PDA

Zobacz pełną wersję : lepsza woda w studni kregowej



qubus
08-05-2018, 08:23
Mam studnie kręgową. Wyszorowałem ją na całęj powierzchni, uszczelniłem wszystkie kregi.
Wybrałem stare dno, zasypałem nowym żwirem.
Woda jest mętna.
Na dnie studni, woda wypływa z jednego punktu. Strumień jest silny tak,że cały żwir odrzuciło na przeciwległą strone dna.
Czy jest jakiś sposób i czy ma to sens bym ten silny strumień jakoś stłumił, rozłożył go na powierzchni dna by wolniej to się przesączało i nie odrzucało żwiru?

Jastrząb
08-05-2018, 09:06
Mam studnie kręgową. Wyszorowałem ją na całęj powierzchni, uszczelniłem wszystkie kregi.
Wybrałem stare dno, zasypałem nowym żwirem.
Woda jest mętna.
Na dnie studni, woda wypływa z jednego punktu. Strumień jest silny tak,że cały żwir odrzuciło na przeciwległą strone dna.
Czy jest jakiś sposób i czy ma to sens bym ten silny strumień jakoś stłumił, rozłożył go na powierzchni dna by wolniej to się przesączało i nie odrzucało żwiru?
To może grubszy żwir? Kamienie w zasadzie? A dopiero na nie żwir drobniejszy? Mętna może być z wielu powodów. Wodę należy zbadać żeby się dowiedzieć co zawiera.

qubus
08-05-2018, 09:30
To może grubszy żwir? Kamienie w zasadzie? A dopiero na nie żwir drobniejszy? Mętna może być z wielu powodów. Wodę należy zbadać żeby się dowiedzieć co zawiera.

woda jest zbadana. Ogólnie nie jest źle bo wszystko w normie ale mętność tej wody jest spora.
Mangan, żelazo, ph, bakterie - jest dobrze. Dla świętego spokoju wyczyściłem tę studnię no ale teraz jest mętna ta woda bardzo.

qbek17
09-05-2018, 05:24
woda jest zbadana. Ogólnie nie jest źle bo wszystko w normie ale mętność tej wody jest spora.
Mangan, żelazo, ph, bakterie - jest dobrze. Dla świętego spokoju wyczyściłem tę studnię no ale teraz jest mętna ta woda bardzo.
Może mętność jest z nowego żwiru? On musi się wypłukać...

tkaczor123
09-05-2018, 05:59
Kręgi wyszorował, czy kamień był płukany bo jak nie to może przez to mętna?. Z czasem samo się powinno oczyścić.

Jastrząb
09-05-2018, 07:44
Jeśli mętność jest od szorowania lub piasku to szybko minie.
Jesli nie minie to pochodzi z warstwy wodonosnej. Woda do studni napływa szybko i wsypany żwir "zdmuchneła" na jedną strone. Woda pobierana jest bez żadnego filtrowania.
Po mojemu trzeba dno wysypać bardzo grubym żwirem/kamieniami, takim, żeby napływająca woda go nie ruszyła. To przysypać mniejszym, znowu mniejszy, kończąc żwirem filtracyjnym.