PDA

Zobacz pełną wersję : Budynek gospodarczy, dobudować czy zrobić osobno ? Murowany czy Drewniany ? FOTO



baba12
19-05-2018, 13:58
Witam.

Chcę zbudować budynek gospodarczy przy domu widocznym na zdjęciu. Zastanawiam się czy nie lepiej zrobić dobudówkę, czy tradycyjnie zbudować osobno budynek gospodarczy murowany czy może z gotowych elementów coś jak na zdjęciach.
Za budynkiem drewnianym przemawia brak robienie fundamentów, wystarczyłoby wylać 4 stopy. ?

Wymiary domu są określone na zdjęciu.
Zarządca drogi każe mi się odsunąć 6m od krawędzi jezdni, czyli do krawędzi domu zostaje mi kolejne 6m.
Od gazu muszę się odsunąć 2m, czyli tutaj jest ok.

Chcąc zrobić dobudówkę max. rozmiary jakie mógłbym zastosować to 6.6x6m, a jeżeli bym to trochę zmniejszył, to zmieszczę się z budynkiem do 35m2 czyli miałbym mniej papierowej roboty i pewnie sporo taniej.
Odsuwając się i robiąc oddzielny budynek gospodarczy, mógłbym rozszerzyć budynek do granicy z sąsiadem (zdjęcie jest stare, teraz stoi tam nowy dom, ale sąsiad się zgodzi) wtedy miałbym max jakieś 50m2.
aha, przy sąsiedzie z lewej idzie jeszcze kanalizacja.

Pytanie co bardziej korzystnie wyjdzie w tej sytuacji ? Najbardziej chciałbym zrobić konstrukcję drewnianą + max metraż, dach jedno spadowy, budynek pod wynajem lub przeniesienia własnego biznesu. Pytanie nr 2, co z oknami w budynku, jeżeli szczyt będzie miał 4m wysokości to okna będą całkowicie zasłonięte, trzeba by je było zamurować ?
Czy na drewniany do 35m2 trzeba mieć jakieś plany, zrobić wedle własnych widzimisię ( typu okna, drzwi)

Podam wymiary bo chyba słabo widać na zdjęciu.
12m- odległość od krawędzi jezdni do krawędzi domu.
6.6m - szerokości ściany domu do zejścia do piwnicy
3.8m - odległość od sąsiada do krawędzi domu.
2m - wysokość od ziemi do krawędzi okna (białego)