PDA

Zobacz pełną wersję : Ruszająca się rama okna tarasowego



motomaniak111
19-05-2018, 20:01
Witam,
Wczoraj zamontowano mi nowe okna w domu szkieletowym. Okna na profilu Aluplast z pakietem trzyszybowym. Do tego rolety zewnetrzne.

Czy to normalne że okno tarasowe (240x300cm) kiedy nacisne je ręką to gorna część ramy pracuje, rusza się na ok 0,5-1cm?
Domyślam się ze to z powodu rolet, przez nie rama okna nie jest bezpośrednio przymocowana do nadproża. Czy coś tu jest źle zamontowane? Generalnie im mniejsze okno tym mniejszy "luz".

Będę wdzięczny za informację.

CityMatic
19-05-2018, 22:36
Wydaje się, a raczej jestem przekonany, że nie powinna się tyle ruszać - a już na pewno powinna być przymocowana do nadproża! przez jakiś dedykowany lub wskazany element montażowy w przypadku zastosowania rolet. Zgłoś sprawę do producenta okna bo wydaje się , że w takim przypadku możesz nawet stracić gwarancję.

Tomaszs131
19-05-2018, 22:39
Tak na pierwszy rzut oka, brak jest odpowiednich kotew. Widzisz jakieś w górnej części okna?

jareko
20-05-2018, 01:23
Coz.....takie niestety są efekty stosowania rolet nadstawnych (BeClewer)
Choćby nie wiem jak się starać takie zjawisko może wystąpić i występuje
5mm przy szerokości 2.4mb to i tak dobry wynik
I bynajmniej nie żartuję sobie

motomaniak111
20-05-2018, 06:21
Spod skrzyni wychodzą płaskowniki i sa przymocowane do nadproża. Szerokość okna to 3m i pracuje tylko na środku górnej części ramy. Byłem u kolegi który też ma rolety nadstawne i ma podobnie.