PDA

Zobacz pełną wersję : Info - aktualne ceny do SSZ i instalacji + pytanie o kolejne koszty



quardian
18-05-2018, 15:10
Witam serdecznie,

jakiś czas temu brałem udział w dyskusji w temacie "dom do 300tys", myśląc o budowie. Dziś jesteśmy z żoną tuż przed wbiciem łopaty (czekamy na decyzję kredytową). Działka już jest, ekipa do SSZ w czeka w bramce startowej, kierbud jest, elektrycy załatwieni, jest firma od pompy ciepła, kanalizy, rekuperacji i podłogówki.

budujemy ten dom: https://www.domoweklimaty.pl/pl/projekty/3159/projekt-domu-as-v na Górnym Śląsku.

Parę słów o aktualnych cenach:

* ekipa do SSZ (sprawdzona, budowała parę domów w rodzinie) zażyczyła sobie 50 k. W tym wszystkie sprzęty, nie musimy się martwić o dodatkowe koparki, czy inne sprzęty.
* oczyszczalnia zamknie się w 10 k.
* materiały do SSZ wyceniono mi na mniej więcej 130 k ( w tym wszystkie okna) - materiały biorę przez budowlańców na VAT 8%
* rekuperacja wyjdzie mnie 15 k
* za inst. wodną zażyczono sobie 5 k
* za instalację ogrzewania podłogowego na całości domku - 12 k
* za pompę ciepła z podłączeniem ok 28 k (zaznaczam, że reku, woda, podłogówka i pompa będzie robiona przez jedną firmę)
* elektrykę zrobi ktoś z rodziny (mamy dwóch elektryków) także tutaj pójdzie po kosztach materiału - zakładam z górką, że w 10 k się zmieszczę

- podczas badania geologicznego wyszło, że nici z ław - trzeba robić płytę.

Moje pytania: jak płyta wpłynie na cenę? Będzie drożej? O jaki rząd wielkości?

Mam mniej więcej obraz, ile mnie wyniesie stan po SSZ z powyższymi instalacjami (260 k), natomiast nie mam pojęcia co dalej? Czy 100 k starczy na doprowadzenie do stanu pod klucz? Mamy założony budżet (nie licząc działki i papierologii) 450 k do wprowadzenia (ogród zrobimy już później z gotówki), ale od stanu pod klucz jeszcze trzeba meble kupić i całe wyposażenie i zastanawiam się czy damy radę i ile ten etap kosztuje..

Aaa, proszę złośliwych o nie uświadamianie mnie, że są wielkie rozpiętości w cenach, ja pytam o ceny średnie dla takich średniaków jak ja ;)

Robaczywy
18-05-2018, 16:29
Nie jestem złośliwy, ale powiedziałbym, że masz to co najtrudniej wycenić, a pytasz o to co najłatwiej, ale najłtawiej dla Ciebie. Nikt tu nie wie, czy dla Ciebie średnie ceny to panele za 25zł / m2, czy najtańsza deska za 90zł / m2. Oraz czy średni blat to taki za 200zł /m czy 600zł / m. Tak samo kanapa, można kupić za 1500 i za 3000 i za 7000...i każda będzie dobra...ale nie dla każdego.

Natomiast od stanu o któym piszesz moim zdaniem da się zmieścić w 100k żeby się wprowadzić.

Frofo007
18-05-2018, 18:29
Ja buduje dom bardzo podobny do Ciebie - dom w idaredach 5, ale o powierzchni po podłodze 190m2 i na samą budowę do SSZ wydałem 280tyś. Jednak bardzo wiele zależy od warunków, które ma się na działce, lokalizacji budowy a także jakości użytych materiałów.

U mnie 52tyś kosztowały okna, brama garażowa, drzwi i rolety. Ale można 2 razy taniej albo 2 razy drożej.
Na materiały do elektryki wydałem 5900zł, ale mam w tym zegar słoneczny z programowaniem przez telefon i inne bajery, pewnie dałoby radę spokojnie o 1000zł taniej.

tkaczor123
18-05-2018, 19:55
Czy 100 k starczy na doprowadzenie do stanu pod klucz? Mamy założony budżet (nie licząc działki i papierologii) 450 k do wprowadzenia (ogród zrobimy już później z gotówki), ale od stanu pod klucz jeszcze trzeba meble kupić i całe wyposażenie i zastanawiam się czy damy radę i ile ten etap kosztuje..


Wszystko zależy od standardu wykończenia, SSZ łatwo policzyć znając warunki gruntowe itp, gorzej z wykończeniem tak jak pisali koledzy można kupić panel za 25 można i za 150zł drzwi za 300 lub za 2300, farbę możesz kupić dulux możesz i benjamin moore itp. Fantazja nie zna granic. Mnie doprowadzenie z SSZ do wprowadzenia się kosztowało 140 tyś a mam tylko 105m2 po podłogach można było taniej można drożej:). To samo ze sprzętami można kupić indukcję za 800 można i za 2500zł.

marcin225
18-05-2018, 21:24
Na materiały do elektryki wydałem 5900zł, ale mam w tym zegar słoneczny z programowaniem przez telefon i inne bajery, pewnie dałoby radę spokojnie o 1000zł taniej.

Dałoby radę też o 20 tyś drożej :D

quardian
06-06-2018, 16:14
Dzięki za odpowiedzi.

Często spotykam się z twierdzeniami (mój budowlaniec, gość od wykończeń i paru innych z branży budowlanej), że ŚREDNIO cena domu do wprowadzenia to 2x cena domu w stanie SSZ. Czy Wam tak wyszło?