PDA

Zobacz pełną wersję : montaż parapetu zewn poszerzenia



sajmon007
30-04-2018, 11:14
Witam
w czerwcu zabieram sie za ocieplenie domu - mam jedno pytanie
mam okna zamontowane z poszerzeniami |(stary dom z węgarkami) moje pytanie jak w nich zamontować parapety na cala długość łącznie z poszerzeniami okiennymi wtedy zakończenie plastikowe tak jak teraz widać i zakończenie parapetu będzie mocno zagłębione w scianie a węgarek będzie dotykał parapetu stalowego ?
czy może tylko na długość samego okna i zakończenie plastikowe na równo z węgarkiem?

Ok**se
30-04-2018, 11:42
parapet jest za szeroki
powinien kończyć się tak by końcówka PVC była swą szerokością zagłębiona w murze a tu jest o wiele za głęboko
No chyba że ten uskok cegieł chcesz zostawić
Natomiast jeśli chcesz wyrównać węgarek to szerokość parapetu powinna być taka jak szerokość wnęki okiennej plus szerokość końcówki (ok 20 mm)

sajmon007
30-04-2018, 12:35
dzięki za szybka odp
tak oglądałem ze zgodnie ze "sztuką" tak powinny byc zamonotwane parapety tyko teraz kwestia tą lukę wypełnić styropianem na równo ze starym węgarkiem założyć parapet z końcówka pcv na równo z węgarkiem dołożyć ocieplenie węgarka ok 2cm tak aby "zlicowala" z końcówka pcv parapetu tak jak na zdjeciu
jakos to dodatkowo uszczelniać?

Ok**se
30-04-2018, 14:41
tak właśnie tak ma być jak na zdjęciu
Najczęściej popełniany błąd to końcówka na styk z węgarkiem a nie wsunięta jak na zdjęciu
Właściwie nic nie robić do czasu.....jak nie spęką - wtedy szczelinę wypełnić uszczelniaczem budowlanym
Lub od razu naciąć strukturę ocieplenia i uzupełnić powstała szczelinę uszczelniaczem
Lub jeszcze bawiąc się, a trakcie ocieplania zostawić szczelinę ok 5 mm by później włożyć tam taśmę rozprężną - zabawa i szczerze mówiąc niewiele dająca