PDA

Zobacz pełną wersję : ICH MIEJSCE NA ZIEMI:-) komentarze do joan



osowa
25-04-2005, 15:14
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=640446#640446

Mam zaszczyt założyć wątek z komentarzami do dziennika joan
życzę samych pomyślności i trzymam kciukasy za łatwe budowanie

Pozdrawiam słonecznie :P

agniesia
26-04-2005, 03:53
a bylo to tak: ?
ja tu wchodze, czytam i nie ma :lol:
Joan, jak to bylo? :D

jane
26-04-2005, 10:51
Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy :)

agniesia
26-04-2005, 11:00
Kilka lat i takie przejscia :o
Nie wiem czy mieliscie pecha czy szczescie, ze tak szybko miesliscie przeglad wszystkich mozliwosci, calego rynku mieszkaniowo ludzkiego...
Czekam na cd.

agniesia
26-04-2005, 12:46
'i oczy nam chichotaly z radosci'
:D
narazie nie popieraja, ale jak przyjada, zobacza ten lezaczek w ogrodzie, altanke, drzewka, krzaki,
to bedziecie miec stale komplet gosci :D
romantyczne

osowa
26-04-2005, 13:07
No :D proszę ... jak ciekawie się zapowiada...czekam w napięciu .
Całusy dla pociech

Pozdrawiam słonecznie

joan
26-04-2005, 13:15
Mam pytanie - co zrobic by te skróty do dziennika i komentarzy zawsze pojawiały sie na stronce i były skrótami pod kreseczką (jak u innych profesjonalistów)[/code]

osowa
26-04-2005, 13:19
Już służę pomocą...
Podświetlasz myszką adres http... następnie wpisując w swoim profilu jako podpis wklejasz między znakami
.

Jeśli chcesz by nosił nazwę to robisz dokładnie tak samo, z tym, że wklejasz znaki :
wklejasz http....i zamykasz znakiem [b]] a za nim wpisujesz co chcesz - np. komentarze lub dziennik i zakańczasz ( [/b)

agniesia
26-04-2005, 14:02
Joan - u mnie bylo tak, przyszedl facet od wyceny stanu surowego, siedzimy razem, facet cos do mojego meza a maz do mnie Aga no co o tym sadzisz? czy to tak ma byc? wszystko sie zgadza?
I tak po dziesiatym razie facet zrozumial...
Ale nie wszyscy sa tacy pojetni, wszystko przed Toba. :D

osowa
26-04-2005, 14:07
. Ale o ile byłoby łatwiej gdyby mężczyźni sobie odpuścili tę walkę ze swoją męska ambicją...
:wink: :lol: 8)

Aggi
26-04-2005, 14:48
Znakomicie się czyta tą Twoją opowieść. Pisz.

Agacka
26-04-2005, 15:06
joan trzymam kciuki....przetrzymasz i będziesz wielka...
za dwa tygodnie jadę na swoją budowę /sama/ żeby ją dokańczać i nadzorować!
Damy rade w końcu to my kobiety jesteśmy stworzone by przetrwać wszytko!

magmi
27-04-2005, 09:48
Faceci są reformowalni, na szczęście. :D

U nas każdy nowy fachowiec początkowo usiłował mnie lekceważyć. Ale prędzej czy później każdy odkrywał, że to się nie opłaca... :evil: 8) I od tej pory współpraca układała się pomyślnie.

Mój mąż w różnych dyskusjach okołobudowalnych (z rodziną, sąsiadami itp.) często używa argumentu: "moja żona mówi, że to jest tak i tak, a jak moja żona mówi, to wie..." :lol:
Nie daj się, trzymamy za Ciebie kciuki!

Podoba mi się Wasz projekt.
Pozdrawiam serdeczenie! :D

rafałek
27-04-2005, 12:52
"No, to teraz może przejdziemy na bardziej męskie tematy"

On chyba jakiś zakompleksiony... skoro szuka tak na siłę "męskich" tematów. Zapytaj go jak by po męsku przewijał dziecko... Sam tego nie lubię, ale jak wpadnę w rytm to mi nawet nieźle idzie, ale tego nie lubię, nie mam cierpliwości - tym bardziej podziwiam za to żonę.


(zrezygnuję ze szprosów w oknach, okna troszke powiekszę, zrezygnuję z wykuszu - jest mały ale chyba niepotrzebny, kolumienki jak mają byc to proste, elewacje też troche skromniej - w projekcie nad cokołami są jakieś ozdóbki).

Nad szprosami sam się ciągle zastanawiam, a czasu mamy niewiele - do końca miesica, ale czemu chcesz rezygnować z wykuszu - wykusz to świetne miejsce na jadalnię pod warunkiem, że jest dość duży. Jednak to już sprawa gustu, a ja uważam że wykusz dodaje uroku domkowi :D

Myślę, że wszystko będzie się Wam świetnie układało.

Pozdrawiam

joan
27-04-2005, 13:03
Rafałek - wykusz w moim projekcie niewiele da domkowi - to właściwie "występ- niespodzianka" w bryle bydynku - czyli pewnie ciąć ceramikę trzeba będzie (a to jest trudne nawet dla dobrych fachowców), nawet jak wyjdzie murek , to z ociepleniem może być problem, takie sztukowanie wełenki - no i mostek cieplny gotowy. A do tego duuże okno i jak ze wschodu zimą zawieje to na parapecie lodóweczkę zrobię. Lepiej nie dawać okazji do spartolenia, a jak pisałam przestrzeni i tak nie przybędzie.

rafałek
27-04-2005, 13:13
W budowie domu masz tyle innych miejsc gdzie można coś źle wykonać... Co chcesz stukować? po co? Wełnę można pięknie zaginać, trzeba tylko dobrze kotwić (mówię o murze 3W). Ale to Twój wybór.

Jagna
27-04-2005, 13:39
Joan, wybrałaś piękny projekt. Życzę powodzenia :D

joan
28-04-2005, 09:06
Rafałek - nic z tego zaginania nie będzie, bo nie 3W a 2W, więc przycinać raczej trzeba będzie. To dobrze, że wierzysz w fachowość ekip, ja w swoim małym mieszkanku budowanym przez developera napatrzyłam się , więć wierzyć przestałam (ścianki wymyślone przez murarzy w miejscu gdzie nie powiiny stać , np. przez środek pokoju - szybko znikały po moich interewencjach - "a, to się zaraz rozbierze"), ale aż strach pomyśleć co innego im jeszcze przychodziło do głowy). Dlatego chucham na zimne...

Olkalybowa
10-05-2005, 12:48
Witam.
Gratuluję podjęcia decyzji o budowie domu :D .


Tak więc szkoda że najbliżsi nie popierają (o pieniądze ich nie prosimy, więc niech tam), robimy swoje, choc trochę przykro, ze nie chcą choć posłuchać o naszych marzeniach i planach.


Na szczescie, że mamy siebie tj.pozytywmnie zakręcenych budujących forumowiczów. Oni zawsze podtrzymaja na duchu, pochwalą.


I tak wokół. Nie wiem czy to specyfika małej miejscowości, czy tak ma być? Czuje wciąż ten niewymowny opór w mężczyznach, gdy słuchają kobiety, która potrafi jednak odróżnić lukarnę od połaci, wie co to murłata, czym rózni się PTH od Maxa czy Silki (przynajmniej w wyglądzie).

Ten fakt jest bardzo irytujący, co oni sobie myślą. Przecież tak samo jak oni mamy oczy i potrafimy czytać, poszukiwać rozwiązań nurtujących nas pytań.Oczywiście ten zarzut dotyczy tych wszystkich mężczyzn któzy takie opory posiadają, ale jest ich chyba coraz mniej.


Meczące jest to trwanie w zawieszeniu - czekajac na decyzję Banku, róznej maści pozwolenia, mapki, etc. Zazdroszczę wszystkim którzy zastanawiają się nad wyborem parkietu, terakoty, przycisków do spłuczek... Jak też tak chcę!!!
U mnie tak samo. Najgorsza jest myśl : może powinnam cos zrobić, aby przyspieszyć procedurę? Taka myśl nie daje spokoju. Jedyna rada to uzbroić się w cierpliwość. Choć nie zaszkodzi wykonanie telefonu do zaineresowanego, może trzeba cos donieść albo takie tam :oops: . Kto pyta nie błądzi.

Pozdrawiam i ściskam kciukasy za dalsze prace.

pontypendy
10-05-2005, 13:04
Joan, powodzenia przy budowie wymarzonego domu, my startujemy w połowie lipca, będę więc z niecierpliwością wyglądać twoich sprawozdań z "placu boju".
U nas różni panowie którzy wyceniali robociznę naszego domu też chcieli rozmawiać z mężem, ale mój kochany małżonek kwitował to zawsze zdaniem : proszę z żoną ona wie lepiej... :D

joan
10-05-2005, 13:19
Dzięki za dodanie otuchy (miewam juz także sny-koszmarki - dziś śniło mi się że na sąsiedniej działce sąsiad założył hodowlę rotwailerów (boję się psów, poza własnym oczywiście) , a w ogóle to już nie było tak sielsko -anielsko bo cicha (ślepa) dotąd uliczka przy której budujemy, zamieniła się w ruchliwą ulicę z ciężkim transportem. A gdzies w oddali słyszałam głos "Życzliwychinaczej " naszym planom teściów - "a nie mówiłem (-am)" :evil:
Sen mnie zaniepokoił (pewnie jednak trochę za duży ciężar na siebie wzięłam - praca- dzieci- budowa domu-inne takie, i jeszcze przy tym chciałabym pamietac trochę o sobie).

pontypendy - budujesz ten domek z obrazka obok(stanisław chyba?) też miałam na niego oko, ale bałam się że jak jak nie starczy na szczególki w elewacji to efekt pryśnie i stodółka z tego powstanie. Jesli zaczynacie w lipcu, to pewnie bedziemy na bieżąco wymieniać doświadczenie i opowiadac historyjki- oby same pozytywnie zakręcone!!!

aha26
10-05-2005, 13:21
Dziennik super sie czyta!Pisz dalej :wink:

joan
10-05-2005, 14:21
http://foto.onet.pl/mojalbum/zdjecie.html?no=0&id=39079&zid=472108&r=1

Olkalybowa
10-05-2005, 17:37
joan klikam na adres podany powyżej i coś jest nie tak :( .
Wyskakuje strona onet usługi -pisze aby sie zarejestrować :oops: .

pontypendy
12-05-2005, 14:18
Joan napisała:

pontypendy - budujesz ten domek z obrazka obok(stanisław chyba?) też miałam na niego oko, ale bałam się że jak jak nie starczy na szczególki w elewacji to efekt pryśnie i stodółka z tego powstanie.

Joan tak ten z obrazka to mój wymarzony Stanisław..., wiem że cały jego zewnętrzny urok to ciemna płaska dachówka i właśnie ta drewniana okładzina ( no i te okna), dlatego mamy zamiar trzymać się projektu.

Joan napisała:

Jesli zaczynacie w lipcu, to pewnie bedziemy na bieżąco wymieniać doświadczenie i opowiadac historyjki- oby same pozytywnie zakręcone!!!
Oj zaczynamy, nie mogę się już doczekać :D

kolia
15-05-2005, 14:53
tak się zajęłam czytaniem, że zapomniałam o robieniu obiadu, ale właśnie mi przypomniano :wink:
powodzenia

joan
16-05-2005, 08:02
kolia - mam nadzieję, że nie była to strata czasu...

kolia
16-05-2005, 08:06
No coś Ty, czyta się rewelacyjnie, czekam na ciąg dalszy

osowa
17-05-2005, 11:52
Gratuluję zakupu !!!
Tak trzymać :P – powodzenia w dalszej realizacji planów.

Pozdrawiam słonecznie

zaba_gonia
17-05-2005, 16:56
Witam, jestem zaba .
Żałuję, że wcześniej nie widziałam projektu Twojego domku. Bardzo mi się podoba. Świetnie piszesz, będę często zaglądała do Twojego dziennika. Szkoda, że nie ma żadnych zdjeć.
pozrawiam

joan
18-05-2005, 10:19
Witaj zaba, chetnie umieszczę tu jakieś fotki, ale po kolejnej porażce - na onecie, nie mam już cierpliwosci do nauki wklejania - może wiesz jak najprościej to zrobić? Jak już się nauczę bede wklejac nałogowo - słowo pisane + parę zdjęć daje pełniejszy obraz naszych damskich zmagań z budową (i nie tylko z tym). Liczę wszak, że na budowie złapię parę "momentów" a mając w pamięci ostatnią reklamę Carlsberga, będę czekac na klasyczny obrazek (dupsko majstra wypadające ze spodni - no chyba że przyjdzie w ogrodniczkach, to frajdy nie będzie) :cry:

Olkalybowa
18-05-2005, 13:10
Witam.
Poniżej podaję odnośnik do strony dzięki której nauczyłam sie wklejać zdjęcia. Wśród postów odnajdź ZBYCHA on tam krok po kroku wszystko wyjaśnia.
Jak wklejać zdjęcia (http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=30921&highlight=wklejania+zdj%EA%E6)

Pozdrawiam i trzymam kciuki.
P.S.Wytrwałości na pewno się uda :D .

Funia
20-05-2005, 16:17
Gratulacje Joan - idziecie za ciosem.

A że czasem odbija się to na związku - coż, tak to już bywa.
Ale nie martw się - wspolne stresy budowlane częściej cementują związki niż burzą. :D

Olkalybowa
17-06-2005, 12:38
MAMY!
1. Pozwolenie na budowę - leżakuje sobie ...
...
To jakiś sen...

Super :D . Starsznie się cieszę,że łańcuch dobrych zdarzeń sie wydłuża.

kroyena
17-06-2005, 13:46
joan ty se śpij, niech nikt cię nie budzi, aż będziecie mieli domek odebrany i zamieszkacie. 8)

zaba_gonia
17-06-2005, 20:08
Witaj zaba, chetnie umieszczę tu jakieś fotki, ale po kolejnej porażce - na onecie, nie mam już cierpliwosci do nauki wklejania - może wiesz jak najprościej to zrobić? Jak już się nauczę bede wklejac nałogowo - słowo pisane + parę zdjęć daje pełniejszy obraz naszych damskich zmagań z budową (i nie tylko z tym). Liczę wszak, że na budowie złapię parę "momentów" a mając w pamięci ostatnią reklamę Carlsberga, będę czekac na klasyczny obrazek (dupsko majstra wypadające ze spodni - no chyba że przyjdzie w ogrodniczkach, to frajdy nie będzie) :cry:
Niestety, ja również się męczę, gdyby nie mój mądry mąż, w moim dzienniku też nie byłoby zdjęć :oops:
Teraz mam na kartce instrukcję i spróbuję wkleić sama. :)
Pozdrawiam

habibi77
07-07-2005, 12:11
Joan,
czekam na ciąg dalszy i jakieś fotki. Wstępnie też wybraliśmy Piasek Pustyni. Życzę szybkiej i bezproblemowej budowy.

joan
07-07-2005, 12:56
Joan,
czekam na ciąg dalszy i jakieś fotki. Wstępnie też wybraliśmy Piasek Pustyni. Życzę szybkiej i bezproblemowej budowy.
swietnie - oby Wam nie przeszło z tym Piaskiem - chętnie zobaczę Waszą wersję. Co do bezproblemowej budowy - coż - tam gdzie tzw. czynnik ludzki tam i problemy - na to byłam przygotowana, ale miały być dozowane.
Fotki będą wkrótce - zrobiłam sesję zdjęciową i owszem. Pozdrawiam i zapraszam na moje stronki na c.d.

Funia
03-08-2005, 16:00
Joan nie może chyba by różowo,
nia ma idealnych ekip :-?
nasza ekipa tania i solidna, ale za to pracuje powolutku.

Najpierw sie troszke niecierpliwiłam, potem wkurzałam - teraz biorę to na chłodno :wink:
Powodzenia

grow
04-08-2005, 11:10
trzymam kciuki Joan - świetne tempo - czekam na fotki z tymi przeogromnymi oknami - też o takich marzę, ale dotąd ceny mnie powalały. Choć twój przykład mówi że drewniane nie oznaczają cen z kosmosu - a można realizowac swoje marzenia.
Oby Twoi fachowcy nadal trzymali wymiary. Ciekawi mnie c.d. więc będę śledzić twoje postępy. :D

pritt
05-08-2005, 08:16
Witaj joan!
Jestem początkujący - dopiero myślę o budowie - też upatrzyłem sobie Piasek Pustyni. Będę podpatrywał wasze zmagania z budową - ciekawią mnie wybory materiałowe i kolorystyczne (dachówka, kolor stolarki, ścian) - można poszaleć. Jesli wypali będę budował pod W-wą.
Pozdrawaim

joan
05-08-2005, 08:24
Pritt - witam na forum - dobrze trafiłeś - to żródło wiedzy wszelakiej - budowlanej i nie tylko :wink: . Bez niej rzucilibyśmy to budowanie.

Dotąd myśleliśmy o antracytowej dachówce cementowej Brassa - marzeniem jest oczywiście klasyczna karpióweczka , ale cena... :cry:
No ale wciąż ewoluujemy z naszymi pomysłami - teraz chodzi mi po głowie esóweczka naturalna czerwień (zaczęłam bać się ciemnego koloru na dachu). No i od koloru dachu zależeć będzie cała reszta...

tripper
16-08-2005, 17:23
joan trzymam kciuki :)

pontypendy
01-09-2005, 08:56
Joan,
rewelacyjne te wielkie okna, bedę miała podobne więc się tak zachwycam. Szukałam właśnie takich rozsuwanych i widzę, że Gidanex robi fantastyczne. Dam im swoje do wyceny i zobaczymy.
Powodzenia przy budowie

radomik
07-03-2006, 17:29
Domek bardzo podobny do WierzbyII, szczególnie od strony garażu.
Bardzo ładny.

magdula
23-04-2006, 01:27
rowniez mam zamiar wybudowac piasek pustyni. projekt mam, ekipe prawie. niedlugo pozwolenie i ruszamy!!! :D ciekawa jestem jak Joan twoj domek teraz wyglada. pozdrawiam!! :)

mmmagdaa
10-10-2006, 22:18
dlaczego przerwaliscie dziennik i komentarze??? czekam na aktualnosci!!!

Heath
12-09-2007, 17:10
dzień dobry, czy jest tu jakiś cwaniak?? 8)

gdzie dalszy ciąg? :roll:

Żelka
20-12-2007, 21:58
http://img.123greetings.com/thumbs/edec_c_spirit/8540-027-18-1052.gif

agnieszkakusi
21-12-2007, 07:08
http://kartki.onet.pl/_i/d/kaplica2_d.jpg

Niech te Święta tak wspaniałe będą całe jakby z bajek, niechaj gwiazdka z nieba leci, niech Mikołaj tuli dzieci, biały puch niech z góry spada, niechaj kotek w nocy gada, niech choinka pachnie wszędzie radość niechaj też tam będzie.

Heath
04-02-2008, 13:44
hi hi, Joan nie namieszkałaś się
mam nadzieję że następnym razem przyłożysz się do dziennika i będziesz częściej pisać.
pozdro