PDA

Zobacz pełną wersję : Załamania na szybie



dez
19-04-2018, 20:49
Witam, wczoraj zamontowano mi okna, ku mojemu zdziwieniu dwa okna (szyby) okazały się "pofalowane", po zgłoszeniu tego do sprzedawcy otrzymałem informację że owe szyby z racji rozmiarów musiały być hartowane i efekt który u mnie występuje jest normalny i nie podlega reklamacji. Szczerze powiem to co jest teraz jest nieakceptowalne, nawet okna skrzynkowe z lat 80 mają znacznie gładszą powierzchnię. Najgorsze jest to że nikt nie poinformował mnie o konieczności hartowania szyb oraz o ewentualnych wadach które mogą się z tym wiązać.

Okna winergetic premium, wymiar 1500x1425 oszklenie: 4tf/18/h3/16/h3tf 4xglass u=0,5 okno 1 kwaterowe

Pozostałe okna są idealnie gładkie (w tym fix 2000x1900).

Proszę o informacje czy da się coś z tym fantem zrobić.

Pozdrawiam

Bertha
19-04-2018, 23:05
Bujda na resorach.
Obejrzyj szklane elewacje na biurowcach i porównaj.

finlandia
21-04-2018, 12:15
Okna winergetic premium, wymiar 1500x1425 oszklenie: 4tf/18/h3/16/h3tf 4xglass u=0,5 okno 1 kwaterowe


Okno w tym rozmiarze musi mieć hartowaną szybę? To opcja na zamówienie, bo normalnie nie ma takiej konieczności..
w ogóle - to jakiś dziwny temat. Koszt wymiany takiej szyby jest niewielki..

dez
22-04-2018, 16:02
Okno w tym rozmiarze musi mieć hartowaną szybę? To opcja na zamówienie, bo normalnie nie ma takiej konieczności..
w ogóle - to jakiś dziwny temat. Koszt wymiany takiej szyby jest niewielki..

Nikt mnie o hartowanie nie pytał, o fakcie dowiedziałem się po wstawieniu szyb. Z drugiej strony koszt wielki czy nie, to nie po to kupowałem nowe okna żeby sobie później na swój koszt szyby wymieniać.

jak_to_mozliwe
22-04-2018, 16:47
Reklamacja z tytułu rękojmi - towar niezgodny z umową (musiałbyś sprawdzić). Żądasz wymiany, sprzedawca ma 14 dni (kalendarzowych) na odpowiedź.

finlandia
22-04-2018, 18:48
Nikt mnie o hartowanie nie pytał, o fakcie dowiedziałem się po wstawieniu szyb. Z drugiej strony koszt wielki czy nie, to nie po to kupowałem nowe okna żeby sobie później na swój koszt szyby wymieniać.

Mój post sugeruje jedynie, że coś jest nie tak w tych tłumaczeniach. A koszt niewielki - dla fabryki (funduje szybę) i sprzedawcyy (wymienia).
W ogóle - to wrzuć jakąś fotkę bo ciężko uwierzyć.. .

dez
22-04-2018, 20:38
411575

https://image.ibb.co/gZFYWx/gif_okna.gif

Ciężko to uchwycić na zdjęciu, mam nadzieje ze gif z filmiku coś wyjaśni (prawy dolny róg).

Bertha
22-04-2018, 22:39
Na szybie zespolonej taki numer to duuuuża rzadkość. Powinni wymienic biegusiem, przeprosić i pochwalic ciebie za wyłapanie takiej ciekawostki.

Mikka1
09-11-2020, 14:18
Witam, wczoraj zamontowano mi okna, ku mojemu zdziwieniu dwa okna (szyby) okazały się "pofalowane", po zgłoszeniu tego do sprzedawcy otrzymałem informację że owe szyby z racji rozmiarów musiały być hartowane i efekt który u mnie występuje jest normalny i nie podlega reklamacji. Szczerze powiem to co jest teraz jest nieakceptowalne, nawet okna skrzynkowe z lat 80 mają znacznie gładszą powierzchnię. Najgorsze jest to że nikt nie poinformował mnie o konieczności hartowania szyb oraz o ewentualnych wadach które mogą się z tym wiązać.

Okna winergetic premium, wymiar 1500x1425 oszklenie: 4tf/18/h3/16/h3tf 4xglass u=0,5 okno 1 kwaterowe

Pozostałe okna są idealnie gładkie (w tym fix 2000x1900).

Proszę o informacje czy da się coś z tym fantem zrobić.

Pozdrawiam

Odświeżam temat, bo mam ten sam problem z nowo zamontowanymi oknami. Pakiet 4T /18/ 4 /18/ 4T, Ug=0,5. Szyby niehartowane. Patrząc od zewnątrz, widać załamania odbitego obrazu. Dotyczy kwater małych (1x1,4m) i dużych (1,2x2,2m).
Czy w Pańskim przypadku firma od stolarki uznała to za wadę i czy wymieniono szyby?

dez
28-02-2021, 12:22
Musiałem postraszyć sądem, ale ostatecznie udało się wymienić wadliwe szklenie na normalne nie hartowane szyby.

Niemniej oknoplast się wypiął i moje roszczenia odrzucił, jedynie sprzedawca stanął na wysokości zadania (nie do końca z własnej woli, ale najważniejsze że się udało).