PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie podłogowe - dylematy



ngreen
20-05-2018, 09:03
Planujemy budowę domu piętrowego. Dom planowo ogrzewany będzie piecem gazowy kondensacyjnym. Dodatkowo planujemy montaż rekuperacji.

Jaką formę ogrzewania byście zamontowali? Podłogówkę czy ogrzewanie klasyczne (kaloryfery)? Mam tutaj na myśli zarówno komfort użytkowania, koszta montażu oraz koszta eksploatacji.

Jakie są wady i zalety obu rozwiązań?

Kaizen
20-05-2018, 09:18
Jakie są wady i zalety obu rozwiązań?

Klik (http://bfy.tw/IDUu)

fm_aga
21-05-2018, 15:18
dzień dobry,

czy we wnęce, która powstaje między ramą okienna a szerokością muru powinny być poprowadzone rury ogrzewania podłogowego?

przemty
21-05-2018, 15:49
Co? O czym ty piszesz?

finlandia
21-05-2018, 16:04
O układaniu podłogówki we wnęce okna balkonowego - o tych 18 cm ktore jest między oknem a resztą podłogi pomieszczenia.

Tomaszs131
21-05-2018, 16:28
dzień dobry,

czy we wnęce, która powstaje między ramą okienna a szerokością muru powinny być poprowadzone rury ogrzewania podłogowego?

Ja tak zrobiłem.

ngreen
22-05-2018, 06:36
Jaki jest stosunek ceny podłogówki do tradycyjnego ogrzewania? Mam na myśli koszt całościowy? Jak bardzo podłogówka wychodzi drożej od ogrzewania tradycyjnego przy pomocy kaloryferów?

Tomaszs131
22-05-2018, 11:16
Podłogówka wyjdzie drożej, ale komfort mieszkania z takim źrółem ciepła w domu jest nieporównywalnie wyższy, a tego na kasę nie da się przeliczyć. Po za tym pomieszczenia bez kaloryferów są bardziej ustawne.

Kemotxb
22-05-2018, 19:28
Jaki jest stosunek ceny podłogówki do tradycyjnego ogrzewania? Mam na myśli koszt całościowy? Jak bardzo podłogówka wychodzi drożej od ogrzewania tradycyjnego przy pomocy kaloryferów?

tak pi razy drzwi materiał na podłogówkę to mniej więcej cena kaloryfera do tego samego pokoju. Niestety w ogólnym rachunku dochodzą rozdzielacze i skrzynki do nich ... o te elementy jest drożej przy podłogówce, niestety. Rozdzielacz tani nie jest, do tego pompka, rotametr itd. Czasem też koszt podnosi sama wylewka bo robi się grubszą albo inną lepszą, a często koszt podłogówki podnosi ocieplenie podłogi na gruncie bo tutaj niestety trzeba się solidniej docieplić.

fm_aga
23-05-2018, 10:02
O układaniu podłogówki we wnęce okna balkonowego - o tych 18 cm ktore jest między oknem a resztą podłogi pomieszczenia.

tak, o tę powierzchnię mi chodziło; dzięki finlandia

fm_aga
23-05-2018, 10:07
Ja tak zrobiłem.

dzięki za odpowiedz. czy zagęszczałeś rurki na tej powieżchni czy standardowo jak dla całego pomieszczenia?
dodatkowo pytanie czy ta powierzchnia gdzie kończy się wnęka od wewnątrz powinna mieć dylatację ?

Tomaszs131
23-05-2018, 10:15
Tam też musi być dylatacja, rurki we wnęce mam tak samo zagęszczone jak na całości powierzchni w danym pomieszczeniu.