PDA

Zobacz pełną wersję : Tymczasowe zasilenie domu w wodę



chrisand
21-04-2018, 22:08
Witam wszystkich forumowiczów,
planuję rozpocząć budowę domu jesienią. Niestety nie mam dostępu do wodociągu, a woda ze studni na naszym terenie nie nadaje się do picia (wiem, filtrowanie, etc., ale to droga zabawa na dłuższą metę). Sąsiedzi, którzy mają udziały w drodze prywatnej nie są zainteresowani współfinansowaniem wodociągu, a samemu pociągnąć 250 metrów to też niezbyt fajna sprawa.

Wodę na budowę będę dowoził w zbiornikach, tylko nurtuje mnie pytanie co dalej.
Czy jest możliwe tymczasowe zasilanie domu w wodę z jakichkolwiek przenośnych zbiorników, które będę co 3-4 dni uzupełniał? Chcę poczekać, aż sąsiedzi też zdecydują się na budowę, wtedy pewnie będą skłonni dołożyć się do wodociągu, bo teraz wiadomo, że każdy czeka, aż ja sfinansuję całość.

Pozdrawiam czytających temat i życzę powodzenia w waszych budowach:)
Krzysiek

Kaizen
21-04-2018, 22:45
Jak masz wodę na działce - rób studnię. Na czasu budowy i do podlewania ogrodu się przyda. A czy do picia - zastanowisz się później.
Jak sąsiedzi mieszkają, to czemu myślisz, że zmienią zdanie? Oni problem już rozwiązali (pewnie studnią) więc nie będą wywalali pieniędzy na przyłącze..

Paweł-PasażProjektów
22-04-2018, 07:36
Cześć
Aby oddać budynek do użytkowania musisz mieć wodę z wodociągów lub ze studni (z badaniami wody). Sprawdź jeszcze w miejscowym nadzorze czy odbiorą Ci dom z przyłączem ze studni jeżeli masz możliwość przyłączenia się do wodociągu
pozdrawiam:)