PDA

Zobacz pełną wersję : Mieszkanie po kotach-jak usunąć koci zapach



Akosmala
25-04-2018, 06:58
Witajcie.
W moim przyszłym mieszkaniu mieszkały przez lata koty… podsikiwały tu i ówdzie i zapach jest po dziś dzień w powietrzu mimo, że kotów od kilku lat już nie ma na tym świecie.
Zerwaliśmy już z mężem parkiet, w niektórych miejscach odchodził wraz z wylewką. Zerwaliśmy linoleum, wyburzyliśmy trochę ścianek-nawet gruz po nich pachniał kotami a dylemat mój jest taki:

Czy wystarczy po zerwaniu parkietu i linoleum zagruntować, nadlać samopoziom i położyć nową posadzkę aby koci zapach raz na zawsze opuścił nasze mieszkanie?
Czy też trzeba skuć całą wylewkę?
Jak skończymy remont i dalej będzie czuć to będzie tragedia….

Radźcie proszę,
pozdrawiam wszystkich.

Sylw.
25-04-2018, 08:19
Podpytałabym weterynarza- może doradzi co zabije zapach?Niekoniecznie chemia...Skoro oncuje ze zwierzakami, leczy je to może ma nietypową wiedzę na ich temat?Kto pyta nie błądzi...

Sylw.
25-04-2018, 08:25
Znalazłam ( w Internecie) taki sposób: - ale to chyba tak na świeże działanie kota"
"Po wypróbowaniu chyba wszystkiego (octu, szamponów, różnych płynów i innych mieszanek wybuchowych, a nawet rozpuszczalnika birol) znalazłam suteczny sposób na pozbycie się zapachu kociego moczu. Używam do tego najzwyklejszej WODY UTLENIONEJ i to działa!

Ponieważ w aptekach sprzedają tylko 3% wodę utl. i na dodatek w małych buteleczkach poszłam do sklepu kosmetycznego i kupiłam utleniacz do farbowania włosów 12% o pojemności 130 g za ok. 4 zł. Wymieszałam go z dwoma szklankami wody w umytej butelce ze spryskiwaczem po płynie do mycia szyb (trzeba umyć butelkę, bo płyn do mycia szyb często zawiera amoniak, który ponoć przyciąga koty). Wychodzi trochę śliski jak rozwodniony kisiel roztwór, którym spryskuję porządnie miejsca, które kocury oznaczają moczem. Zostawiam do wychnięcia i raczej już nie zmywam tego. Po ok. 15 minutach przestaje smierdzieć. Można zmyć pierwszą warstwę po kilku godiznach i jeszcze raz spryskać już na stałe. Przed użyciem zawsze porządnie wstrząsnąć. Płyn starcza na długo i się nie psuje.

Metodę z wodą utl. znalazłam na jakimś anglojęzycznym forum i z ciekawości ją wypróbowałam. Dokarmiamy takiego jednego bezdomnego kocura i z "wdzięczności" często nam oznacza moczem drzwi wejściowe, taras, progi i krzaki. Tylko woda utleniona zneutralizowała ten okropny zapach, co więcej kot znacznie rzadziej dopuszcza się tej zbrodni w tych samych miejscach.

Innym razem naszej domowej kotce zdarzyło się nasikać na podłogę. Po normalnym umyciu i osuszeniu tego miejsca, spryskałam je na koniec wodą utlenioną i zostawiłam to do wyschnięcia. W ogóle nie śmierdziało.
Nie wiem tylko, czy woda utleniona nie odbarwi materiału, gdyby ktoś musiał jej użyć na dywan lub kanapę. Ale nie sądzę, zbyt małe stężenie.

Utleniacz można kupić też w sklepach fryzjerskich w większych butlach i o większych stężeniach gdyby ktoś potrzebował dużych ilości tego roztworu.

Wypróbujcię tę metodę i podzielcie się nią z innymi kociarzami zwłaszcza opiekunami piwnicznych kotów, którzy często muszą się użerać z wrogo nastawionymi ludźmi m.in. z powodu smrodu kociego moczu. Samochodziarze, którym koty regularnie oznaczają koła i błotniki też mogą spróbować tego sposobu. Ale ostrzegam. Nie wiem jak woda utleniona zadziała na lakier, podobnie z roślinami. Może jakiś chemik się wypowie."

Tak się zastanawiam czy nie można by było przemyć tą wodą utlenioną tych powierzchni, które macie w trakcie remontu? Ja moje wylewki myłam zwykłą wodą i nic im się nie stało.

Akosmala
25-04-2018, 15:46
Dziękuję za rady, postaram się już jutro przetestować metodę z wodą utlenioną. Myślę że wierzchnią warstwę wylewki będzie bezpiecznie skuć, a tam gdzie wylewka ciężko odchodzi pójdzie woda utleniona, oby się udało… na pewno będę przekazywać wszystkim znajomym o tym sposobie, niech pójdzie w świat:)

gips
31-05-2018, 12:47
Ja osobiście bym kuł, woda to doraźny sposób na skutki, nie na przyczynę, tak mi się wydaje.

Sylw.
31-05-2018, 17:51
Dziękuję za rady, postaram się już jutro przetestować metodę z wodą utlenioną. Myślę że wierzchnią warstwę wylewki będzie bezpiecznie skuć, a tam gdzie wylewka ciężko odchodzi pójdzie woda utleniona, oby się udało… na pewno będę przekazywać wszystkim znajomym o tym sposobie, niech pójdzie w świat:)
Pomogło?
Kuć zawsze można jak wszystko zawiedzie.

monastic
16-01-2019, 14:28
Czy udało się komuś z Państwa usunąć koci zapach całkowicie z mieszkania? W jaki sposób? Będę bardzo wdzięczna za informacje.

kryzys
16-01-2019, 14:35
Kup duży ozonator lub wypożycz i po garach , zdecydowanie powinno to załatwić sprawę .

Jedej322
16-01-2019, 16:45
Ja na przykre kocie zapachy stosuję po prostu wodę utlenioną. Pryskam nią wszelkie kocie oznaczenia - zaraz po tradycyjnym wymyciu. Jak przeschnie to nic nie czuć. Polecam wypróbować metodę.