PDA

Zobacz pełną wersję : Koszty wykonania stanu developerskiego za m2



heteranthera
30-04-2018, 10:47
Witam,

Czy możecie mi podać jak systemem zleconym kształtują się realne koszty budowy domku 150-170m2? Budowa na granicy Łodzi.

Dostałem ofertę na 2tyś netto / m2 za stan developerski i chciałbym sprawdzić jak to się ma do gotowych domków na sprzedaż w stanie developerskim?

Z vat 8% wyszłoby ok 320tyś za stan developerski (w tym roku chyba z vatem coś się zmieniło, więc nie powinienem tak liczyć?) tego domku systemem zleconym: https://www.domoweklimaty.pl/pl/projekty/2911/projekt-domu-tytan czy to jest jakiś realny koszt, nie wygląda za nisko ?

Domek w stanie developerskim, kostka wjazdowa i brama z ogrodzeniem.

Pozdr, B

redblack
30-04-2018, 11:10
Witam,

Czy możecie mi podać jak systemem zleconym kształtują się realne koszty budowy domku 150-170m2? Budowa na granicy Łodzi.

Dostałem ofertę na 2tyś netto / m2 za stan developerski i chciałbym sprawdzić jak to się ma do gotowych domków na sprzedaż w stanie developerskim?

Z vat 8% wyszłoby ok 320tyś za stan developerski (w tym roku chyba z vatem coś się zmieniło, więc nie powinienem tak liczyć?) tego domku systemem zleconym: https://www.domoweklimaty.pl/pl/projekty/2911/projekt-domu-tytan czy to jest jakiś realny koszt, nie wygląda za nisko ?

Domek w stanie developerskim, kostka wjazdowa i brama z ogrodzeniem.

Pozdr, B

Dla porównania: segmenty pod Warszawą, stan deweloperski, pow. 175 m2, działka 200-300 m2, cena: 600-650 tys. zł.

heteranthera
30-04-2018, 11:47
Hej, no właśnie też chciałem to porównać z segmentami, bo jakoś to (dla mnie) nielogicznie wygląda, że im większe skupisko - segmenty, apartamenty, bliźniaki, to tym większa cena za m2 a jak domki, to mniejsza, co doprowadza do takiego efektu, że nowe mieszkania oddalone o 2km od ew. budowy domku kosztują więcej niż domek na działce 1000m2, to i to podłączone do gazu, kanalizacji z komunikacją miejską. Potem utrzymanie takiego 100m2 apartamentu - szczególnie na osiedlu zamkniętym potrafi kosztować 2x więcej niż domku.. I nie mówię tutaj o centrum Łodzi a o jej obrzeżach.

Skupmy się jednak na kosztach budowy domku 150m2, piętrowego prosta bryła, żeby zobaczyć, czy 2tyś netto za m2 to jest realne dla stanu developerskiego pod Łodzią albo na jej obrzeżach.

heteranthera
09-05-2018, 11:03
Podbijam..