PDA

Zobacz pełną wersję : Erin 2 gdzie umieścić stałe schody na poddasze nie użytkowe .



wojtinio1910
01-05-2018, 10:52
Witam mam pytanie i proszę o poradę buduje dom Erin 2 , budynek zostanie podwyższony o 70 cm , ay zrobić duże poddasze z opcja wykorzystania moze kiedys na pokoje , chciałem zapytać gdzie umiescilibyscie schody w tym projekcie? Na etapie adaptacji architekt umieścił je pomiedzy pokojami 7 i 8 na końcu korytarza pomniejszając tym samym obie sypialnie wytworzyla by sie taka klatka schodowa 2 na 2 m , Ale wydaje mi się ze schodów normalnych tam nie zmieszcze poniewaz dlugość korytarza od sciany do drzwi w pokojach wynosi 1,63cm . Pozostają chyba jedynie zabiegowe . Proszę o porady . Poddasze narazie nie bedzie robione zostaje w stanie surowym otwór na schody bedzie zamkniety . Jakiej wielkości zrobic otwor?

projekt : https://www.archipelag.pl/projekty-domow/erin-ii

Elfir
01-05-2018, 11:08
rezygnujecie z jednego z pokoi dla tych schodów?

wojtinio1910
01-05-2018, 11:40
Nie to ze rezygnujemy z pokoi , tylko te dwie sypialnie zostaly by troszke zmniejszone aby utworzyć korytarz na schody ? w ktorym innym miejscu mozna by je umieścic aby nie tracic metrażu na dole lub stracic go jak najmniej

wojtinio1910
01-05-2018, 11:43
Tam jak są wneki na sciany w sypialni , myślę aby je usunąć i powstałaby wneka na schody, tylko wtedy musiały by być one zabiegowe dobrze myśle?

zorro128
01-05-2018, 13:23
Przemyśl sprawę, ponieważ jak zmniejszysz już małe pokoje to będą straszne klitki,poza tym schody zabiegowe są niewygodne w użytkowaniu...

Elfir
01-05-2018, 13:46
Nie zmieścisz schodów we wnęce na szafy.
Po pierwsze, szafy mają głębokość 60 cm. A minimalna szerokość przejścia schodami to 0,8 m.
Standardowo przy wysokości parteru 2,8 m wypada wygodnych stopni 17-18 szt. Moim zdaniem potrzebujesz wówczas ściany długości 180 cm minimum.

Zmieści ci się tam drabina, ale nie schody.

BTW:
okienko pod prysznicem - kto projektuje takie absurdy?

To jest mały, ciasny domek. A ty chcesz tam władować jeszcze klatkę schodową.
Skoro robisz sobie poddasze, to tam przenieś jeden z pokoi a w wolnym pokoju zrób klatkę schodową.
A jak cię nie stać, to nie buduj poddasza.

arturo13
01-05-2018, 19:15
Ogólnie popieram Elfir, jak Cię nie stać nie rób poddasza. Ale jak masz ochotę pieniądze i chęci to np u mnie ( konwalia 80m2) schody na poddasze są a raczej były jakby nad tv u ciebie, a kominek na ścianie od strony kotłowni.

wojtinio1910
03-05-2018, 10:01
pokoje maja tam 7i 8 po 11 m2 pokoj 6 ma 13 m2. Więc nie uważam ze to sa klitki wszystko co potrzebne mi się zmieści , a nie mam zamiaru biegać lub jezdzic rowerem po pokojach . Nrazie zamierzam zrobić cały dół , góre zrobic czasem , narazie zrobic tam wylewke ocieplic itd reszta z czasem . Schody edą w pokoju nr 6 kominka nie bedzie sciana od pokoju nr 6 zostanie cofnieta wzdłuż o jakies 80cm wtedy ta sypialnia bd miala okolo 11 m2 wiec w zupelnosci mi wystarczy. Tam bedą schody. Oczywiście ze warto poswięcić te 2 metry aby zyskać całą góre okolo 70-80m2 którą bedzie mozna wykorzystac w póżniejszym czasie . Niewielkim nakladem kosztów ten dom bedize można rozbudowac kiedys . Dam dwa pustaki plus wieniec wyzej i dodam po dwa okna na stronę w scianach szczytowych . Oglądałem blogi z budowy tego domu , w ktoych ludzie tak podwyzszai i wyglada to bardzo dobrze , ale to zalzy od osoby dla niektorych pokoje po 11m to klitki dla innych pokoje po 18 m tez bd klitki .

jajmar
03-05-2018, 10:10
pokoje maja tam 7i 8 po 11 m2 pokoj 6 ma 13 m2. Więc nie uważam ze to sa klitki wszystko co potrzebne mi się zmieści , a nie mam zamiaru biegać lub jezdzic rowerem po pokojach . Nrazie zamierzam zrobić cały dół , góre zrobic czasem , narazie zrobic tam wylewke ocieplic itd reszta z czasem . Schody edą w pokoju nr 6 kominka nie bedzie sciana od pokoju nr 6 zostanie cofnieta wzdłuż o jakies 80cm wtedy ta sypialnia bd miala okolo 11 m2 wiec w zupelnosci mi wystarczy. Tam bedą schody. Oczywiście ze warto poswięcić te 2 metry aby zyskać całą góre okolo 70-80m2 którą bedzie mozna wykorzystac w póżniejszym czasie . Niewielkim nakladem kosztów ten dom bedize można rozbudowac kiedys . Dam dwa pustaki plus wieniec wyzej i dodam po dwa okna na stronę w scianach szczytowych . Oglądałem blogi z budowy tego domu , w ktoych ludzie tak podwyzszai i wyglada to bardzo dobrze , ale to zalzy od osoby dla niektorych pokoje po 11m to klitki dla innych pokoje po 18 m tez bd klitki .

11 to nie klitka a klita........... mała i ciasna a jak zabierzesz na klatkę wyjdzie ci garderoba a nie pokój.

Sposób budowania który próbujesz realizować to najdroższa metoda budowania. Zawsze jak widzę te wpisy "Niewielkim nakladem kosztów" zastanawiam się kogo próbuje oszukać piszący wg mnie siebie. Zauważ że sporo ludzi tu już jest dalej z budową niż Ty i odradzaja Ci to , wiem pewnie wydaje Ci się że zazdroszczą że wpadłeś na ten pomysł. Brawo Ty buduj kolejnego gargamela.

arturo13
03-05-2018, 17:16
jajmar nie strasz, ja też mam pokoje 11m2. :D. tak źle myślisz będzie? Faktem jest że teraz zrobiłbym większe ale po ptokach już

jajmar
03-05-2018, 20:47
jajmar nie strasz, ja też mam pokoje 11m2. :D. tak źle myślisz będzie? Faktem jest że teraz zrobiłbym większe ale po ptokach już

Nie straszę , nie wybudowałbym domu z takimi pokojami. Nie i już. Ale pytający chce te 11 metrów jeszcze pomniejszać........... w PRL bloku mieliśmy pokoje po 10 m2.