PDA

Zobacz pełną wersję : Folia grzewcza - czy ktoś wybrał taki sposób ogrzewania domu?



squesh
09-05-2018, 21:18
Witam,

otrzymałem ofertę zastosowania ogrzewania domu po przez folie grzewczą podpodłogową.
Czy ktoś posiada takie rozwiązanie?

Plus podobno taki, że nie trzeba kotłowni i kotła, jak również komin jest zbędny.
Regulujemy temperaturę w każdym pomieszczeniu (co w przypadku ogrzewania podłogowego nie jest możliwe).

Folie grzejemy prądem - i to mnie martwi.

Nie mam za wiele informacji na ten temat oprócz tego co mówi przedstawiciel. ;)

Jeśli ktoś zagłębiał się w temat lub ma to rozwiązanie proszę o informacje.

asolt
09-05-2018, 21:56
Regulujemy temperaturę w każdym pomieszczeniu (co w przypadku ogrzewania podłogowego nie jest możliwe).

Nie mam za wiele informacji na ten temat oprócz tego co mówi przedstawiciel. ;)

.

Jezeli to stwierdził przedstawiciel to myli sie i to bardzo, moze to tylko antyreklama wodnej podłogówki lub kabli..
Regulowac temperaturę strefowo mozemy przy kazdym rodzaju zródła ciepła.

Kaizen
09-05-2018, 22:15
A te folie, to w czym lepsze są od kabli? I ile droższe?
Skoro nie są ogrzewaniem podłogowym, to gdzie je montujesz? Na suficie i ścianach? Czy to taki rodzaj kaloryfera?

MZP
10-05-2018, 11:23
Na folie ,które mam dostałam 25lat gwarancji (redsnake), jest to siatka z włókna węglowego, folie grzeją podczerwienią która wykazuje właściwości zdrowotne , Folie można układać na podłodze i na suficie, jak ktoś chce to i na ścianach. Folie mam zamontowane pod podłoga drewnianą i panelami oraz płytkami ceramicznymi. Dodatkowo mam zamontowane panele co w zasadzie sprawiło, że opłaty za prąd są znikome.

Kaizen
10-05-2018, 18:19
Folie można układać na podłodze i na suficie, jak ktoś chce to i na ścianach.

Układać na podłodze - czyli na wierzchu? Tak to moja babcia grzała kurczaki - taka żarówa zwana kwoką bezpośrednio oświetlała podczerwienią i światłem widzialnym pisklaki. Jakoś nie wpadło jej na myśl, żeby pomiędzy żarówą dać beton, czy nawet kartkę papieru. Bo nawet prosta kobieta wiedziała, że dla podczerwieni to poważna bariera.


Folie mam zamontowane pod podłoga drewnianą i panelami oraz płytkami ceramicznymi. Dodatkowo mam zamontowane panele co w zasadzie sprawiło, że opłaty za prąd są znikome.

Oszukują prawa fizyki? Chyba tylko u najemnych klakierów.

Widzisz podczerwień przez panele, tynk czy wylewkę? Tak samo grzeją podczerwienią, jak kable - promieniowanie podczerwone jest w 100% zamienione w ciepło w ośrodku, który go nie przepuszcza. I dopiero ten ośrodek, emituje wtórnie promieniowanie podczerwone.

Powiesz mi na podstawie zdjęcia zrobionego w zakresie tego zdrowotnego promieniowania podczerwonego czy to jest ogrzewanie kablem, wodną podłogówką (i czym zasilaną) czy z czego wykonana była ta mata?

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=412807


Gwarancję kable mają 20 lat za to od firmy, która, jak np Devi by Grundfos istnieje trochę lat, a nie ledwo 4.

squesh
11-05-2018, 15:17
MZP, mi również ofertę złożyła firma Red Snake i próbuję zasięgnąć więcej informacji o tym.
Jak długo już korzystasz? Przy Fotowoltaice wiadome, że rachunki będą znikome.
A jak wygląda zużycie miesięczne / roczne? Ile średnio kw? Aby można było sobie to przeanalizować jaki może być rachunek bez paneli. :)

Kaizen - o jakich kablach piszesz? Wybacz, nie w temacie jestem. Cały czas myślę o Peleciaku i typowym ogrzewaniu domu, ale zastanawia mnie temat nowych rozwiązań technologicznych - chodź boję się troszkę tego - pewnie dlatego, że nie mam zbyt wielu informacji. :)

Pozdrawiam.

ktemk
11-05-2018, 18:57
MZP, mi również ofertę złożyła firma Red Snake i próbuję zasięgnąć więcej informacji o tym.
Jak długo już korzystasz? Przy Fotowoltaice wiadome, że rachunki będą znikome.
A jak wygląda zużycie miesięczne / roczne? Ile średnio kw? Aby można było sobie to przeanalizować jaki może być rachunek bez paneli. :)
Pozdrawiam.

Znajomy ma folie redsnake zamontowane w suficie.
W sezonie grzewczym w ciągu miesiąca średnio na samo ogrzewanie 500-600 KW - dom energooszczędny, 122 mkw.

Kaizen
11-05-2018, 19:17
W sezonie grzewczym w ciągu miesiąca średnio na samo ogrzewanie 500-600 KW - dom energooszczędny, 122 mkw.

Eee, to dla mnie się nie nadają. Ja mam tylko 14kW moc przyłączeniową. I to wystarczyło do wygrzania podłogówki.



Kaizen - o jakich kablach piszesz?

Grzejnych (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?336803-Ogrzewanie-kablami-2017)

gust
27-05-2019, 13:08
Witam, chcę kupić folie na podczerwień.
Producenci jeden przez drugiego zapewniają o swoich atutach negując rozwiązania konkurencji.
Na co warto spojrzeć wybierając folie? Chodzi konkretnie o to czy macie jakies zastrzezenia do konkretnych firm bądź wręcz przeciwnie możecie polecić którąś?
Czy są może użytkownicy folii?
Którą firmę wybrali? Jak się sprawdzają folie?
Pozdrawiam

plamiak
27-05-2019, 15:52
Zabiorę głos, bo miałem styczność z ogrzewaniem na podczerwień w Szwecji. Od razu napiszę że tamte urządzenia wyglądały jak tafla szkła/kompozytu i w czasie pracy były zauważalnie ciepłe. Wisiały na śianach w dużym pomieszczeniu biurowym, przy czym ich rozmieszczenie wydawało się być dostosowane do rozkładu pomieszczenia - za każdym biurkiem oraz na większości ścian w socjalnym. Efekt (odczuwalne ciepło) był dobry - tzn. neutralny, nie za ciepło i nie za gorąco - ale tylko na wprost tych ekranów, Po zastawieniu jednego takiego ekranu przez przestawienie tablicy do prezentacji, było już nieprzyjemnie...
Nie wiem jak nazywał się system, a że to panele ogrzewające podczerwienią dowiedziałem się od administratora kiedy inna ekipa musiała za takie urządzenie zapłacić. Na pewno różni się to od przywoływanych foli na podczewriwień(???) ale według mnie bardziej "trafiają w istotę podczerwieni" niż folia zatopiona w podłogę lub sufit.
Nie wiem jaki był koszt ogrzewania tamtego pomieszczenia, ale jeśli chodzi o komfort to był tragiczny. Dobrze było jak przebyawałeś przed takim promiennikiem, gorzej jak trzeba było się przesiąść metr dalej. Może była to specyfika tamtego lokalu (otwarta przestrzeń, duże przeszklenia) Uprzedzając pytanie "czym grzeje się w Szwecji?" odpowiadam: w większości pompami ciepła i kotłami elektrycznymi.

gust
30-05-2019, 21:29
Plamiak panele na podczerwien i folie to co innego. Paneli musisz miec kilka najlepiej tak jak mowisz na scianie lub suficir i kilka stosownie do wielkosci pomieszcsenia. Folie daje sie pod panelem na calej piwierzchni wylaczajac msca gdzie beda staky meble itp.
Znajomy ma dwa panele na scianie w salonie w domu weekendowym i o grzaniu raczej nie mozna w jego przypadku mowic. Bardziej o potrzymywaniu temp aby nie wychlodzic na zime domu. Moze ma ich za malo...

plamiak
31-05-2019, 08:41
Ja to wiem, ale wiele osób - i wiele firm -operuje tymi pojęciami zamiennie, chyba po to by nie powiedzieć wprost że te "folie na podczerwień" to po prostu grzałki.

ngreen
15-12-2021, 12:53
Witam, jestem na etapie liczenia ogrzewania folia grzewcza domu 240metrow (40metrow garaż wbudowany). Czy ktoś ma dom o podobnym metrażu i te folie grzewcze połączone z PV i może się wypowiedzieć ile realnie wychodzi?
:spam:
Od razu zaznaczam, ze odpada jakiekolwiek ogrzewanie paliwami stałymi takimi jak pellet czy ekogroszek. Nie dosć,z e nie jest to takie tanie wraz ze wzrostem cen paliw, to jeszcze nie jest wygodne.

andrzejwozniak
31-01-2022, 14:29
Wychodzi mniej niż zrobienie zwykłej, wodnej podłogówki. Jak na razie to najtańsze rozwiązanie dostępne na rynku, a same Folie nie ciągną aż tak dużo prądu. Śmiało mogę to polecić, bo u siebie w domku letniskowym to montowałem. Podobnie jak Ty nie miałem możliwości montażu innego ogrzewania. Ciepło jest przyjemne i mamy pełna kontrolę nad mocą grzania.
Osobiście wybrałem folie marki Brann. Jak wpiszesz w google to na pewno wyskoczą.

Kaizen
31-01-2022, 15:12
Czy ktoś ma dom o podobnym metrażu i te folie grzewcze połączone z PV i może się wypowiedzieć ile realnie wychodzi?


Ile wychodzi to nie zależy od m2 tylko od zapotrzebowania domu na ciepło. Policz. Ktoś, kto ma 240m2, sprawny rekuperator, ze 20cm dobrego EPS dookoła bryły, nasłonecznione, duże przeszklenia zużyje kilkakrotnie mniej energii niż ktoś, kto ma dom tej samej wielkości w lesie ocieplony 5cm EPS z WG.