PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki piec gazowy do ogrzewania podłogowego, dom - powierzchnia użytkowa 170m2



wizardrzg
03-05-2018, 20:30
Cześć wszystkim,

chciałbym zapytać o opinie osób znających się na temacie pieców gazowych.
Jestem w trakcie budowy domu, może najpierw kilka słów o domu właśnie.
Dom piętrowy, z płaskim dachem.
Powierzchnia użytkowa parteru ok 95m2 (powierzchnia całkowita 125m2) i powierzchnia użytkowa piętra ok 75m2 (powierzchnia całkowita 113m2).
W sumie daje nam to ok 170m2 powierzchni użytkowej i ok 238m2 powierzchni całkowitej.
Dom budowany z pustaków ceramicznych Termoton Diamant gr.25cm + ocieplony styropianem 20-25cm.
Dużo przeszkleń od strony zachodniej, okna Yawal TM 102HI + pakiet trzyszybowy + okna przesuwne Yawal DP180.
Wysokość pomieszczeń na gotowo: parter 2,8m, piętro 2,6m.

W całym domu będzie ogrzewanie podłogowe + grzejnik ścienny w łazience. Ogrzewanie oczywiście gazowe.

Zależy mi na tym, aby piec ogrzewał dom, ale również aby ogrzewał wodę, która będzie wydobywać się z kranu. Piec będzie znajdował się w pomieszczeniu gospodarczym na parterze. Na parterze będzie jedna toaleta + kuchnia. Na piętrze będzie łazienka + pralnia.
Rodzina obecnie liczy 2 dorosłe osoby, ale planujemy się powiększyć o jeszcze jedno.

Doradzicie mi drodzy koledzy jaki piec do takiego domu dobrać? Jednofunkcyjny z zasobnikiem lub z przepływowym podgrzewaczem? A może Dwufunkcyjny? Myślę nad jakimś kondensacyjnym, jednak nie mam pewności. Może rzucicie konkretnym modelem? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Z góry dziękuję,
Kamil

Konsultant Viessmann
04-05-2018, 13:21
Cześć wszystkim,

Doradzicie mi drodzy koledzy jaki piec do takiego domu dobrać? Jednofunkcyjny z zasobnikiem lub z przepływowym podgrzewaczem? A może Dwufunkcyjny? Myślę nad jakimś kondensacyjnym, jednak nie mam pewności. Może rzucicie konkretnym modelem? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Z góry dziękuję,
Kamil

Witam,
Masz zrobione OZC? Jaki masz budżet na kotłownie? To takie dwa podstawowe pytania ode mnie, zanim zaproponuję konkretny model.
Póki co - proponuję przeglądnąć ofertę kotłów kondensacyjnych Viessmann - TUTAJ (https://www.viessmann.pl/pl/budynki-mieszkalne/kotly-gazowe/gazowe-kotly-kondensacyjne.html)

Dla ułatwienia można się zorientować w modelach również za pomocą konfiguratora systemu grzewczego Viessmann - TUTAJ. (https://www.viessmann.pl/pl/uslugi/konfigurator-produktow.html)

Polecam i pozostaję do dyspozycji!

Konsultant marki Junkers
24-05-2018, 12:51
Witam,

Przed prawidłowym doborem kotła gazowego warto zlecić wykonanie projektu zapotrzebowania na energię budynku OZC. Pozwoli to na dobór kotła o odpowiedniej mocy do celów ogrzewania. Kolejnym aspektem jest określenie zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową na podstawie ilości osób w budynku oraz ilości i rodzaju punktów poboru wody. Dla budynku o większej powierzchni znacznie bardziej opłacalne i komfortowe będzie zastosowanie kotła jednofunkcyjnego z zasobnikiem. W sprawie doboru odpowiedniego kotła najlepiej skontaktować się ze specjalistą. Marka Junkers-Bosch posiada rozbudowaną sieć Autoryzowanych Instalatorów, którzy doradzą w doborze odpowiedniego rozwiązania oraz pomogą przy wykonaniu montażu oraz pierwszego uruchomienia instalacji. Moderowano.
W razie pytań chętnie pomogę.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch

montixe
28-09-2018, 13:39
Jeśli piec gazowy, to polecam DeDietrich. W nowym domu chcemy zamontować LUMEA MPX dwufunkcyjny. A z doświadczenia wiem, że to są dobre urządzenia.

Ej spamerko,co sprzedaż nie idzie?

kaju
28-09-2018, 19:49
Jeśli piec gazowy, to polecam DeDietrich. W nowym domu chcemy zamontować LUMEA MPX dwufunkcyjny. A z doświadczenia wiem, że to są dobre urządzenia.

hihii o kurcze co Ty nie masz w tym domu hahah pompa, kotły i co jeszcze .