PDA

Zobacz pełną wersję : Płyty izolacyjne termPIR na podłogę



Aseme
05-05-2018, 20:16
Witam,

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś już stosował płyty izolacyjne termPIR w mieszkaniu, do ocieplenia podłogi. W moim przypadku nie mam możliwości położenia grubej warstwy styropianu tradycyjnego do ocieplenia podłogi. Czytałem o tym materiale (termPIR), że 3-4 centymetry grubości ma podobne właściwości termoizolacyjne jak styropian 10cm.

Prosiłbym kogoś kto stosował już taką izolację o ewentualne potwierdzenie lub nie,
tak dobrych termoizolacyjnych właściwości tego materiału.

Dziękuję.

ProStaś
05-05-2018, 22:28
No aż takiej rewelacji termoizolacyjnej to nie ma.

Płyta PIR ma powiedzmy 0,022, a styropian na podłogę 0,038.
Ta pierwsza przy 4 cm. da opór cieplny R = 1,81, ten drugi przy 10 cm. da opór cieplny R = 2,63. Im więcej, tym lepiej.

Ergo lepiej 10 cm. styro, aniżeli 4 cm płyty PIR.

Ale płyta PIR to bardzo dobre i skuteczne rozwiązanie, jak nie ma miejsca a jest "moneta" to można spokojnie stosować płytę PIR. To bardzo dobry sposób na izolację podłogi.

Aseme
06-05-2018, 19:50
Witam,

Dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.

cezary.pl
07-05-2018, 22:31
Zastosowałem płyty PIR w okładzinie z aluminium pod podłogę, ale nie mam możliwości potwierdzenia ich fantastycznych właściwości izolacyjnych. Bo nie posiadam akredytowanego laboratorium badawczego w budowanym domu.;)

Uwierzyłem natomiast, deklaracjom producenta, który potwierdza właściwości swoich wyrobów stosownymi certyfikatami.

PIR jest twardy, docina się piłką do drewna o drobnych zębach, a ubytki uzupełnia pianą z puszki. Klipsy do rurek ogrzewania podłogowego dobrze trzymają.
O pozostałych zaletach przeczytasz w necie.
Ze strony Stowarzyszenia Producentów Poliuretanów możesz wybrać najtańszego dostawcę płyty.

Pozdrawiam
Cezary