około zrobioną opaskę drenażową. Jednak boje się żeby mur nie podciągał mi wilgoci z zalegającego śniegu. Chciałem wypaćkać BK jakimś mazidłem przeciw wodnym tak na wysokość około 0,5m dołożyć na to styropianu aqua 15cm (da mi to od razu cokół ) gdyż docelowy styropian na ściany to 20cm. Wstawił bym wtedy krawężniki i wysypał trochę powyżej fundamentu kamieniem drenarskim.
Wiem że to taka trochę partyzantka ale nie mam pojęcia jak inaczej podejść do tematu. Najlepiej było by zjechać styro docelowym do samej podsypki drenarskiej ale nie wiem czy to byłby dobry pomysł.

Nie chcę za wysoko wychodzić styropianem aqua niż 20cm ponad fundament gdyż od środka styro na chudziaku też 20cm i ciepło od podłogi wychodziło by mi na zewnątrz w warstwę gorszego styropianu.
Trochę zamotałem ale może mnie zrozumiecie ;)

Fat_Fabio
13-04-2018, 10:36
aby nie reklamować produktu na Forum, napisz na priv - podam namiary na bardzo dobrą izolację wodochronną ( z wyższej półki ) przy mega trudnych warunkach dot. wody gruntowej
A możesz podać nazwę produktu tutaj?

Mam podobną sytuacje i moj wykonawca poleca mi z kolei produkt Webera (weber.tec superflex 10). Ma wyższą zawartość suchej masy niż Sika.

Robinson74
15-04-2018, 10:31
Ja polecę Remmers, ale to już najwyższa klasa jakościowa i cenowa. Multi-Baudicht 2K nadaje się zarówno na ścianę fundamentową jak i na cokół.

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
15-04-2018, 12:45
A możesz podać nazwę produktu tutaj?

Mam podobną sytuacje i moj wykonawca poleca mi z kolei produkt Webera (weber.tec superflex 10). Ma wyższą zawartość suchej masy niż Sika.

SCHOMBURG : AQUAFIN 2K , AQUAFIN 1K, izolacja krystaliczna AQUAFIN IC w strukturze betonu

pyton79
18-11-2018, 10:46
Panowie ,fajne produkty podaliscie na ścianę fundamentową
Natomiast co zastosować na styropian aby był suchy od zewnątrz?
Tez wysmarować go tym mazidłem?
bosam klej i siatka nic nie da.
Macie na to rozwiązanie?

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
18-11-2018, 12:13
- ale czemu ma służyć to zabezpieczenie od zewnątrz styropianu " aby był suchy " ? zabezpieczamy ścianę fundamentową, a nie izolację termiczną ! co najwyżej można zabezpieczyć styropian folią kubełkową, ale "kubełki" nie stanowią izolacji wodochronnej !
- nikomu nie polecałbym też styropianu dla izolacji termicznej ściany fundamentowej, do tego służy XPS

pyton79
18-11-2018, 12:22
Czyli lipa..
Taki xps potrafi nasiąknąć wodą,jest wiele filmików na yt które pokazują co dzieję się z xps po czasie,robi się ciężki.
Dlatego nie widzę sensu na xps jeżeli nie będzie zabezpieczony jakimś mazidłem,
Coś chyba pisał na temat xps kolega kaizen.

agb
18-11-2018, 12:32
Mam XPS firmy DOW i widząc jego strukturę trudno mi zrozumieć jak miałby nasiąknąć. Poza filmikami pokazującymi, że nasiąka, znajdziesz też takie, które pokazują, że nie nasiąka. Na pewno wolałbym XPS niż jakiś EPS Aqua.

cuuube
18-11-2018, 13:45
Czyli lipa..
Taki xps potrafi nasiąknąć wodą,jest wiele filmików na yt które pokazują co dzieję się z xps po czasie,robi się ciężki.
Dlatego nie widzę sensu na xps jeżeli nie będzie zabezpieczony jakimś mazidłem,
Coś chyba pisał na temat xps kolega kaizen.
owszem pisał , tutaj https://forum.muratordom.pl/showthread.php?349800-Ocieplenie-stropu-i-fundamentu-kilka-pytań&p=7714082#post7714082
czyli lipa...z tych filmików , albo raczej z pseudostyroduru

Robinson74
18-11-2018, 21:44
Tez wysmarować go tym mazidłem?
bosam klej i siatka nic nie da.
Macie na to rozwiązanie?Styropianu się nie smaruje.
Daj sobie spokój i uwierz ekspertom.

jacentyy
19-11-2018, 05:59
Czyli lipa..
Taki xps potrafi nasiąknąć wodą,jest wiele filmików na yt które pokazują co dzieję się z xps po czasie,robi się ciężki.
Dlatego nie widzę sensu na xps jeżeli nie będzie zabezpieczony jakimś mazidłem,
Coś chyba pisał na temat xps kolega kaizen.

Nie wiadomo w ogóle do końca co to za materiał na tym filmiku , ja jakiś czasem temu, może pół roku temu wsadziłem kilka małych kawałków,xps firmy finnfoam do słoika z wodą i już kilka razy sprawdzałem co dzieje się z próbkami, nie ma czegoś takiego jak na filmie, że przetnę i leje się z tego woda. Dodatkowo sprawdzałem xps którym mam po płytą i na bokach ( tu akurat jest synthos - 4 lata w warunkach gruntowych) i też nie zauważyłem tego efektu. Dlatego albo filmik jest spreparowany, albo były jakieś niekorzystne warunki z parą wodną, bo jedyna możliwość aby xps nasiąkł wodą to skraplanie się pary wodnej w strukturze xpsa, nasiąkanie poprzez zanurzenie w wodzie jest praktycznie niemożliwe.

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
19-11-2018, 09:05
Czyli lipa..
Taki xps potrafi nasiąknąć wodą,jest wiele filmików na yt ...
porównaj sobie właściwości użytkowe producenta danego EPS oraz XPS - wówczas wyciągaj wnioski, ale nie na podstawie filmików z YT ale z charakterystyk materiałów w interesującym Cię zakresie (w tym nasiąkliwości)

Gontowy
19-11-2018, 11:07
Czyli lipa..
Taki xps potrafi nasiąknąć wodą,jest wiele filmików na yt które pokazują co dzieję się z xps po czasie,robi się ciężki.
Dlatego nie widzę sensu na xps jeżeli nie będzie zabezpieczony jakimś mazidłem,
Coś chyba pisał na temat xps kolega kaizen.

masz świadomość różnicy Eps od Xps? Goście od XPS wynaleźli produkt na zlecenie, do uszczelniania łodzi podwodnych marynarki USA, jakoś filmików brak...

pyton79
19-11-2018, 19:40
Rozumiem.
Obojętnie jaki xps,czy jakiś model konkretnie?

agb
19-11-2018, 22:12
Byle nie jakiś krzak w cenie EPS. Dużo osób ze względu na dobrą cenę używa Synthosa.

Gontowy
21-11-2018, 13:21
Rozumiem.
Obojętnie jaki xps,czy jakiś model konkretnie?

Przy fundamencie prywatnym, jak jest prawdziwy XPS (wyrabiany w płycie) to każdy. Ma nawet najtańszy coś 2 000 kg na 10 cm2, no to sie siada pod zasypką, a jak jest prawidłowy XPS to nie nabiera wody tzn. wytrwa kilkanaście lat.

Gontowy
21-11-2018, 13:25
Byle nie jakiś krzak w cenie EPS. Dużo osób ze względu na dobrą cenę używa Synthosa.

Synthos jeden z niewielu jest produkowany w Polsce, no to w przypadku XPS z gęstością 30 kg/m3 coś znaczy. Konkurencją istnieję, Ravatherm sie stara, Techno wozi z daleka, ale w połączeniu z innymi ciężkimi materiałami dają radę z dobrą ceną.