PDA

Zobacz pełną wersję : Drewniana podłoga a brak ogrzewania, ja kto będzie?



aleksyWro
14-04-2018, 15:05
Witam!

Czy ktokolwiek z was orientuje się czy brak ogrzewania na drewnianych podłogach (z parkietu dębowego) może skutkować lub mieć jakiś nazbyt negatywny wpływ? Mam możliwość wykupienia mieszkanka, niestety są tam miejsca wykończone drewnem - zaś te są pozbawione jakiegokolwiek ogrzewania.
Dziękuję za odpowiedzi!

Elfir
14-04-2018, 18:16
do niedawna na podłógówkach nie montowano drewna :)
Więc nie masz sie czego bać.

amalllia
16-04-2018, 18:40
hej

aneomi
17-04-2018, 13:50
hej

julson2
23-04-2018, 12:36
ja mam podłogę drewnianą bez ogrzewania i nie narzekam :)

MariuszPol
26-06-2018, 10:58
drewniana podłoga jest bardzo ciepła, nawet bez ogrzewania, nie masz się czym przejmować

swierol
04-09-2020, 12:36
Może odgrzebię temat bo mnie interesuje. Jakie różnice temperatur jest w stanie znieść podłoga drewniana np modrzewiowa w domu rekreacyjnym? Czy niskie ( około 6-10*) mogę spowodować degradacje takiej podłogi? Tj skrzypienie, rozchodzenie się drewna itd. Podobają mi się takie podłogi ale oczywiście nie za wszelką cenę.

CityMatic
05-09-2020, 09:41
Może odgrzebię temat bo mnie interesuje. Jakie różnice temperatur jest w stanie znieść podłoga drewniana np modrzewiowa w domu rekreacyjnym? Czy niskie ( około 6-10*) mogę spowodować degradacje takiej podłogi? Tj skrzypienie, rozchodzenie się drewna itd. Podobają mi się takie podłogi ale oczywiście nie za wszelką cenę.

Jak każdy naturalny materiał będzie reagował na zmianę temperatury. W Twoim przypadku bardziej, wszelkie deski i parkiety położone w pomieszczeniu powinny być tam ok dwóch tygodni, aby nabrały wilgoci. Układa się je ciasno a i tak po latach robią się szpary i podłoga "chodzi".