PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż kołnierzy EZV-FT, KDV-XT a płaska dachówka



ATMU
20-04-2018, 21:36
Dzień dobry,
Dekarza właśnie zakończyli montaż okien Fakro w zasadzie poprawki kołnierzy. Za pierwszym razem kołnierze nie przylegały równo do dachówek (Orea 9) w kilku miejscach było widać klej który powinien łączyć dachówki z kołnierzem. Po poprawkach, niestety, jest gorzej niż było tzn. kołnierze są pokrzywione i ogólnie rzecz ujmując nie wyglądają estetycznie.

W załączniku umieściłem kilka przykładowych zdjęć. W zależności od kąta padania światła jest gorzej czasem lepiej.

Proszę o poradę/komentarz nt. fachowości wykonanego montażu. Gdzie ew. mógł być popełniony błąd? Czy jest możliwe zamówienie i wymienienie dolnej części kołnierza?

Okna:
FTU U5 09 + FXP P5, FTU U5 07, Kołnierze EZV-FT, KDV-XT Thermo.

Ekspert FAKRO
26-04-2018, 13:31
Witam,

Wygląda na to, że okna zostały osadzone zbyt nisko dlatego widoczne są wykończenia elementów bocznych kołnierza - przy prawidłowym montażu elementy te powinny być schowane pod dachówką. Dodatkowo zastanawia mnie dolna część kołnierza - jego dolne wykończenie zostało jakby "zaklepane na płasko" (pytanie w jakim celu). Obawiam się na pod tymi względami montaż odbiega od naszej instrukcji.

Wymiana dolnej części kołnierza jest możliwa jednak bez korekty osadzenia okien obawiam się, że nie pomoże zbyt dużo.
Poniżej przesyłam link do naszej instrukcji montaż:
http://www.fakro.pl/att/COMMON/prof/roofer/fitting%20instructions/EZV_F_EZJ_F_FAKRO.pdf


Z poważaniem
Konsultant FAKRO