PDA

Zobacz pełną wersję : Podbudowa drogi dojazdowej



TomekMst
23-05-2018, 21:23
Witam, potrzebuję porady w sprawie podbudowy pod droge dojazdową na działce. W tym roku ruszam z budową i na chwilę obecną chcę zrobić podbudowę z kruszywa a po zakończeniu budowy docelowo ma być asfalt ewentualnie kostka. Proszę o komentarze osoby które mają wiedze i doświadczenie w temacie :)
Grunt na działce to w głębszych frakcjach glina i iły, czyli ciężki. Droga będzie miała 30 m dł i 3 m szerokosći. Kupiłem już 60 ton kruszywa 0-30 z podbudowy torowisk, kruszywo nie jest czyste tylko wymieszane z (chyba) żwirem. Pytanie na jaką głębokość powinienim wykorytować drogę, ile dać pospółki, jak zagęścić, ile kruszywa i czy dawać geowłóknine?
Na chwilę obecną z własnej wiedzy myślę że dobrym rozwiązniem będzie taka kolejność:
1. Korytowanie 50-60 cm
2. Pospólka z piachu około 10-15 cm wymieszana z cementem i zagęszczona
3. Geowłókina
4. Kruszywo 30 cm

Nie wiem czy geowłóknine położyć na zagęszconym piach, w celu uniemożliwienia miesznia się kruszwa z piachem czy połązyć ją na dole wykopu i dopiero zagęścic piach. Prosze oporady.

sebzie
16-11-2021, 13:04
Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy z której sam skorzystałem odnośnie doboru kruszywa, czy samej porady dotyczącej budowy to z czystym sercem polecam firmę Simnat, która od wielu lat zajmuje się pozyskiwaniem, sprzedażą i transportem kruszyw dla branży budowlanej. Dzięki doświadczeniu, oraz odpowiednim kwalifikacjom mogą zrealizować najbardziej śmiałe projekty. Dla leniwych podrzucam link https://simnat.pl/ i pozdrawiam serdecznie :bye: