PDA

Zobacz pełną wersję : Połączenie rozdzielaczy ogrzewania podlogowego



Sickboy
08-05-2018, 10:15
Robię podłogówkę*na parterze i piętrze. Jedyny problem na jaki natknąłem to połączenie rozdzielaczy. Jak je połączyć? Szeregowo? Równolegle? Czy na górny rozdzielacz dać osobną pompę? Czy jeśli z mieszaniem ciepłej i zimnej to dwa mieszania czy jedno?
Dzięki za rady!

Dodam, że piec na paliwo stałe - pellet. Jeszcze nie wiem jaki, nie wiem jak będzie zrobiona instalacja.

CityMatic
08-05-2018, 10:27
Równolegle, a wszystko pozostałe zależy jak zrobisz kotłownię (czy będzie bufor, czy nie wymyślisz np "solarów" czy nie dołożysz grzejnika w łazience, garażu itp itd) jakie przewidujesz sterowanie.

Sickboy
08-05-2018, 10:40
Buforu nie planuję i pewnie nie będzie, bez solarów, bez grzejników w łazience (elektryczne) i garażu... Ahh, i oczywiście podgrzewanie CWU
Sterowanie przewiduję firmy tech sterowniki.

Mareks77
08-05-2018, 19:39
Mieszanie przy 100% podłogówki bez kaloryferów przy kotle kondensacyjnym jest nie potrzebne.
Jeśli 100% podłogówki powiedzmy jest na metrażu do 120m2 to w zależności od ilości pętli można się pokusić o puszczenie wszystkiego na jednej pompie w kotle ale jeśli metraż przekracza tą liczbę a pętli w dwóch rozdzielaczach jest więcej niż 10 to pompa kotła nie wydoli co spowoduje niedogrzanie poddasza a wyregulowanie układu rotametrami będzie dość trudne

Sickboy
09-05-2018, 09:23
Dom ma 100 metróœ, pętli będzie 8 albo 9. Przewody w pętlach dawane co 10 cm.