PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z depilatorem i wyskakującymi korkami



alwyn22
06-05-2018, 16:11
Witam
Mam pewien problem z depilatorem laserowym Remington IPL6750.
Urządzenie za każdym razem po drugim strzale powoduje wyskakiwanie bezpieczników.
Depilator ma 400W więc na pewno nie obciąża zbytnio sieci. Nic innego o dużym poborze prądu też w tym czasie nie jest podłączone.
Najciekawsze jest to, że w jednym mieszkaniu wyskakują bezpieczniki, natomiast w innym mieszkaniu jest wszystko ok, depilator działa bez problemu na najwyższej mocy. Bezpieczniki są takie same 16A, więc to raczej nie wina urządzenia tylko coś gryzie się z siecią.
Może ktoś spotkał się z tym problemem i wie jak go rozwiązać?

Remiks
06-05-2018, 16:35
Witam
Mam pewien problem z depilatorem laserowym Remington IPL6750.
Urządzenie za każdym razem po drugim strzale powoduje wyskakiwanie bezpieczników.
Depilator ma 400W więc na pewno nie obciąża zbytnio sieci. Nic innego o dużym poborze prądu też w tym czasie nie jest podłączone.
Najciekawsze jest to, że w jednym mieszkaniu wyskakują bezpieczniki, natomiast w innym mieszkaniu jest wszystko ok, depilator działa bez problemu na najwyższej mocy. Bezpieczniki są takie same 16A, więc to raczej nie wina urządzenia tylko coś gryzie się z siecią.
Może ktoś spotkał się z tym problemem i wie jak go rozwiązać?
Czytałem także, że podobny problem wywołują niektóre zapalarki od gazu.
Znajomy właśnie miał tego typu problem, gdzie po wymianie starych wkręcanych bezpieczników na nowe, właśnie podczas zapalania gazu wyskakiwały korki. Wtedy ponoć wystarczyło wrzucić wyłącznik różnicowo-prądowy i problem znikł.
Nie wiem czy w tym moim przypadku to też by zadziałało, ale dodam że w mieszkaniu gdzie depilator działa jest także wyłącznik różnicowo-prądowy.

Elektryczne pomieszanie z poplątaniem. Nic z siecią się nie gryzie. Proponuję sprawdzić w tym samym mieszkaniu ale w gniazdku zabezpieczonym innym B16.

elpapiotr
06-05-2018, 19:16
No tak, ale autor pisze o korkach, czyli ... masło-maślane.
Ale ten tekst mnie ubawił :

Znajomy właśnie miał tego typu problem, gdzie po wymianie starych wkręcanych bezpieczników na nowe, właśnie podczas zapalania gazu wyskakiwały korki. Wtedy ponoć wystarczyło wrzucić wyłącznik różnicowo-prądowy i problem znikł.
Różnicówka uratowała korki, no no.