PDA

Zobacz pełną wersję : Przyłaczae wody i energi-poprzedni własiciel



redbox
12-04-2018, 08:15
Dzień dobry,
Tydzien temu nabyłem działkę na ktorej znajduje się skrzynka(na płocie) oraz złacze -siła i zawór z wodą. Poprzedni własiciel finalizuje odbiór przyłaczy lecz nie wiem ile to potrwa, mówi że tydzień ale czeka jeszcze na odbiór z zakładu energetycznego.
w Związku z tym mam pytanie, opłaca się robic teraz mapkę do celów projektowych skoro niedługo (mam nadzieje) będą zrobione odbiory przyłaczy? Własiciel mówił że bede musiał tylko iśc do zakładu energetycznego i gminy i podpisac umoe na dostawę, z tym że nie wiem czy to na 100 prawda. Dzwoniąc do zakładu udzielają roznych odpowiedzi. Jakie dokumenty zabrac od poprzedniego własciciela jeśli zrobi odbiór ww przyłączy?

I czy napewno czekać na odbiory czy geodeta moze zrobic mapkę juz teraz?

SzymonKc
12-04-2018, 12:44
Rozumiem, że ta mapa potrzebna jest do projektowania budynku, a nie przyłączy, które jest istnieją.
Najlepiej zapytaj geodety, ale o ile się orientuję to uzgodnienie trasy przyłączy na ZUDzie dokonuje się w fazie ich projektowania (znacznie wcześniej przed wybudowaniem) i już w tej chwili powinny być na mapach naniesione (przynajmniej jako projektowane). Chyba, że wybudowano je w innym miejscu. Ale inwentaryzacja geodezyjna powinna być zrobiona jeszcze przed ich zasypaniem, więc chyba już była i być może na mapach są już naniesione jako istniejące.
Zapytaj geodety, który ma mapkę robić.

Kaizen
12-04-2018, 18:57
Geodeta przyjdzie i naniesie co widzi na to, co jest w aktualnej mapie. Jak wcześniej zrobiona została inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza, to już będzie miał na starcie naniesione przyłącza.
Jak jeszcze nie została, to je dorysuje. Tak było u mnie, gdzie na działce była woda, a na mapce nie było. Tyle, że to nie zmienia stanu w wodociągach. Więc chociaż na mapie przyłącze było, to w wodociągach musiałem zrobić... projekt przyłącza i je "wykonać" :mad:

redbox
17-04-2018, 09:12
Dzięki za odpowiedzi. Po kontaktach wiem że odbiór przyłącza woda będzie jutro, później podpisanie umowy na dostawę i licznik. Podobnie będiz e z energią-maja czas do 30.04.2018.
Teraz moje pytanie: Architekt upiera się zebym wytapił do zakładu i do gminy o warunki zabudowy przyłączy. Tylko ja się pytam po co skoro te przyłącza bedą za chwile i będą działały. Czy naprawdę musze jeszcze raz wystąpić o warunki przyłaczy? Czy to całkowicie inny temat, a ja nie ogarniam o co chodzi

redbox
20-04-2018, 12:45
Dla potomnych: Pomimo że na działce mam prąd i wodę, mam umowy na dostawę, musze wystąpić ponownie o warunki pryzłaczy, z tą roznica ze teraz od licznika/skrzynki do przyszłego domu.