PDA

Zobacz pełną wersję : dylemat na pellet



akpanak
23-04-2018, 13:19
Mam wielki dylemat związany z ogrzewaniem mojego domu. Dom, który mam zamiar ogrzewać to stary poniemiecki murowany dom z czerwonej cegły. Powierzchnia domu to 110m2 pow. użytkowej - parter i poddasze użytkowe. Czerwona cegła ze ścianami o grubości 40cm znajduje się na parterze budynku, zaś poddasze to suporeks 24cm. Cały budynek jest ocieplony styropianem grafitowym 15cm 036. Podłoga na gruncie zaizolowana 15cm styropianu 036. Kotłownia znajduje się na parterze budynku (nie ma piwnicy). Poddasze jeszcze nie ocieplone, ale będzie w tym roku wełna 25cm 035.

Budynek posiada komin fi 200 o wysokości 7,5m. Komin jest systemowy - pekabet Uniwesal (z wkładem ceramicznym ocieplonym wełną). Niestety nie mam odprowadzenia kondensatu.

Chciałbym ten budynek ogrzać kotłem na pellet. Ekogroszek nie wchodzi w grę główne ze względu na brud, do gazu nie mam dostępu, śmieciucha nie chcę.

Instalacja ogrzewania centralnego jest wykonana na grzejnikach (nie ma podłogówki), rozprowadzenie za pośrednictwem rozdzielaczy (każdy grzejnik na kondygnacji ma osobne podłączenie do rozdzielacza w kotłowni - na dole lub rozdzielacza w łazience - na poddaszu). Planowany zasobnik CWU 120-140l.

Chciałbym do mojej sytuacji dobrać jak najbardziej optymalny kocioł na pellet, z możliwością sterowania przez internet. Ważnym aspektem jest miejsce na kocioł, które mam w kotłowni - niestety ale nie jest go wiele. Potrzebuję jak najmniejszego gabarytami kotła - wraz z zasobnikiem to max (szer x dł) 1000mm na 700mm.

Co moglibyście mi doradzić? Jakiej mocy kocioł będzie odpowiedni? Jakiej firmy najbardziej niezawodny?

eliks
23-04-2018, 14:51
Włosi robią najlepsze kompaktowe kotły. Edilkamin Termika 12 - wymiary 55x70x130cm. System Leonardo i łatwe mechaniczne czyszczenie wymiennika.

W tym temacie masz troszkę wypasniejsza wersję, zobacz jak to wygląda http://forum.muratordom.pl/showthread.php?338025-kot%C5%82y-na-pellet-Edilkamin

Tu wymiar akurat 80x80

akpanak
24-04-2018, 07:23
wygląda na ok. Nie wiesz może kto zajmuje się dystrybucją, montażem i serwisem w podlaskim? Z tego co widzę na ich stronie, to w mojej okolicy będzie problem... A może jakieś alternatywne rozwiązanie? Takie, które pozwoli na bezproblemowy autoryzowany serwis w razie czego?

eliks
24-04-2018, 08:02
Pisz do kolegi Puławiak

Pello
25-04-2018, 09:01
wygląda na ok. Nie wiesz może kto zajmuje się dystrybucją, montażem i serwisem w podlaskim? Z tego co widzę na ich stronie, to w mojej okolicy będzie problem... A może jakieś alternatywne rozwiązanie? Takie, które pozwoli na bezproblemowy autoryzowany serwis w razie czego?


Poszukaj stron internetowych producentów kotłów pelletowych, które Cię interesują. Na ogół mają wykaz lokalnych autoryzowanych przedstawicieli, instalatorów, serwisantów. Jeżeli nie mają, to zadzwoń do producenta i się o to zapytaj. Myślę, że to najlepszy sposób uniknięcia późniejszych ewentualnych kłopotów z instalacją.

pzdr