PDA

Zobacz pełną wersję : Szambo przed wjazdem do garażu



franek_1986
08-05-2018, 19:12
Witam wszystkich,

Mam wkopane szambo przed garażem z płyta najazdową "do 4 ton" (16 cm grubości). Problem polega na tym, że jest wkopane na tyle głęboko, że po dosypaniu podjazdu, będzie ono około metr pod ziemią. Szambo ma powierzchnię 320x240, czyli ~7 m2. Wychodzi na to, że sama ziemia na szambie będzie ważyła minimum 10 ton + wjeżdżający samochód... Dzwoniłem do producenta i twierdzi on, że nie ma problemu, bo po przysypaniu ziemią "siła inaczej się rozkłada". Wydaje mi się to logiczne, bo dajmy na to trumna przysypana ziemią chyba się nie zarywa, przynajmniej zanim nie zgnije. Z drugiej strony, producent nie wystawi mi żadnego dokumentu potwierdzającego przekazaną przez telefon informację.
Idąc dalej, szambo ze zwykłą płyta nienajazdową (10 cm) przysypuje się 0,5 m warstwą ziemi, co w analogicznym przypadku daje ok. 4 ton...

Kopiując ze strony innego producenta:

Płyty do szamb 7,8,9,10m3

Płyta standardowa do 50cm – Cena 100zł + VAT
Płyta nasypowa do 100cm.- Cena 200zł + VAT
Płyta najazdowa do 3,5 T. – Cena 300zł + VAT
Płyta najazdowa do 5 T . – Cena 600zł + VAT

i przyjmując powierzchnię jak u mnie - płyta nasypowa na 100 cm jest już obciążona dziesięcioma tonami ziemi, a płyta o wytrzymałości "tylko" 3,5 tony jest mocniejsza bo o stówę droższa... Gdzie tu logika i jak to ugryźć - wylewać na to jakąś dodatkową zbrojoną płytę na szambie czy sypać ziemię i jeździć!?