PDA

Zobacz pełną wersję : "podłoga" w kojcu dla psa



Patsi
24-04-2005, 11:37
Poradźcie, czym wyłożyć spód kojca dla psa, kojec jest dopiero w budowie. Może kamienie albo jakiś grys? Tak, żeby na dół spływało co trzeba, a "klocki" można było łatwo zebrać. Mam też inny problem, kojec chcę postawić w pobliżu furtki by zwierzak mógł obserwować teren (po to jest) a mąż sugeruje "wyrzucić" go za dom, bo będzie śmierdziało. Moim zdaniem to bez sensu, psiak ma obserwować obejście, a nie nudzić się cały dzień...

Redwald
24-04-2005, 13:15
Ja mam wyłożony kojec deskami sosnowymi, oheblowanymi, zaimpregnowanymi pokostem. Teraz zrobiłbym też podłogę deskową, łatwiej zbierać zanieczyszczenia stałe (buhahaha). Lecz w podłodze zrobił bym spadek i dziury do spływania moczu. Dodam że pies to suka owczarka, prawie cały czas siedzi w kojcu. Wczesniej latała po gołej ziemi i nie jest to widok zbyt przyjemny. Tak jak i Twój mąż nie zdecydowałbym się na wystawienie psa od frontu. Lepiej gdzieś z boku. Mimo szczerych chęci nie zawsze jesteśmy w stanie przypilnować kojca w 100%.

JoShi
24-04-2005, 19:29
Ja mam w kojcu poprostu gola ziemie. Tyle, ze kojec mam zadaszony, wiec nie robi sie tam bloto. Siemia jest udeptana jak klepisko, wiec jesli chodzi o sprzatanie po piesku, to grabeczki, lopata i wioooo... Tylko z probami podkopywania mam problem. I jak moj pies sie nudzi to ma w kojcu "kopalnie krola Salomona". Jednak i tak nie zamienielabym na inne podloze bo moj pies cale zycie mieszkal w takich kojcach i nie wiem, czy goly beton by mu sie spodobal.

Co do umieszczenia kojca od frontu to nie wiem, czy to jest dobry pomysl, nawet nie tylko z powody ewentualnego balaganu. Pomysl co bedzie jak pies bedzie obszczekiwal ludzi, straszyl dzieci itp ? Jedni beda go specjalnie draznic a ktos inny moze wpasc na pomysl, zeby sie "awanturnika" pozbyc.

Patsi
25-04-2005, 17:39
Mam do wyboru albo kojec ok.3x4m oddalony jakis metr od siatki, mogę w przerwie między nimi zasadzic jakieś roślinki, albo zupełnie za domem - z boku nie ma gdzie. Obawiam się, że pies z tyłu po prostu się zanudzi, czekając aż do niego wyjdę na codzienne hasanie! No i nie będzie miał widoku na front domu. Droga obok domu jest bardzo mało uczęszczana, właściwie tylko kilka razy dziennie, bo to taka "wewnętrzna wiejska".

mdzalewscy
25-04-2005, 21:50
mam 3/4 kojca wybetonowane ze spadkiem, reszta ziemia, piesek "robi" w częście niewybetonowanej, przy odpowiednim spadku deczcze same czyszczą beton

Jolka
26-04-2005, 08:04
No to pierwsza rada w tym wątku.
Młode drzewka ogrodzić plastikową siatką, do czasu, aż czubki będą poza zasięgiem psich zębów. Mnie psy (mój lub sąsiada) skróciły metrowy bez do 20 cm od ziemi :evil: . Mniejsze roślinki można obłożyć kamieniami i psy jakoś nie wchodzą do nich. Przedwczoraj dostałam od sąsiadki kilka kwiatków do posadzenia. Wsadziłam do ziemi przy asyście czworonogów ( co też ta pani grzebie w ziemi), poszłam po konewkę, co by podlać. Niezapominajki już były wygrzebane i porozrzucane wokoło, może myślały, że zakopałam tam jakąś smakowitą kość :o :D . Pomogło obłożenie kamieniami, już tam nie zglądają. Trawnik zakładam po kawałku i można go ogrodzić póki nie wzmocni się, lub odpuścić sobie i co ma być to będzie, najwyżej łyse miejsca się dosieje.
Nie mam pomysłu na obsikiwanie (szczególnie szkodzi to iglakom), ale ja mam sukę.

Patsi
26-04-2005, 17:53
A ja właśnie słyszałam, że bardziej szkodzi obsikiwanie suczek a nie psów, szczególnie trawy...
Ech, dajecie człowiekowi nadzieję, że wszystko można pogodzić... :D :D :D i że czasami pies w kojcu, choćby czasowo, to wcale nie znęcanie....Przecież będę go musiała zamykać, jak np. przyjdzie mi brygada do robienia elewacji czy podjazdu, bo to chyba lepsze, niż pozostawianie psa sam na sam z obcymi. Boję się bardziej o psa niz o ludzi, bo on jest jeszcze taki ufny, a nie mam go po to, by był zabawką czy (nie daj Boże!) wycieraczką dla robotników!
Pozdrawiam!

bladyy78
20-06-2005, 22:36
Jak widze czesto jak ludzie zamykaja psy w kojcu to mnie trafia duzy pies ma kojec 2m na 3m i spedza tam cale swoje zycie. Wic moje pytanie poco wam pies jak macie zmiar trzymac go w klatce? Pies to tez istota czujaca. Ja bym sam pozamykal do takich klatek ludzi którzy zamakaja tam swoje psy. I nie pisze to do tych osób które zamykja swojeg psiaka na okres np budowy jak sa robotnicy, ale do tych ludzi którzy kupuja psa i trzmaja go przez cale jego zycie tylko w kojcu. A jak ktos tu stwierdzil zeby kojec dac za domem bo bedzie smierdzialo jesli juz trzymacie tam psa to trzeba uprzatac z niego nieczystosci i wtedy nie bedzie nic smierdzialo a nie chowac kojec za domem. Pies to nie swinia (która mimo tego ze papla sie w blocie jest bardzo czystym zwierzakiem) i powinien miec czysto tam gdzie przebywa.

martta
29-06-2005, 00:01
u nas psy mają w kojcu płyty OSB, kojec jest zadaszony,
psy są zamykane tylko jak ktoś przyjeżdza, a tak latają.
Płyty są polakierowane i bardzo łatwe do utrzymania w czystości.

Patsi
29-06-2005, 12:42
Wątek zaczęłam jakiś czas temu, kojca jak nie było - tak nie ma, trochę z powodu mojej choroby i pobytu w szpitalu :( Ale powstać musi dla celów czysto pragmatycznych, i mam nadzieję, że stanie się to juz niedługo. Jak tylko jestem w domu, pies biega na całym podwórzu, czasami jednak trzeba go po prostu zapiąć na łańcuch - jak teraz, gdy kopara rozsypuje ziemię po podwórzu, albo jak gmina zacznie wreszcie robić kanalizację. Piesek czas wykorzystuje na sen w cieniu, potem zawsze jest spacer poza ogrodem, coś jakby rekompensata.
Martta, co to są płyty OSB, pierwszy raz spotykam się z czyms takim? Dom niby budowałam, ale to widać nie ten kierunek zainteresowania :D

martta
29-06-2005, 21:33
Martta, co to są płyty OSB, pierwszy raz spotykam się z czyms takim? Dom niby budowałam, ale to widać nie ten kierunek zainteresowania :D

Patsi , płyta OSB to taka płyta sklejka- wiórowa, nie wiem jak to opisać.
A kojec z podłogą z OSB wygląda tak
http://www.martta.photosite.com/~photos/tn/3447_348.ts1116968234390.jpg

Patsi
30-06-2005, 08:21
Martta! Wyglada super i jest, moim zdaniem dość funkcjonalne. Pozwolisz, że trochę podpatrzę :D :D :D
Dzięki za pomoc, pozdrowionka dla wszystkich.

Patsi
30-06-2005, 08:24
Acha, jeśli jeszcze mogę, to zdradź ile masz zwierzaków na tej powierzchni? Wyglądają na dość szczęśliwe. Z czego są zrobione ścianki - czy to jakieś słupki metalowe z siatką? Jaki wysoki jest twój kojec? Mam nadzieję, że twoje porady duzo nie kosztują... :D

martta
30-06-2005, 12:09
Patsi, kojec jest podzielony na dwie części do dwóch bud,przedzielony wewnatrz siatką ale jest przejście( tylko,że zamkniete bo sie czasem potarfia za bardzo poprzygryzać z nudów )
Robiony był dla czterech psiaków teraz są niestety w nim tylko trzy.
Zamykane są sporadycznie w ciągu dnia jak są jakieś dostawy albo ktoś obcy przyjeżdza.
Kojec ma dwa metry wysokości, spokojnie wchodzimy do niego, obudowa z siatki na stalowych słupkach, na zimę zakładamy plastikowe owiewki,żeby snieg nie nawiewał- takie pofalowane daszki przeźroczyste,żeby widziały co się dzieje.

Pieski są bardzo zadowolone, wygrzewają się przed kojcem rozwalone na pleckach brzuszkiem do góry :D

Patsi
01-07-2005, 21:17
No to życzę "pełnego kojca", dzięki za rady i podpowiedzi :D :D :D
pozdrawiam wakacyjnie

diddlina11
28-11-2009, 15:37
a ja mam pytanie mój pies owczarek niemiecki ma podłogę z betonu i chcę mu czymś wyłożyć, bo wiem ze dla psa to niezdrowe czy te płyty OSB mogą być czy powinno być to coś lepszego i z czego mu zrobić zadaszenie?

MójPies
13-03-2010, 21:59
A czy a propo pytania u góry czy nie uwazacie ze te plyty nie beda gnic na tym podlozu