PDA

Zobacz pełną wersję : Wybór kotła gazowego - dom 240 m2



LeszekGL
09-05-2018, 08:50
Witam

Mam następujący dylemat:
Chce wymienić stary kocioł gazowy na nowy.
Chce kupić kocioł kondensacyjny ale nie wiem dokładnie które rozwiązanie mam wybrać. Czy dwu funkcyjny czy jedno z zasobnikiem C.W.U.
Myślałem też nad dwu-funkcyjnym z małym zintegrowanym zasobnikiem.
Dom to 240 m2 z czego 170m2 do dwa użytkowe pięta a 80 m2 to podpiwniczenie (kotłownia, spiżarnia, garaż). Dom ma 15 lat i jest stosunkowo dobrze ocieplony. Ilość osób w gospodarstwie: 2.
Dodatkowo posiadam przybudówkę 60 m2 którą też chciał bym zasilić z takiego kotła (przynajmniej na te 7-10 stopni w okresie zimowym).
Może ktoś mi coś doradzi (marka model ew moc kotła)

Pozdrawiam

jak_to_mozliwe
09-05-2018, 10:21
Policz sobie OZC najpierw, chociaż orientacyjny z tej strony http://cieplowlasciwie.pl/jak-to-dziala
Bo tak to wróżenie z fusów.

Konsultant Viessmann
09-05-2018, 13:32
Witaj,

Zrób wyliczenia zapotrzebowania na moc grzewczą.... wtedy będziemy mogli podać konkretny model. Jakiej mocy kocioł masz teraz?
W oczekiwaniu na wyniki OZC polecam lekturę oferty moderowano.

W razie pytań - jestem do dyspozycji!
Pozdrawiam!

LeszekGL
18-05-2018, 06:54
Zapotrzebowanie na CO i C.W.U to 25 kW

Konsultant marki Buderus
05-06-2018, 09:14
Witam,

W sprawie doboru kotła do budynku o powierzchni 240m2, zachęcam do zapoznania się z ofertą kotłów gazowych z rodziny Logamax marki Buderus. W swojej ofercie posiadamy szeroki wybór kotłów kondensacyjnych o mocy powyżej 20kW. W sprawie doboru odpowiedniego typu oraz montażu kotła polecam kontakt z jednym z autoryzowanych instalatorów moderowano.
W razie pytań pozostaję do dyspozycji.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus

Konsultant Viessmann
05-06-2018, 12:21
Zapotrzebowanie na CO i C.W.U to 25 kW

Do tego zapotrzebowania moge polecić m. in takie modele jak:
- Vitodens 200-W
- Vitodens 222-F
- Vitocrossal 300
Zachęcam do zapoznania się z ofertą. Wszystko zależy też od ceny tzn budżetu jaki możesz przeznaczyć na dany cel.

W razie pytań - służę pomocą!
Jesteś zainteresowany wyceną?