PDA

Zobacz pełną wersję : Ustawienie kolanek odpływowych względem tynku



stasiu1512
22-04-2018, 10:36
Witam mam dwa pytania.Mam już zrobione odpływy pod umywalką , w kuchni i do zmywarki.Pierwsze pytanie jest takie czy wystarczy jak ustawie odpływ tak jak na [foto] 411555 czy zgłębić jeszcze bardziej żeby się schowało.Dodam że na to jeszcze pójdzie tynk i płytka.

A drugie pytanie czy jak jest opiankowane tak jak na [foto] to zrobić wgłębienie i dać zaprawę czy zostawić piankę i dać tylko tam co jest bez ? https://zapodaj.net/images/e6926a0612392.jpg
Jeśli w złym temacie to proszę o przeniesienie.Pozdrawiam

Mareks77
22-04-2018, 12:56
Dla przyszłego białego montażu lepiej jest aby podejścia wody licowały się z przyszłą okładziną z ceramiki. Zagłębienia podejść powodują później problemy z zastosowaniem mimośrodów baterii.
Odnośnie podejść odpływów to obowiązuje taka sama zasada.
Na odpływy fi 50 w umywalce przyjdzie później gumowa redukcja do 40 lub 32 oraz kołnierz maskujący więc małe różnice są możliwe do zamaskowania, natomiast w podejściach zasilania kołnież na mimośrodzie ma ograniczone możliwości a jeśli zasilanie jest schowane wewnątrz to płytka ogranicza mimośród.

stasiu1512
22-04-2018, 13:32
Czyli odpływy fi 50 mogą zostać w takiej pozycji ? A z podejściami wody już nic nie zrobię będę wiedział na przyszłość :cool:

Mareks77
22-04-2018, 13:41
Wszystko zależy od grubości tynku oraz okładziny. Na moje oko fotka sugeruje że odpływ wystaje ok 2,5 cm poza lico ściany więc 1 cm tynku gipsowego i 1cm płytka razem z klejem i będzie OK.
Schowane doprowadzenia wodne skorygujesz odpowiedniej długości przedłużką

stasiu1512
22-04-2018, 14:35
No dokładnie wystaje 2,3 mm.Tynk tradycyjny cementowo wapienny.No w kuchni zrobię to samo.Także dzięki za info.Pozdrawiam